Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 78

Temat: Pomocy: Przy -18 po 500m zgasł silnik i zablokowało kluczyk w stacyjce

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Autko postało 4 dni na mrozie, ale dziś przy około zerze na termometrze trzy razy zaciągnąłem paliwo zapłonem, przekręciłem i ...zagadało. W baku musiał być niezły kisiel skoro dopiero dzisiaj wskazówka od poziomu paliwa opadła. Kontrolka od check engine się nie świeci, gdy silnik złapał trochę temperatury to od razu zaczęła się procedura wypalenia DPF.
    Więc obyło się bez żadnych kosztów. Dzięki za pomoc chłopaki.

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Super, że udało się.
    Odnośnie paliwa, to na Orlenie jest najdroższe. Ceny mają jak na Batorym. U mnie i okolicy różnica od 10 gr wzwyż. Poza tym nie tankuję w knajpach a takim czymś stał się Orlen. Powodów politycznych nie wspomnę. Nie sponsoruję matuszki partii.
    Ostatnio edytowane przez Yarek ; 20-01-2021 o 18:34

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Poza tym nie tankuję w knajpach a takim czymś stał się Orlen. Powodów politycznych nie wspomnę. Nie sponsoruję matuszki partii.
    Też tego nie robię...
    Przez 10 lat lałem sprawdzone paliwo z Mińska (wspierając papę Saszę), na które nigdy nie było bata w żadnym moim dieselku. Zamknęli mi granice i pierwszą zimę musiałem posiłkować się krajowym, a Orlen akurat zdecydowanie najbliżej mojego domu... Jeszcze w kwestii teorii spiskowych: na 100% nie filtr paliwa, woda tylko gówniane paliwo na Orlenie. Chcieli przyoszczędzić, ale to się zemści choćby tak, że jutro zajadę tam, poczekam aż będzie większy ruch, wparują z mordą i narobię przynajmniej wstydu. A wierzcie mi, potrafię być niezłym skurw....

  4. #34
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Super, że udało się.
    Odnośnie paliwa, to na Orlenie jest najdroższe. Ceny mają jak na Batorym. U mnie i okolicy różnica od 10 gr wzwyż. Poza tym nie tankuję w knajpach a takim czymś stał się Orlen. Powodów politycznych nie wspomnę. Nie sponsoruję matuszki partii.
    Brawo, popieram. Co do tankowania, leję od lat, różne auta, na Auchan albo na Carrefour, bywa znacznie taniej. Nigdy żadnych problemów nie było.

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Super, że udało się.
    Odnośnie paliwa, to na Orlenie jest najdroższe. Ceny mają jak na Batorym. U mnie i okolicy różnica od 10 gr wzwyż. Poza tym nie tankuję w knajpach a takim czymś stał się Orlen. Powodów politycznych nie wspomnę. Nie sponsoruję matuszki partii.
    A Ty myślisz że taki przykładowo bp, to skąd ma paliwo?.

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    ja też zatankowałem na Circle K w niedzielę zwykłego diesla i w poniedziałek przy -19 po przejechaniu 15km zaczęło coś szarpać dławić i zgasła, z tym że odpaliła bez problemu niby jeżdzi. ale obstawiam jakąś trefną dostawę paliwa bo wskazówka od paliwa leci w oczach w dół i dziwnie auto chodzi. od zawsze tankuje tam na jednym cpn. po prostu duże koncerny oszczędzają a zwykły człowiek nic nie zrobi. znajomy ma warsztat to kolejke miał do odmrożenia paliwa a głównie paliwo orlen. pracuje przy stacji dużej orlenu i mnóstwo ludzi było z pretensjami.

  7. #37
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    93

    Domyślnie

    Panowie, jedynymi dwoma źródłami paliwa sprzedawanego w Polsce, jest Orlen i Lotos, a więc bez względu na to, na jakiej stacji tankujecie, to jest paliwo z jednego z tych dwóch źródeł - to, co lejecie do zbiorników, to jest to właśnie paliwo + ewentualna inwencja danej sieci lub właściciela stacji, dlatego od lat, w swoim mieście tankuję na stacji paliw MZK, bo wiem, że oni nie mieliby interesu w "uszlachetnianiu" paliwa, bo to, co ewentualnie by zaoszczędzili, zapłaciliby z nawiązką na serwisowanie autobusów czy samochodów nauki jazdy, bo takową prowadzą - dużo wcześniej tankowałam również na stacji paliw Poczty Polskiej, bo im również nie opłacałoby się "uszlachetnianie" paliwa, z tych samych powodów co MZK, poza tym, wiem, że na "swoich" stacjach tankują ich pracownicy, szefów nie wyłączając.

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    No i w tej opisanej inwencji różnica... Nigdy nie zawiodłem się na Statoil, obecnie chyba Circle. Norwegia.
    Poza tym ceny... Orlen najwyższe.

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Dawny Statoil, a obecny Circle K to jedyny sprzedawca paliwa w Polsce, który nie kupuje go ani w Orlenie ani w Lotosie tylko samodzielnie sprowadza je do swoich stacji.

  10. #40
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    No właśnie. Norweska ropa.

Podobne wątki

  1. [159] Brak reakcji na kluczyk w stacyjce i cancheck w radiu. Prosze o pomoc.
    Utworzone przez vincin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-04-2017, 22:51
  2. [145] Kluczyk w stacyjce nie chce się przekręcic ALFA 145
    Utworzone przez Sabina91Z w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-05-2014, 12:34
  3. [145] Złamany kluczyk w stacyjce
    Utworzone przez tomek.rynkar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 11:39
  4. Złamany kluczyk w stacyjce! Jak to wyciągnąć?
    Utworzone przez michualex w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 21:01
  5. Zablokowało silnik
    Utworzone przez Rad w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 23:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory