Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Półoś - potrzebna pomoc

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    37

    Domyślnie Półoś - potrzebna pomoc

    Witam, potrzebuję pomocy , posiadam alfe 159 z 2007roku 1.8 mpi silnik 140km , muszę wymienić wewnętrzną osłonę przegubu wewnętrznego z lewej strony (krótsza półoś) czy ta osłona będzie pasowała od innej wersji silnikowej ? myślałem też nad wymianą całej półosi z racji iż osłona jest już pęknięta jakiś czas. I nie mogę namierzyć nawet używki pomoże ktoś z jakimś numerem , z góry dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Podaj numer vin

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.8
    Postów
    127

    Domyślnie

    Hej, u mnie sprawdza się zestaw ORIGINAL IMPERIUM 33801.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    alfa 159 1.8
    Postów
    25

    Domyślnie

    Ja zakładałem MEYLE 1004950025.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Żebyś się nie narobił, do wyciągnięcia lewej półosi wystarczy odkręcić nakrętkę piasty potem sworzeń wahacz górnego i dolnego, wypinasz całą zwrotnicę z wahacza dolnego, wyciągasz półoś z piasty, odhylasz zwrotnicę na bok i możesz targać półoś ze skrzyni ewentualnie jeśli wymieniasz samą gumę lub tripod to nawet da radę wysunąć półoś z kielicha bez wyciągania kielicha ze skrzyni, da się to zrobić za pomocą krótkiego śrubokręta na zasadzie dzwigni. Nie trzeba wogóle odkręcać tarczy i zacisku hamulca ani widełek amortyzatora.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI 2008
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał polo811 Zobacz post
    Witam, potrzebuję pomocy , posiadam alfe 159 z 2007roku 1.8 mpi silnik 140km , muszę wymienić wewnętrzną osłonę przegubu wewnętrznego z lewej strony (krótsza półoś) czy ta osłona będzie pasowała od innej wersji silnikowej ? myślałem też nad wymianą całej półosi z racji iż osłona jest już pęknięta jakiś czas. I nie mogę namierzyć nawet używki pomoże ktoś z jakimś numerem , z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Cześć,

    Miałem ten sam problem, ostatnio.
    Musiałem zakupić i wymienić lewą półośkę bo już były ewidentne luzy. Nadmienię że wszystkie naprawy robię z mechanikiem natomiast w kwestiach teoretycznych wydaje mi się że dobrze zbadałem temat.

    Mam wolną nową oryginalną półośkę do 1.8 MPI (nie regenerowaną) oryginalną od Alfy, fabryczny nr katalogowy mogę podesłać w razie zainteresowania.
    Kupiłem dwie z wyprzedaży więc mogę Ci odsprzedać jedną w dobrej cenie - producent GKN.
    Dodam że półoś jest kompletna i jest łącznie z nowym przegubem zewnętrznym i sztycą.

    Planuję w ogóle stworzyć osobny wątek na temat nie tyle objawów popsutych półosi napędowych co kwestii wymiany czyli zakupu nowych bądź regenerowanych bo tutaj można wpakować się na niezłą minę moim zdaniem.

    Gdybyś był zainteresowany lub ktokolwiek to można pisać na priv.
    Ostatnio edytowane przez mattii ; 01-02-2021 o 22:32

Podobne wątki

  1. potrzebna pomoc
    Utworzone przez tom202 w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-05-2020, 18:20
  2. Potrzebna pomoc.
    Utworzone przez FXX w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 22:06
  3. potrzebna pomoc
    Utworzone przez Gopcio w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory