Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 67

Temat: sprężyna przód

  1. #51
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Z tym, że jest to efekt obowiązujących przepisów, a nie prac diagnostów
    Mając na uwadze własne doświadczenia, diagności swoje "3 grosze" dokładają.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Znasz takie, czy Ci opowiadali, bo ja takich nie znam i nawet jak jadę do kolegi, który jest diagnostą, to przejeżdżam całą linię włącznie ze sprawdzeniem ustawienia świateł.
    znam. co prawda z przed ~5 lat, ale byłem świadkiem jak przyjechało na stację hurtem kilka dowodów rejestracyjnych do ostemplowania. inny znajomy swego czasu przebywając za granicą do SKP dostarczał tylko DR i dostawał pieczątkę.

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Różnica polega również na tym, czy ten, który jedzie na badanie techniczne, chce mieć "pieczątkę w dowodzie", która obecnie jest zapisem w CEPIK, czy chce mieć informację o tym, czy jeździ sprawnym samochodem, bo ja chcę mieć informację, czy jeżdżę sprawnym samochodem, dlatego koledze zawsze mówię "żadnej taryfy ulgowej"

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    znam. co prawda z przed ~5 lat, ale byłem świadkiem jak przyjechało na stację hurtem kilka dowodów rejestracyjnych do ostemplowania.
    Nie pamiętam, czy to 5 lat temu, czy dawniej, wszedł przepis o tym, że każdy pojazd badany przez diagnostę musi być zarejestrowany na kamerze, a ten obraz zarchiwizowany, a więc te opowieści o "dowodach do stemplowania", są mocno nieaktualne - jednym, z wymogów stawianych przed stacjami kontroli pojazdów, jest możliwość nagrywania i archiwizowania pojazdu poddawanego badaniu i dlatego dzisiaj żaden diagnosta, Ci się nie podłoży

    Kolejne przepisy, które są zapowiadane, mają obligować diagnostów do posiadania kamer nasobnych i rejestrowania obrazu oraz dźwięku, przebiegu całego badania, a stany liczników mają być nie wpisywane przez diagnostów do systemu, ale fotografowane, chociaż akurat w kwestii stanu liczników, to ze względu na brak ogólnoeuropejskiego systemu, służy on również do legalizowania sprowadzonych z zagranicy, samochodów ze skręconymi licznikami.

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Mając na uwadze własne doświadczenia, diagności swoje "3 grosze" dokładają.
    W jaki sposób i w jakim celu?
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 14-02-2023 o 14:08

  3. #53
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    do sprezyny,opony ,doszła jeszcze piasta, wymieniona jakies 15tys temu , opona jest skutkiem peknietej sprezyny ale piasta ? i to łozysko robiło taki hałas

  4. #54
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    dzis wymieniłem piaste , liczylem na mechanika ale nie ma czasu ,wiec sam to zrobiłem i nie wiem za co biora 2 setki , mi to zajeło 2,5 godz, a pierwszy raz robiłem , zostały jeszcvze opony ale do wymiany wytrzymaja a pożnej smietnik

  5. #55
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Nie pamiętam, czy to 5 lat temu, czy dawniej, wszedł przepis o tym, że każdy pojazd badany przez diagnostę musi być zarejestrowany na kamerze, a ten obraz zarchiwizowany, a więc te opowieści o "dowodach do stemplowania", są mocno nieaktualne - jednym, z wymogów stawianych przed stacjami kontroli pojazdów, jest możliwość nagrywania i archiwizowania pojazdu poddawanego badaniu i dlatego dzisiaj żaden diagnosta, Ci się nie podłoży
    To co pamiętasz, to tylko szumne zapowiedzi i artykuły w Internecie traktujące o tym.
    Żaden przepis dot. nagrania czy fotografowania samochodu będącego na przeglądzie nie wszedł w życie.

    Dlatego "zaoczne" przeglądy niestety funkcjonują nadal...

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Zadzwoniłem do kumpla, który jest właścicielem stacji kontroli pojazdów, z którym kiedyś na ten temat rozmawiałem - masz rację, przepisy o konieczności dokumentacji nie weszły w życie, ale... weszły w życie jakieś przepisy wykonawcze, na podstawie których, za fałszerstwa w badaniach technicznych odpowiada karnie, nie tylko diagnosta, ale również właściciel SKP - takie fałszerstwo jest podstawą do odebrania SKP, pozwolenia na wykonywanie badań technicznych, a więc to sami właściciele postanowili filmować samochody, które są badane, jako ewentualny dowód na to, że konkretny pojazd został przebadany.

  7. #57
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    byłem miesiac temu i jedyna rzecz która opstrykał to licznik przebiegu i tabliczka znamionowa

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    A, kamery tam nie było?

  9. #59
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Zadzwoniłem do kumpla, który jest właścicielem stacji kontroli pojazdów, z którym kiedyś na ten temat rozmawiałem - masz rację, przepisy o konieczności dokumentacji nie weszły w życie, ale... weszły w życie jakieś przepisy wykonawcze, na podstawie których, za fałszerstwa w badaniach technicznych odpowiada karnie, nie tylko diagnosta, ale również właściciel SKP - takie fałszerstwo jest podstawą do odebrania SKP, pozwolenia na wykonywanie badań technicznych, a więc to sami właściciele postanowili filmować samochody, które są badane, jako ewentualny dowód na to, że konkretny pojazd został przebadany.
    Nie wiem czy to jest powszechna praktyka. W Gdyni pytałem o to w zeszłym roku dwóch diagnostów i żaden z nich mimo, że ma kamery na zewnątrz i wewnątrz, to służą głównie w celu bezpieczeństwa, nie archiwizują zbędnego materiału, w celu ewentualnego udowodnienia, że samochód był na przeglądzie.

    Żadnego pstrykania fotek również nie było, ale skoro nie przepuszczają byle czego to raczej nie mają się czym martwić.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  10. #60
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    fotki pstrykali ,zeby sprawdzic ostatnie wpisy w danych i zgodnosc z dowodem , na pewno nie sa archiwizowane

Podobne wątki

  1. [33] SPRĘŻYNA ZAWIESZENIA PRZÓD do 907A
    Utworzone przez PawlikS w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory