Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67

Temat: sprężyna przód

  1. #61
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o fotki czy filmy wykonane przez SKP. Wiem o sytuacji gdzie cały dzień pod SKP stał wóz filmujący co wjeżdża.
    Na koniec dnia "dzień dobry proszę pokazać liste dziś przechodzących przegląd aut." Po porównaniu z filmem kilku na filmie nie było. Grube kłopoty diagnosty.
    Więc jak już kombinować , to warto podjechać czymś w tej samej budzie i kolorze i rej.

  2. #62
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    że ma kamery na zewnątrz i wewnątrz, to służą głównie w celu bezpieczeństwa
    A, jakie może być, chociażby potencjalne zagrożenie wewnątrz stacji diagnostycznej?

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    ale skoro nie przepuszczają byle czego to raczej nie mają się czym martwić.
    No ale to archiwizowanie, sprawia możliwość sprawdzenia, czy nie przepuszczają, niekoniecznie przez zewnętrzną kontrolę, ale przez właściciela stacji, a poza tym, trzeba być idiotą, żeby przy rejestracji przez kamery, podbijać przeglądy samochodom, które nie były na przeglądzie, bo ja za bardzo nie rozumiem, w jakim celu miałoby to być robione, z lenistwa właściciela, czy z tego, że już na pierwszy rzut oka, pojazd to złom, bo jeśli nie i jest w stanie dotoczyć się na SKP, to po co ryzykować, skoro ma się ustawionego diagnostę, który bez względu na wyniki badania, podbije dowód i wprowadzi dane do CEPIKu.

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    fotki pstrykali
    Ja piszę o kamerach, a nie fotkach.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Grube kłopoty diagnosty.
    Nie tylko diagnosty, ale całej stacji, której może zostać odebrana koncesja na badania, dodatkowo, zarówno diagnosta, jak i właściciel stacji podlegają procedurze karnej, jeden, za brak nadzoru, a drugi za przestępstwo przeciwko dokumentom i poświadczenie nieprawdy.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Wiem o sytuacji gdzie cały dzień pod SKP stał wóz filmujący co wjeżdża.
    No właśnie chodzi o to, że nikt nie musi stać cały dzień i filmować, bo wystarczy, że przyjdą do SKP i zażądają listy przejrzanych samochodów, stwierdzając, że nie wszystkie były na przeglądzie, wówczas właściciel stacji, ma dowód na to, że były, albo go nie ma - kamery, to jest, z jednej strony, zwyczajna dupokrytka, a z drugiej, forma kontroli diagnostów przez właściciela stacji, który na przykład, codziennie rano, weryfikuje wystawione faktury za przegląd z tym, co ma zarejestrowane przez kamery.
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 07-03-2023 o 09:01

  3. #63
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    A, jakie może być, chociażby potencjalne zagrożenie wewnątrz stacji diagnostycznej?
    Nie wiem, moge Ci dać adres to zapytasz, mnie to na prawdę nie interesowalo. Aczkolwiek z potencjalnych to chociażby uwiecznienie wizerunku potencjalnego złodzieja?

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    No ale to archiwizowanie, sprawia możliwość sprawdzenia, czy nie przepuszczają, niekoniecznie przez zewnętrzną kontrolę, ale przez właściciela stacji, a poza tym, trzeba być idiotą, żeby przy rejestracji przez kamery, podbijać przeglądy samochodom, które nie były na przeglądzie, bo ja za bardzo nie rozumiem, w jakim celu miałoby to być robione, z lenistwa właściciela, czy z tego, że już na pierwszy rzut oka, pojazd to złom, bo jeśli nie i jest w stanie dotoczyć się na SKP, to po co ryzykować, skoro ma się ustawionego diagnostę, który bez względu na wyniki badania, podbije dowód i wprowadzi dane do CEPIKu.
    Czyli musiałby sprawdzać sam siebie, bo przynajmniej do zeszłego roku był właścicielem i jedynym diagnostą tam.
    Poza tym tu nie chodzi o podbijanie przeglądu w samochodzie, który tam dojechał, ale nie wjechał na ścieżkę tylko w samochodzie, który się nawet nie pojawił na SKP.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie wiem, moge Ci dać adres to zapytasz
    Ale tak, wg Ciebie?

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Aczkolwiek z potencjalnych to chociażby uwiecznienie wizerunku potencjalnego złodzieja?
    Złodzieja czego, linii diagnostycznej?

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Czyli musiałby sprawdzać sam siebie, bo przynajmniej do zeszłego roku był właścicielem i jedynym diagnostą tam.
    Nie, on niczego nie musi, tyle, że ja pisałem o sytuacjach, w których diagnostami są pracownicy, bo chyba nikt, sam siebie kontrolować nie musi - prawda?

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Poza tym tu nie chodzi o podbijanie przeglądu w samochodzie, który tam dojechał, ale nie wjechał na ścieżkę tylko w samochodzie, który się nawet nie pojawił na SKP.
    No to właśnie o tym napisałem, zadając pytanie, jaki może być powód tego, że samochód nie stawia się na SKP, a tylko ustawiony diagnosta, podbija przywieziony dowód rejestracyjny i wprowadza dane do systemu CEPIK, bo jeśli samochód jest w SKP, to nawet Ci, którzy stoją i filmują, nie mają się do czego przyczepić, chyba, że filmują również wskazania aparatury kontrolno/pomiarowej w czasie wykonywania badania, no ale tego, co dzieje się w kanale, chociażby podczas pracy szarpaków, to raczej nie filmują - prawda?

  5. #65
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Ale tak, wg Ciebie?
    Ale mnie to generalnie mało obchodzi Sugerujesz, że kłamał i jednak kamery ma żeby nagrywać samochody na przeglądach, czy o Ci chodzi?

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Złodzieja czego, linii diagnostycznej?
    Sprzętu, którego tam trochę mają luzem w szafach np.?

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Nie, on niczego nie musi, tyle, że ja pisałem o sytuacjach, w których diagnostami są pracownicy, bo chyba nikt, sam siebie kontrolować nie musi - prawda??
    A ja pisałem o tej konkretnej SKP.

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    No to właśnie o tym napisałem, zadając pytanie, jaki może być powód tego, że samochód nie stawia się na SKP, a tylko ustawiony diagnosta, podbija przywieziony dowód rejestracyjny i wprowadza dane do systemu CEPIK, bo jeśli samochód jest w SKP, to nawet Ci, którzy stoją i filmują, nie mają się do czego przyczepić, chyba, że filmują również wskazania aparatury kontrolno/pomiarowej w czasie wykonywania badania, no ale tego, co dzieje się w kanale, chociażby podczas pracy szarpaków, to raczej nie filmują - prawda?
    Nie odpowiem Ci, nigdy tego nie robiłem, musisz poszukać kogoś kto tak robi i zapytać o powody

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Sugerujesz, że kłamał i jednak kamery ma żeby nagrywać samochody na przeglądach, czy o Ci chodzi?
    Żebym w ogóle wpadł na taki pomysł, to musiałabyś mi napisać, że powiedział Ci, że tego nie robi

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Sprzętu, którego tam trochę mają luzem w szafach np.?
    Który ma zastosowanie wyłącznie z konkretną linią diagnostyczną, no chyba, że sugerujesz, że jest rynek wtórny na tego typu urządzenia, a SKP kupują wyposażenie od złodziei

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A ja pisałem o tej konkretnej SKP.
    No więc, temat mamy wyjaśniony

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie odpowiem Ci
    Ale ja nie pytałem Ciebie, wszedłeś w dyskusję, stając się jej uczestnikiem i odniosłeś się, nie na temat, do pytania, które nie Tobie zadawałem, bo nie tylko Ty jesteś na tym forum

  7. #67
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Żebym w ogóle wpadł na taki pomysł, to musiałabyś mi napisać, że powiedział Ci, że tego nie robi
    Ale przecież napisałem Ci wyżej - nie robi tego, bo nie bawi się w długą archiwizację materiału.

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Który ma zastosowanie wyłącznie z konkretną linią diagnostyczną, no chyba, że sugerujesz, że jest rynek wtórny na tego typu urządzenia, a SKP kupują wyposażenie od złodziei
    Sugeruje, że oprócz sprzętu specjalistycznego mają również chociażby analizatory spalin, które funkcjonują niezależnie od ścieżki oraz tak proste rzeczy jak (o dziwo) zestawy kluczy, które również nie wymagają podłączenia do konkretnej ścieżki diagnostycznej - prawda?

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Ale ja nie pytałem Ciebie, wszedłeś w dyskusję, stając się jej uczestnikiem i odniosłeś się, nie na temat, do pytania, które nie Tobie zadawałem, bo nie tylko Ty jesteś na tym forum
    Jak nie pytasz mnie, to nie zadawaj pytania cytując mój post, będzie wtedy jasne kogo pytasz

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [33] SPRĘŻYNA ZAWIESZENIA PRZÓD do 907A
    Utworzone przez PawlikS w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory