Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Opłacalność naprawy po przeskoczeniu paska rozrządu - Alfa 159

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    156 2.5V6 był; 156 2.4jtd był;166 2.4 JTD 03`; 159 2.4JTDm - jest
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    tu juz pojechales , coz to trzeba za zwkly przeglad za taka kase przejsc , bo mi przez cztery lata jazdy sie nie udało , a auta sie nie powstydzę
    luty 2020: chłodnica klimy + przewód klimy+ czynnik bo coś uciekało, przewody od chłodnicy oleju bo sie pociły (dostępne tylko w aso ponad 1200zł kpl); uszczelnienie miski, filtr + olej x3/rok; filtr powietrza, paliwa, tarcze przód Bremo Xtreme 2x400zł + klocki brembo 3x/rok; amory i sprężyny; klocki tarcze tył a i kpl : rączka do otwierania maski + cały zamek bo sie zacinał też aso; nowe znaczki aso, jakieś opony i 5k sie nazbierało
    marzec 2021 czyli teraz: regen turbo; nowa odma, wymiana filtrów, klocki przód; wymiana pompy oleju

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    Cytat Napisał klusekb Zobacz post
    luty 2020: chłodnica klimy + przewód klimy+ czynnik bo coś uciekało, przewody od chłodnicy oleju bo sie pociły (dostępne tylko w aso ponad 1200zł kpl); uszczelnienie miski, filtr + olej x3/rok; filtr powietrza, paliwa, tarcze przód Bremo Xtreme 2x400zł + klocki brembo 3x/rok; amory i sprężyny; klocki tarcze tył a i kpl : rączka do otwierania maski + cały zamek bo sie zacinał też aso; nowe znaczki aso, jakieś opony i 5k sie nazbierało
    marzec 2021 czyli teraz: regen turbo; nowa odma, wymiana filtrów, klocki przód; wymiana pompy oleju
    no chłopie ale wymiana tych rzeczy to juz nie jest '' normalny przeglad '' a zwłaszcza emblematy to kosmetyka , za moment dojdziemy do tankowanie i uzupełniania powietrza , bez przesady , popsuło sie to sie wymienia

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Klocki 3x w roku?

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    156 2.5V6 był; 156 2.4jtd był;166 2.4 JTD 03`; 159 2.4JTDm - jest
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    no chłopie ale wymiana tych rzeczy to juz nie jest '' normalny przeglad '' a zwłaszcza emblematy to kosmetyka , za moment dojdziemy do tankowanie i uzupełniania powietrza , bez przesady , popsuło sie to sie wymienia
    Jakbym miał liczyć tankowanie to wartość wlewanego paliwa rocznie przekracza wartość samochodu i koszty serwisu. Dla mnie właśnie to jest normalny przegląd. auto było i jest sprawne, zostało przejrzane i wymienione elementy które się zuzyły, wyeksploatowały ale cały czas działały. Można jeździć kilka lat i nic nie robić a później wyciągać strzępy z silnika. Każdy ma swoje podejście i każde może być dobre zależnie od sytuacji. Ja z samochodu korzystam sporo i nigdy auto nie zawiodło mnie w trasie. Autor tematu przy awarii zastanawiał się czy nie oddać samochodu na złom, awarii której pewnie dało się uniknąć gdyby miała właśnie ten "normalny przegląd".

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159, 120 8V
    Postów
    12

    Domyślnie

    Panowie: obróbka gniazd, planowanie, uszczelniacze, uszczelki kolektorów, podkładki - tak, to też było. Podałem najważniejsze koszty w swoim rozliczeniu, nie doliczałem pierdółek. Ceny zawierają robociznę i wydaje mi się że cena sprawiedliwa. 2500 PLN to była cena podana na pierwszy strzał, przy optymistycznym założeniu że zawory ok, itp. Zgodziłem się na tą cenę, wiedziałem w trakcie jakie będą koszty i ok. Jestem zadowolony z naprawy, samochód zyskał dużo na dynamice przede wszystkim, rozrząd miałem wymieniać w lipcu, a świece żarowe na dniach, więc się złożyło. Dla mnie jest ok, zwłaszcza że dostałem prawie całkowicie zregenerowaną jednostkę.

    Pozdrawiam

  6. #26
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    I to najważniejsze
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159, 120 8V
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał klusekb Zobacz post
    Jakbym miał liczyć tankowanie to wartość wlewanego paliwa rocznie przekracza wartość samochodu i koszty serwisu. Dla mnie właśnie to jest normalny przegląd. auto było i jest sprawne, zostało przejrzane i wymienione elementy które się zuzyły, wyeksploatowały ale cały czas działały. Można jeździć kilka lat i nic nie robić a później wyciągać strzępy z silnika. Każdy ma swoje podejście i każde może być dobre zależnie od sytuacji. Ja z samochodu korzystam sporo i nigdy auto nie zawiodło mnie w trasie. Autor tematu przy awarii zastanawiał się czy nie oddać samochodu na złom, awarii której pewnie dało się uniknąć gdyby miała właśnie ten "normalny przegląd".
    Auto miało "normalne przeglądy". Nigdy nie był serwisowany po czasie. Co więcej, zawsze przed sierpniowymi wyjazdami wczasowymi, jest na dokładnym sprawdzaniu, właśnie żeby mnie nie zawiódł w trasie, a przede wszystkim dlatego żeby był bezpieczny dla mojej rodziny która w te trasy ze mną jeździ i nie pozwoliłbym sobie na nadmierne ryzyko w kwestii bezpieczeństwa. Czy to niedopatrzenie mechanika na ostatnich oględzinach, czy to czysty przypadek: nieistotne w tej chwili, nie zamierzam z tego robić tematu - auto jest sprawne i super, cieszę się tym

    P.S. Jak auto warte 10 tyś PLN, to sam byś się zastanawiał czy płacić 3500 PLN czy jednak sobie darować i poszukać czegoś innego

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Gie ; 11-03-2021 o 21:21

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    przypadku nie da sie niestety przewidziec , sam sie pare dni temu przekonalem , a miesac temu miałem przeglad , materiał sie zużywa sprezyny pekaja, guma sie starzeje , to juz sa stare auta , a wszystkiego nie wymienisz , no chyba ze niektórzy wymieniaja ,

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    alfa
    Postów
    47

    Domyślnie

    Robiłem remont silnika koszty dramat niestety zawsze jakieś kwiatki po drodze wychodzą.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    156 2.5V6 był; 156 2.4jtd był;166 2.4 JTD 03`; 159 2.4JTDm - jest
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gie Zobacz post
    P.S. Jak auto warte 10 tyś PLN, to sam byś się zastanawiał czy płacić 3500 PLN czy jednak sobie darować i poszukać czegoś innego

    Pozdrawiam
    No właśnie poszło 7000 na autko a wcale nie było zepsute no ale myślę że wartość samochodu wzrosła na jakiś czas o poniesione koszty.
    Ostatnio edytowane przez klusekb ; 08-04-2021 o 11:16

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy po przeskoczeniu paska
    Utworzone przez wolniacz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-01-2018, 15:49
  2. [164] napinacz paska rozrządu ALFA 164 3,0 V6 24v OE 60584475
    Utworzone przez Gepard w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-05-2017, 21:17
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 17:21
  4. PILNE!!! Napinacz paska rozrządu Alfa 155 2,5 v6 !!!
    Utworzone przez Wołek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-01-2009, 06:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory