Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Doładowanie 2.4 JTDm

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v
    Postów
    54

    Domyślnie Doładowanie 2.4 JTDm

    Witam na początku przeproszę za błędy opowiem całą swoją historie.
    Kupiłem 2.4 JTDm po sprzedaniu 1.9 i wszystko było pięknie do dnia kiedy alfa zgasła okazało się ze padła turbosprężarka zatarła się na wirniku wydechowym ze nie dało się go w ogóle ruszyć turbo zamówiłem używane od zaufanego sprzedawcy części do AR zamontowali mi wszystko w warsztacie wymienili olej i wszystko pięknie alfa zaczęła znów żyć. Po 150 km moja 9ka zaczęła słabnąć podczas przyspieszania wskaźnik turbo ładuje max 1.0 bar a po odpuszczeniu gazu na tzw”biegu” spada na zero (nie jest to spowodowane wypalaniem dpf) zaczęła tez w pewnych obrotach lekko gwizdać piszczeć tak jak by ktoś dmuchał powietrzem i teraz nie wiem zatarła się druga sprężarka ? Rozszczelnil się gdzieś dolot ? Mam filmik jak zachowuje się wskaźnik doładowania jeśli ktoś może mi pomoc chętnie prześle na mail.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli przez 150 km było git aż nagle przestało być, to ja bym szukał dziury w dolocie (spadł jakiś przewód np), a jeśli nie ma dziury to nowe stare turbo.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v
    Postów
    54

    Domyślnie

    Chciałbyś zobaczyć filmik ? Jak tak to daj mail szukam kogoś kto mi pomoże

  4. #4
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    może zacznij od sprawdzenia drożności układu smarującego turbo. swego czasu jak problem nie był jeszcze ogólnie znany, znajomy w 1,6HDI zajechał 4 turbiny, zanim ASO się zorientowało, że na dolocie przewodu olejowego jest sitko, które nazbierało syfu i się zatkało.....

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Również zdecydowanie sugeruję sprawdzenie układu smarowania. Zresztą przy zatarciu turbiny mechanicy powinni to zrobić przed założeniem drugiej.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Również zdecydowanie sugeruję sprawdzenie układu smarowania. Zresztą przy zatarciu turbiny mechanicy powinni to zrobić przed założeniem drugiej.
    A czy luźna Ew. Urwana szpilka kolektora może powodować takie objawy ?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    nie
    ja posiadam urwana i nawet nie gwiżdże jeszcze

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    No nie wiem. U mnie gwizdało. Poźniej trochę okopciło. Okazało się, że bodaj 3 szpilki do wymiany plus planowanie kolektora. Po tym zabiegu przestało gwizdać. Na forum opisywałem z fotkami. Poszukaj.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Zależy jak duża jest to nieszczelność. Generalnie przy urwanej szpilce możesz słyszeć dziwne odgłosy oraz turbina będzie wolniej wstawać. Jednak jeśli urwana jest tylko jedna szpilka, to zdecydowanie wątpię, żeby spowodowała spadek maksymalnego doładowania do 1 bara, to już musiałaby być naprawdę duża nieszczelność.
    W 2,4 niestety z reguły sama wymiana szpilki i uszczelki nie wystarcza, konieczne jest także planowanie kolektora ale to będzie wiadomo po demontażu.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Zależy jak duża jest to nieszczelność. Generalnie przy urwanej szpilce możesz słyszeć dziwne odgłosy oraz turbina będzie wolniej wstawać. Jednak jeśli urwana jest tylko jedna szpilka, to zdecydowanie wątpię, żeby spowodowała spadek maksymalnego doładowania do 1 bara, to już musiałaby być naprawdę duża nieszczelność.
    W 2,4 niestety z reguły sama wymiana szpilki i uszczelki nie wystarcza, konieczne jest także planowanie kolektora ale to będzie wiadomo po demontażu.
    Dziś niespodziewanie wyskoczył błąd doładowania i coraz dziwniej zaczęła zachowywać się wskazówka od doładowania jutro podmienię map sensory i zobaczę czy to nie tam lezy problem bo gwizdanie okazało się ze przy przepływomierzu luźna była opaska

Podobne wątki

  1. [159] turbo - doładowanie na chwile spada i znów rosnie (1.9 JTDm)
    Utworzone przez Yaroo33 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-09-2016, 11:16
  2. Prawidłowe doładowanie turbiny w 1,9 JTDm
    Utworzone przez pafka w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 12:51
  3. [159] Doładowanie turbiny
    Utworzone przez Maciek_m83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 17:11
  4. Słabe doładowanie?
    Utworzone przez Zymelka w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 08:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory