Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Miska olejowa 1.9 Jtdm 150PS

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    159 1.9 Jtdm 150KM Sport 2009
    Postów
    66

    Domyślnie Miska olejowa 1.9 Jtdm 150PS

    Witam.
    Dziś oddałęm auto na wymiane oleju. Okazało się, że nie wymienili, bo miała być szybka akcja z racji braku terminów, a okazało się że korek spustowy jest zasylikonowany wokół. Przez co boją się, że może się okazać, że może jest uszkodzone i poprzedni mechanik jakoś załatał byle było. Gdyby odkręcili unieruchomiliby auta na dłużej. Może nie ma tak źle, trzeba sprawdzic, może wystarczy nowy korek, a może i nowa miska. W związku z czym mam pytanie: macie jakiegos sprawdzonego dostaawcę lub czym się kierować przy kupnie nowej do 1.9 jtdm 150km?

  2. #2
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Te korki to chyba tak mają. Generalnie u mnie tak było (wcześniej i ostatnio przy wymianie: nowy korek też był "podklejany", bo nie szło dokręcić kluczem - brak dostępu), a i kilka razy się już gdzieś pojawiał ten problem.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    159 1.9 Jtdm 150KM Sport 2009
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Te korki to chyba tak mają. Generalnie u mnie tak było (wcześniej i ostatnio przy wymianie: nowy korek też był "podklejany", bo nie szło dokręcić kluczem - brak dostępu), a i kilka razy się już gdzieś pojawiał ten problem.
    Mam taką nadzieję, jednak nigdy predzej się z tym nie spotkałem, aby jakiś mechanik mówił, że tak to wygląda...
    Jednak mimo wszystko mechanik boi się, że unieruchomi mi samochód na czas sprowadzania miski.
    Mam nadzieję że będzie jak mówisz, że poprostu "tak trzeba".

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Te korki to chyba tak mają. Generalnie u mnie tak było (wcześniej i ostatnio przy wymianie: nowy korek też był "podklejany", bo nie szło dokręcić kluczem - brak dostępu), a i kilka razy się już gdzieś pojawiał ten problem.
    Ja nie jestem mechanikiem, a nigdy nie miałem problemów żeby korek odkręcić i potem go ponownie zakręcić. Nic nigdy nie kleiłem i zawsze trzyma i nic z niego nie kapie. Z tym brakiem miejsca też dziwne, fakt jest tam ciasno ale bez problemu można dojść kluczem.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Panowie pierwszy raz słyszę, żeby korek wymagał jakiegoś specjalnego podklejania w trakcie wymiany oleju. Owszem co bardziej zapobiegliwi przy każdej wymianie oleju, tak samo jak filtry wymieniają sam korek, ponieważ wolą nie używać ponownie już wygniecionej tej miedzianej uszczelki na korku. I taka praktyka jest godna powielania. Ale na marginesie nawet używany korek przykręcony ponownie poprawnie z odpowiednią siłą nie powinien się pocić.

Podobne wątki

  1. [159] Miska olejowa 159 2.0 JTDm 170KM - porównanie kodów produktu
    Utworzone przez Kąkol w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2022, 09:24
  2. Uszkodzona Miska Olejowa Alfa 147 1.9 jtdm 120 km 8v
    Utworzone przez Tomasz Dobosz w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-12-2019, 12:02
  3. Miska olejowa
    Utworzone przez garnek w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 14:09
  4. miska olejowa 105km a miska od 115km
    Utworzone przez puszuszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 22:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory