Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa Romeo 159 2.4 Q-tronic - skrzynia, czy nie skrzynia?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    wstyd mowic
    Postów
    4

    Domyślnie Alfa Romeo 159 2.4 Q-tronic - skrzynia, czy nie skrzynia?

    Czesc. Chcialbym prosic o mala pomoc w namierzeniu usterki, ktora mi sie trafila i spedza sen z powiek (doslownie). Przepraszam, jesli taki temat sie juz pojawil, ale po 1. szukalem i nie znalazlem, a po 2. bardzo watpie, bo chyba w moim przypadku mowimy o kumulacji pecha.
    Zacznijmy od poczatku, pacjent to Alfa Romeo 159 2.4 z automatem, przebieg (jesli to w ogole ma znaczenie) w okolicach 200kkm. Wydaje sie realny, ale wiecie jak to jest....W moich rekach od 4 lat. Ekologii brak.Niestety, w grudniu kleknela glowica wiec skonczylo sie remontem silnika, 10k poszlo w komin i bez auta bylem prawie 2 miesiace. Spoko, przyjalem to na klate. Problem w tym, ze OD RAZU po odbiorze auta z warsztatu czulem, ze cos jest nie tak ze skrzynia. Na poczatku lekko szarpala przy zmianie biegow, raz jakby zapomniala zmienic biegu (obroty poszly wyjatkowo do gory i bieg przeskoczyl dopiero w okolicy ponad 4k obrotow), po 2 dniach zaczely sie pojawiac bledy skrzyni i okazjonalny check silnika (mowie okazjonalny, bo znikal). Blad skrzyni natomiast pojawial sie srednio raz na pare kilometrow, czasami rzadziej, ale zawsze w podobnych okolicznosciach(niskie obroty, przewaznie w momencie zwalniania np. dojezdzania do syganlizacji albo zakretu, nigdy na wysokich obrotach i przyspieszajac). Warsztat zdiagnozowal awarie skrzyni, bolalo jak drzazga w oku, ale to tez przyjalem na klate. Zamiast regeneracji jednak postanowilem jednak kupic uzywke (co ze wzgledu na koszt nawet mi rekomendowano w warsztacie), bo moja cierpliwosc ma granice, a poza tym za rok i tak planuje zmienic auto, oczywiscie rozumiem ze uzywana skrzynia wcale nie ma obowiazku jezdzenia rok bezawaryjnie Przyszla skrzynia, skrzynia wymieniona, w warsztacie zrobili test drogowy - wszystko spoko, dostalem info ze moge przyjezdzac po auto. Wsiadam w auto i co? Blad skrzyni po 800 metrach, znowu w tych samych okolicznosciach (zwalnianie, jazda po dziurawych drogach i tak dalej). No to powrot do warsztatu, podpielismy kompa i po 1. blad (ale tym razem inny, cos zwiazanego z niskimi obrotami na wyjsciu albo wejsciu) a po drugie cos zwiazanego z bledem na sieci CAN . Tym razem Pan mechanik wsiada ze mna zeby sprawdzic - i przez 6km zadnego bledu. Co oczywiscie rozumiem, przy zachowaniu pewnych warunkow typu bardziej agresywna jazda bledu nie mialem. ALe niestety to auto jest prowadzone tez przez zone, wozony jest nim maly kaszojad, wiec chcac nie chcac nie moge po wiejskich drogach zapieprzac bez przerwy po 50-70km/h. A poza tym nawet jakbym chcial sie potoczyc jak stary piernik to skrzynia powinna mi na to pozwolic. Zeby postawic sprawe jasno - w warsztacie drapia sie po glowach i nie probuja mnie olac cieplym moczem, tylko zastanawiaja sie co moze byc tym razem problemem. I tu pojawia sie pytanie - czy mozliwe jest, ze problemem znowu moze byc skrzynia? Albo inaczej - czy jest szansa, ze winowajca obydwu awarii moze byc cos co zostalo zle zrobione przy remoncie silnika? Przy awarii silnika alfa dojechala do warsztatu laweta, a do momentu wjazdu na lawete przez 4 lata jak mam to auto NIDGY nie szarpnela chocby raz i nigdy nie mialem ani pol bledu skrzyni. Dlatego dziwi mnie, ze blad pojawil sie tak naprawde pomiedzy wjazdem na lawete...a odbiorem auta po remoncie silnika. Nie wiem czy mam az takiego pecha (dodatkowo biorac uwage, ze druga skrzynia tez moze byc wadliwa) czy jednak mozliwy jest scenariusz, gdzie to w warsztacie sie walneli i czegos nie widza. Nie chcialbym mowic co to za warsztat ani ich obwiniac, bo po 1. to jeden chyba z najbardziej zaufanych w warsztatow w regionie, o ile nie w Polsce, a po 2. tak jak mowie - sam im ufam i wiem, ze robia wszystko w dobrej wierze. Ale niestety wiem, ze kazdy moze popelnic blad. Dlatego jakies podpowiedzi moglyby sie przydac, nawet gdybym postanowil zasiegnac innej opinii i isc do innego mechanika, ktory znowu wymysli, ze skrzynia do wymiany. A prosze, bo zaden ze mnie mechanik i nie chce dac sie zmywac fachowym jezykiem.

    Z gory dzieki wielkie za pomoc.

    Pozdr,L
    Ostatnio edytowane przez LukaszZ ; 10-03-2021 o 09:47

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Co to za błąd skrzyni? Najlepiej podaj kody błędów na starej skrzyni oraz obecnej.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    wstyd mowic
    Postów
    4

    Domyślnie

    Kurcze, ciezko mi podac kody dokladne, ale z pamieci moge powiedziec, ze na poprzedniej skrzyni to byl blad zwiazany z elektrozaworem/zaworami i cos zwiazanego z cewka, a teraz tak jak napisalem bylo to cos zwiazanego z niskimi obrotami silnika na wejsciu/wyjsciu (sam blad wyskoczylw okolicy 1300 obrotow - pamietam bo czytali bledy i opis przy mnie). Na pewno byly to inne bledy, ale objawy te same. Do warsztatu juz umowiony jestem na piatek, wiec wtedy moze spisze sobie te bledy, a do tego czasu chcialem zapytac czy jest w ogole szansa ze takie bledy jak opisalem wyzej moga byc spowodowane przez cos innego niz skrzynia, a konkretnie - przez cos zwiazanegoz remontem silnika, bo juz w glowie mam czarny scenariusz, ze obecna skrzynie reklamuje, zamawiam inna i blad sie powtarza Nie wiem czemu ale mam przeczucie, ze to moze byc jakas pierdola, zwarcie czy cokolwiek, ale nie bede zgrywal cwaniaka bo sie nie znam. Ale w takiej sytuacji krew by mnie zalala gdybym np. podjal decyzje o regeneracji poprzedniej skrzyni bo sie okazalo ze to cos zupelnie innego...
    Ostatnio edytowane przez LukaszZ ; 10-03-2021 o 10:59

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli wiązka do skrzyni nie została uszkodzona to raczej nie ma szans, żeby usterka nie była z nią związana.
    Regeneracja zwykle jest o tyle lepsza, że usterkę się naprawi. A przy używanej skrzyni to czysta loteria. Leniwi mechanicy wolą wymienić niż naprawiać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    156 2.5V6 był; 156 2.4jtd był;166 2.4 JTD 03`; 159 2.4JTDm - jest
    Postów
    59

    Domyślnie

    Zajdź tym autem jakby nigdy nic do innego serwis. Powiedz jaki masz problem ze skrzynią. Może ktoś inny ze świeża głową, spojrzeniem na to auto to zdiagnozuje. Jak jeden lekarz nie potrafi pomóc to trzeba iść do drugiego. Ewentualnie trzeba przyjrzeć się elementowi który łączy silnik ze skrzynią. Może nie przekazuje pełnego momentu na małych obrotach. Zużyte sprzęgło może powodować przeciąganie obrotów
    Ostatnio edytowane przez klusekb ; 12-03-2021 o 12:22

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Przeciąganie obrotów może powodować uszkodzony sterownik hydrauliczny skrzyni (płytka z elektrozaworami). Sam miałam taki problem i regeneracja sterownika pomogła. Jednak w moim przypadku żadnych błędów skrzyni nie było.
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszZ Zobacz post
    OD RAZU po odbiorze auta z warsztatu czulem, ze cos jest nie tak ze skrzynia. Na poczatku lekko szarpala przy zmianie biegow, raz jakby zapomniala zmienic biegu (obroty poszly wyjatkowo do gory i bieg przeskoczyl dopiero w okolicy ponad 4k obrotow), po 2 dniach zaczely sie pojawiac bledy skrzyni i okazjonalny check silnika (mowie okazjonalny, bo znikal).
    I to ci nie dało do myślenia?
    A ktoś choć sprawdził poziom oleju przed decyzją wymiany na inną? /swoją drogą to głupota pchać się w używkę w ciemno/
    Dziwni ci twoi mechanicy coś za łatwo im przychodzą eksperymenty za cudzą kasę.
    Ps.Używaj polskich znaków forum to nie fejsbuk.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. [159] Jak Wam się sprawuje skrzynia Q-Tronic?
    Utworzone przez Matka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 201
    Ostatni post / autor: 26-09-2020, 09:38
  2. [159] Skrzynia M32 Alfa Romeo 159 1.9 JTD 150 km
    Utworzone przez Alfa159JTD w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-05-2018, 06:28
  3. [159] Wymiana oleju - skrzynia Q-TRONIC 1.9 JTDm 150km
    Utworzone przez Dzalan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 23:43
  4. [159] Skrzynia Q-tronic ankieta awaryjności
    Utworzone przez Kamilhex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 23:11
  5. [159] Sposób w jaki działa skrzynia q-tronic. Problem ?
    Utworzone przez Majkel2.4jtdm w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 13:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory