Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Nawiew grzeje, ale nie można ustawić temp.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie Klima wyłączona, nawiew grzeje, ale nie można ustawić niższej temp.

    Klima wyłączona. Mam grzanie ustawione na np. 18 stopni, ale alfa grzeje chyba na full. Co tam znowu nie działa?
    Ostatnio edytowane przez Alfi ; 15-01-2021 o 17:50

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Bo to normalne skoro na zewnątrz jest poniżej. To je kilmatronik [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Dokładnie, climatronic dogrzewa bądź wychladza w zależności od temperatury zewnętrznej która brana jest z czujnika temperatury w lusterku kierowcy.
    Chyba że kolega ma na myśli że w trybie manual nie reaguje na zmianę temperatury na wyświetlaczu.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Cytat Napisał leod Zobacz post
    Dokładnie, climatronic dogrzewa bądź wychladza w zależności od temperatury zewnętrznej która brana jest z czujnika temperatury w lusterku kierowcy.
    Chyba że kolega ma na myśli że w trybie manual nie reaguje na zmianę temperatury na wyświetlaczu.
    Pozdrawiam
    Bez włączonej kimy. Odniosę się do byłej 156. Tam jak ustawiłem np.20 stopni to tyle leciało z nawiewu, a teraz ile bym nie ustawił to cały czas leci gorące. Czy czujnik temperatury wewnętrznej mam uszkodzony? Jest chyba w tej kratce poniżej pokręteł.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    1. Na pewno nie było tak w 156. To tylko wrażenie.
    2. Weź przeczyść czujnik w panelu. Jak nie pomoże, to trzeba rozkręcić i sprawdzić czy wentylator wewnątrz panelu ma dobre styki i je ewentualnie poprawić.
    A jak masz kompa to podłączyć i zobaczyć co tam pokazują czujniki.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    1. Na pewno nie było tak w 156. To tylko wrażenie.
    2. Weź przeczyść czujnik w panelu. Jak nie pomoże, to trzeba rozkręcić i sprawdzić czy wentylator wewnątrz panelu ma dobre styki i je ewentualnie poprawić.
    A jak masz kompa to podłączyć i zobaczyć co tam pokazują czujniki.
    Może źle się wyraziłem. Jak 156 grzała do zadanej temp to w 159 ciśnie gorącym nawet jak w środku powyżej np. 18 st.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    156 to nie 159. Tutaj powinny się skończyć dywagacje.

    Natomiast z opisu w pierwszym poście nie wiemy co to znaczy na full? Chodzi o maksymalne obroty czy o wysoką temperaturę?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Tak jak pyta Belfer, nawiew działa z maksymalną mocą (siła nadmuchu) mimo osiągniętej temperatury we wnętrzu czy siła nadmuchu się zmniejsza ale cały czas dmucha bardzo gorącym powietrzem?
    Jeśli to pierwsze, należy zacząć od odkurzenia kratki, za którą jest czujnik temperatury (w panelu sterowania klimatyzacją). Jeśli to nie pomoże, to chyba najłatwiej wymienić panel na jakiś sprawny, używany. Chyba, że masz ochotę pobawić się w elektronika i przelutować czujnik.

    W przypadku drugiej opcji, czyli zmniejszającej się siły nadmuchu. Sprawdź, czy jak ustawisz temperaturę na Lo, to zacznie dmuchać zimnym powietrzem. Jeśli nadal będzie dmuchać gorącym, szukałbym przyczyny problemu w silniczku sterującym klapą od podziału ciepłe/zimne powietrze na nagrzewnicy. Jak zdejmiesz osłonę pod deską przy prawej nodze kierowcy, to jeśli pamięć mnie nie myli powinieneś mieć do niego dostęp.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    A jaka jest różnica w działaniu nawiewu ciepłego powietrza między 156 a 159? Chodzi mi o temperaturę powietrza z nawiewu, a nie o siłę z jaką dmucha.
    Klima wyłączona. Na zewnątrz mróz, ustawiam żądaną temp.wewnątrz auta na panelu np.20st. Po jakimś czasie mam już te 20 stopni, a z nawiewu dalej leci gorące powietrze zamiast letniego, żeby utrzymać żądaną temp. a nie grzać więcej. Już prościej nie umiem napisać. Kratki od czujnika odkurzone, czyli zostaje albo czujnik do przelutowania albo klapa od podziału ciepłe/zimne.
    Ale latem przy włączonej klimie w chłodne dni trzyma się ustawionej temp. dlatego nie wiem co jest teraz grane.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfi Zobacz post
    A jaka jest różnica w działaniu nawiewu ciepłego powietrza między 156 a 159?.
    Dość znacząca. Nie wiem po co dalej brniesz w porównywanie dwóch innych aut.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Alfi Zobacz post
    Chodzi mi o temperaturę powietrza z nawiewu, a nie o siłę z jaką dmucha.
    Klima wyłączona. Na zewnątrz mróz, ustawiam żądaną temp.wewnątrz auta na panelu np.20st. Po jakimś czasie mam już te 20 stopni, a z nawiewu dalej leci gorące powietrze zamiast letniego, żeby utrzymać żądaną temp. a nie grzać więcej. Już prościej nie umiem napisać. Kratki od czujnika odkurzone, czyli zostaje albo czujnik do przelutowania albo klapa od podziału ciepłe/zimne.
    Ale latem przy włączonej klimie w chłodne dni trzyma się ustawionej temp. dlatego nie wiem co jest teraz grane.
    Jaką temperaturę zewnętrzną pokazuje termometr w aucie? Jeśli jej nie zaniża sporo to najprawdopodobniej jest problem z zaciętą klapką mieszania powietrza. Taki stan rzeczy może powodować uszkodzony panel przedni, silnik sterujący klapką albo blokująca się klapka.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 166 - nie można ustawić zegarka
    Utworzone przez Sawran w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-07-2019, 21:26
  2. ar 1.6 105 km słabo grzeje nawiew
    Utworzone przez matig20 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-12-2017, 06:46
  3. klimatronik, temp 16,5 C a grzeje
    Utworzone przez sportowiec w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 20:11
  4. [145] Jak można ustawić wolne obroty
    Utworzone przez Kris1979r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-07-2011, 06:25
  5. [147] Nawiew słabo grzeje
    Utworzone przez wiedzmaak w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 17:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory