Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: TBI Regeneracja turbiny - Wasza opinia

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mikor
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 159 SW TBI
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    pytanie ile tego oleju w dolocie. zauważyłeś ubytki oleju? cenę mocno podbija stawka za roboczogodzinę, pytanie też ile jest marży w częściach i samej regeneracji
    Ubytku oleju sprawdzając na bagnecie nie zaobserwowałem właśnie, wskazaniem na wyświetlaczu nigdy się nie sugerowałem bo potrafi dobrze przekłamywać. Myślę, że marzy tutaj jest dorzuconej jest na prawdę sporo, zestaw montażowy turbo spokojnie można znaleźć prawie 200 zł taniej (tej samej marki ) i podobnie jest z przewodem doprowadzającym olej do turbo.

    Cytat Napisał Alfi Zobacz post
    Przecież to jest M4K Garage od tego gościa z YT. Tam nie ma po taniości. Roboczogodzina coś koło 200zł. Mnie ta cena nie dziwi.
    Serwisowałem u nich wcześniej auto gdy roboczogodzina wynosiła mniej, teraz właśnie roboczogodzina wychodzi równe 200 zł Przy czym wymianę oleju liczą sobie jako 1 roboczogodzinę.. i kwota robi się wtedy szybko spora.

    Cytat Napisał Dzz Zobacz post
    Nie pamiętam dokładnie, ale za regenerację płaciłem ok. 1300 brutto. Jeśli chodzi o usługę montażową, Twoje netto to było moje brutto
    Cytat Napisał Wacenty Zobacz post
    Płaciłem w Bydgoszczy do Giulietty 1200zł+przewód turbo 170zl
    Dziękuje za odpowiedzi mam teraz jakieś porównanie co do ceny

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Cena mocno przesadzona... za tyle a nawet sporo taniej to się robi hybrydy

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Widzę, że na siłę chcesz popsuć dobre auto. Sorry ale przy 200 tyś km ma prawo być olej w dolocie i nie tylko w twojej ale w każdej Alfie i w każdym innym, pytanie ile go tam było, 10 ml, 100ml, 0,5l. Auto ci chodzi bez problemu, doładowanie masz, oleju nie ubywa, pewnie też nie kopci to co ty chcesz regenerować ? Wstwią ci chinski wkład może ustawią poprawnie a może nie i staniesz się ,,stałym klientem''.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Nie daj się wrobić w to, zmienisz turbo i będziesz miał to samo, olej który się tam znajduje pochodzi z odmy, jak oleju nie ubywa a turbo ładuje to nawet nie przejmowałbym się tym tylko jeździł.

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Wygląda mi to na naciąganie... Ew jeśli chcesz mieć pewność pojedź do mniej renomowanego serwisu. Olej w dolocie często jest zjawiskiem normalnym i pochodzi z odmy, kwestia ile go tam jest.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mikor
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 159 SW TBI
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za opinie, w środę odstawiam auto do innego serwisu.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    159 1.75 TBI 2010r.
    Postów
    12

    Domyślnie

    Ja w trochę innej sprawie. Zastanawiam się czy moja TBI ma oryginalną turbinę, zwłaszcza jak się dowiedziałem że regenerowane gorzej chodzą, np. później się ładują.
    Chodzi mi o to że z danych technicznych wynika, że auto ma maksymalny moment już od 1400 obrotów, a u mnie dzieje się o jakieś kilkaset obrotów później. Potem już idzie jak burza, ale ten dół ma średni.
    Wiem że to są subiektywne odczucia ale czy TBI raźno biorą się do pracy czy raczej normalny jest odczuwalny lag?
    macie jakieś porównania oryginalna turbina vs regenerowana?

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Miałem regenerowane turbo i żadnego laga nie było, silnik pracował bardzo elastycznie. Potwierdził to wykres z hamowni.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    Ja w trochę innej sprawie. Zastanawiam się czy moja TBI ma oryginalną turbinę, zwłaszcza jak się dowiedziałem że regenerowane gorzej chodzą, np. później się ładują.
    Chodzi mi o to że z danych technicznych wynika, że auto ma maksymalny moment już od 1400 obrotów, a u mnie dzieje się o jakieś kilkaset obrotów później. Potem już idzie jak burza, ale ten dół ma średni.
    Wiem że to są subiektywne odczucia ale czy TBI raźno biorą się do pracy czy raczej normalny jest odczuwalny lag?
    macie jakieś porównania oryginalna turbina vs regenerowana?
    Nie wiem kogo to słuchałeś albo co czytałeś ale masz błędne informacje.
    Po pierwsze maksymalny moment w seryjnym 159 TBi jest dostępny dopiero od 2000 obrotów. Po drugie, jak można twierdzić, że regenerowane turbiny gorzej chodzą?! To taki Urban Legend nie poparty praktyką.
    Załatwiałem kilku osobom regenerację turbo w 1,75 i każdy miał pozytywne odczucia. Jeśli komuś źle coś zmontowali albo faktycznie turbo później wstaje to trzeba różne rzeczy sprawdzić i zazwyczaj przyczyna się znajduje dość szybko.
    Jedź autem na konkretną hamownię i zobacz, jakie ma parametry lub porównaj ciśnienie turbo z innymi silnikami 1,75 w 159.

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tak twierdzi choćby producent auta
    https://www.automobile-catalog.com/c...bi_16v_ti.html
    [MENTION=114]Belfer[/MENTION] byłeś swoim na hamowni?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Regeneracja turbiny!!!
    Utworzone przez Cycu w dziale 156
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 12-11-2020, 20:12
  2. [Brera] Brera Q4 3.2 JTS. Wasza opinia
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-06-2016, 22:07
  3. Wasza opinia.Zaszpachlować znaczek na klapie bażnika?
    Utworzone przez kabanow w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-07-2014, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory