Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Audio

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie Audio

    Zastanawiam się nad sensem dołożenia wzmacniacza do oryginalnego radia w alfie.

    Posiadam nawigacje magneti marelli ze standardowym nagłośnieniem bez blue and me, bluetooth mam zrobiony na cyfrowej zmieniarce. Dlatego chciałbym na miejsce blue end me wrzucić wzmacniacz.
    Do wymiany były by też głośniki.

    Chciałbym tylko poprawić standardowe nagłośnienie, nie liczne na jakieś mocne efekty.
    Widziałem posty z przed kilku lat ale nie dowiedziałem się z nich za wiele.
    Przede wszystkim nie chce ruszać oryginalnej wiązki co pewnie jest największym ograniczeniem, zastanawiam się również nad wyciszeniem drzwi o ile ma to jakieś znaczenie.


    Chciałbym się dowiedzieć czy ma to jakiś sens ruszać to, czy różnica była by znikoma i czy jest coś godnego polecenia.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał Warwickk Zobacz post
    Zastanawiam się nad sensem dołożenia wzmacniacza do oryginalnego radia w alfie.

    Posiadam nawigacje magneti marelli ze standardowym nagłośnieniem bez blue and me, bluetooth mam zrobiony na cyfrowej zmieniarce. Dlatego chciałbym na miejsce blue end me wrzucić wzmacniacz.
    Do wymiany były by też głośniki.

    Chciałbym tylko poprawić standardowe nagłośnienie, nie liczne na jakieś mocne efekty.
    Widziałem posty z przed kilku lat ale nie dowiedziałem się z nich za wiele.
    Przede wszystkim nie chce ruszać oryginalnej wiązki co pewnie jest największym ograniczeniem, zastanawiam się również nad wyciszeniem drzwi o ile ma to jakieś znaczenie.


    Chciałbym się dowiedzieć czy ma to jakiś sens ruszać to, czy różnica była by znikoma i czy jest coś godnego polecenia.
    Ja sobie wygłuszyłem drzwi i boczki przy okazji robienia uszczelki, bo woda leciała do środka, a że i tak miałem wszystko rozebrane więc czemu nie. W audio nie ruszałem nic jak narazie. Ale mimo fabrycznych głośników jakaś tam różnica jest słyszalna na plus,
    no i delikatnie ciszej w aucie się zrobiło.
    Także jeśli myślisz o bardziej rozbudowanym audio to jak najbardziej warto to zrobić , a nawet od tego bym zaczął...
    .

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ten setup gra naprawdę bardzo dobrze. Moim zdaniem bez sensu jest go "delikatnie" poprawiać, ponieważ efekt może nie być warty kosztów. Wygłusz drzwi i wtedy się przekonasz.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Dobra, dzięki o to mi właśnie chodziło, żeby dowiedzieć się czy jest w ogóle sens brania się za to.

    A przy okazji chciałbym zapytać, zauważyłem przy głośniejszym ustawieniu radia dość głośne trzeszczenie z tego panelu sterownia szybami kierowcy.
    To normalne w tych panelach czy u mnie jest coś nie tak?
    Próbowałem z tym walczyć ale żeby coś więcej zrobić musiałbym go na części rozebrać.

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    W sensie, trzeszczy sam panel czy coś w drzwiach po prostu?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Panel, po jego wyjęciu nie ma już trzeszczenia.
    Próbowałem osadzać go na taśmie w miejscach w których dotyka drzwi i wyginać blaszki które go trzymają ale to nic nie pomogło. Dlatego zastanawia mnie to czy jest to normalne czy u mnie w nim coś jest nie tak, wydaje mi się jakby to były sprężynki które odpowiadają za ruch przełączników do podnoszenia i opuszczania szyb.

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Masz przedlift? W polifcie ten panel przekręcany jest na jedną śrubę zamiast dwóch np, może to przyczyna. Jeśli nie to może właśnie jego elementy mają zbyt duży luz.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Końcówka 2008, próbowałem pod te śrubę też taśmę przyklejać ale nic to nie dało.
    W takim razie pewnie będę coś działać z tym tematem bo stwierdziłem, że pewnie u wszystkich tak jest.

    Dzięki za informacje.

Podobne wątki

  1. [159] Car Audio
    Utworzone przez brozek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-01-2016, 02:37
  2. Car audio - co i jak?
    Utworzone przez Jejek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-08-2015, 13:38
  3. Car Audio 156 SW
    Utworzone przez matys641991 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 20:33
  4. Car audio
    Utworzone przez Sierek w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 20:31
  5. Car Audio...
    Utworzone przez JarekFK w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-10-2008, 19:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory