Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Brak ładowania 2,4 JTDM

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    166 2,4 jtd 2004
    Postów
    6

    Cool Brak ładowania 2,4 JTDM

    Witam
    Przejrzałem dużo tematów na forum, lecz nie znalazłem w sumie konkretów odnośnie mojego zapytania. W Alfie nagle zaczęła się świecić kontrolka od ładowania cały czas po odpaleniu za każdym razem i nie gaśnie. Akumulator jest nowy, wymieniony 2 tygodnie temu. Podczas pracy na jałowym biegu, zostało sprawdzone za pomocą pomiaru napiecia na akumulatorze, że łądowania nie ma. Multimetr wskazuje stałą wartość napiecia 12,2 V. Przy alternatorze nie slychać by coś hałasowało, koło od alternatora się kręci normalnie wraz z paskiem. Co moze być przyczyną ? Alternator czy regulator napiecia ?
    Czy jest mozliwość sprawdzenia alternatora bez demontażu, czy działa poprawnie ? Czy jest mozliwosć sprawdzenia regulatora napiecia czy to moze jego wina ?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar ziutol94
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Auto
    159 TI 2.4 jtdm
    Postów
    42

    Domyślnie

    Gdyby regulator napięcia szwankował, to napięcie aku, na uruchomionym silniku by się dziwnie zachowywało, szczególnie przy zwiększaniu obrotów. Myślę, że alternator do regeneracji, w Łodzi kosztowało mnie to 500 pln razem z robocizną (montaż/demontaż).

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Obstawiam alternator.

  4. #4
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    93

    Domyślnie

    Tak, czy inaczej, czeka Cię wyciągnięcie alternatora i danie go do sprawdzenia, a więc na tę chwilę, nie ma sensu dywagować, czy padł regulator, diody, komutator czy uzwojenie - ja ostatnio miałem problemy z regulatorem, ale u mnie ładował, tylko przy zmianie obrotów, odbiorniki nieznacznie mrugały, a przy równej jeździe, było takie lekko odczuwalne poszarpywanie silnika - a, więc nie masz na co czekać, tylko musisz wyciągać i sprawdzić alternator, bo ewidentnie, nie ładuje.

    P.S.
    Jak pojedziewsz do kumatego mechanika/elektryka, albo sam trochę znasz się na tym, to przy pomocy odpowiedniego "pręta", bez konieczności wyciągania alternatora, można sprawdzić napięcie alternatora na wyjściu, co praktycznie albo potwierdzi, albo wyeliminuje wadę alternatora - z tym, że od razu zastrzegam, że pisze o silniku JTS, gdzie jest od góry dojście do zacisków alternatora, nie wiem, jak to jest w przypadku 2,4 JTD.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Poszarpywanie z powodu alternatora - wątpliwe

  6. #6
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Poszarpywanie z powodu alternatora - wątpliwe
    Z powodu uszkodzonego regulatora napięcia - miganie świateł, oświetlenia deski rozdzielczej oraz te poszarpywania - skutek skoków napięcia.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Na 99,9% masz padniety alternator.

    Generalnie dniówka roboty jest - najwygodniej zdemontować przód, odsunąć chłodnice i wtedy wyciągać altka.
    Po wyciągnięciu alternatora obowiązkowo zmień krótki pasek elastyczny na nowy, bo stary po ponownym montażu prawdopodobnie będzie piszczał.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Brak ładowania 2.0 jts
    Utworzone przez Paweeel w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-07-2019, 09:41
  2. [159] 1,9 JTDm brak ładowania
    Utworzone przez sebol75 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-02-2017, 20:15
  3. [159] Brak ładowania
    Utworzone przez Carlos217 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-07-2016, 20:47
  4. [146] brak ładowania
    Utworzone przez hugolo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 17:36
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 00:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory