Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Pęknieta głowica

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 200KM
    Postów
    2

    Domyślnie Pęknieta głowica

    Witam, potrzebuje pomocy, otóż dowiedziałem sie dzisiaj, że mam pękniata glowice. Jestem troche w kropce, ponieważ slyszalem wiele różnych opini na temat glowic regenerowanych. Uzywana, dobra znalesc graniczy z cudem bo jak narazie nie znalazlem. Pytanie czy ktos ma taka dostepna, czy warto ryzykowac wkladajac regenerowana? I czy nalezy sprawdzic blok silnika, czy malo prawdopodobne Zeby tez byl uszkodzony?

    Alfa 159 2,4 jtdm 200km przebieg 192tys

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jozofek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    wałbrzych
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 jtd 156FL 2.4 JTDm 175 KM było obecnie 159 2.4JTDm Qtronic Ti
    Postów
    549

    Domyślnie

    Szukaj głowicy z alfy 156 ,166,lub lanci 20 zaworowej z silnika 175 km .ja założyłem spawaną i po 30000 km znowu pękła gdybym miał tą wiedzę co teraz to tak bym zrobił a tak lada wydana i znowu to samo . już taki urok tych silników 2.4 ..a i wywal ekologię bo to podobno ma wpływ na pękanie głowic w tych silnikach

    Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    ewentualnie jak dasz swoją do naprawy, to niech przetną wszystkie mostki i pospawają, a nie tylko te które pękły - będzie trochę drożej, ale temat nie powinien wrócić.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    156 2.5V6 był; 156 2.4jtd był;166 2.4 JTD 03`; 159 2.4JTDm - jest
    Postów
    59

    Domyślnie

    Ktoś w jakimś innym temacie podawał link do sklepu z nową głowicą, więc są dostępne.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    https://store.tecnotrasmissioni.com/...829-p132253277

    Pewnie ze jest, nie tylko w Italii ale w Niemczech jak poszukasz też są po 1300-1500 euro, nowe całkowicie oryginalne.
    Ale koledzy już wcześniej pisali że i tak się nie opłaca, lepiej oddać do spawania, koszty robocizny itd. Robi się 5-6 tys. A i tak nie masz pewności ile wytrzyma.
    Każdy robi jak uważa, ale przy takich naprawach wedlug mnie nie sensu oszczędzać. Później jest płacz i zgrzytanie zębami bo chciałeś zaoszczędzić 800-1000 zł a i tak później zapłacisz podwójnie, albo sprzedasz takiego ulepa dalej bo będziesz miał dość i tak potem rodzą się legendy o zawodności marki Alfa Romeo. Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    156 2.5V6 był; 156 2.4jtd był;166 2.4 JTD 03`; 159 2.4JTDm - jest
    Postów
    59

    Domyślnie

    Jak ktoś ma firmę lub znajomego z firmą z europejskim VAtem (VAT EU) to sobie kupi bez vatu taniej o 250Eur - taka moja podpowiedź żeby pokombinować z ceną nowej części niż z lepieniem.

  7. #7
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał klusekb Zobacz post
    Jak ktoś ma firmę lub znajomego z firmą z europejskim VAtem (VAT EU) to sobie kupi bez vatu taniej o 250Eur - taka moja podpowiedź żeby pokombinować z ceną nowej części niż z lepieniem.
    Po pierwsze z europejskim NIP-em, a nie vatem, a po drugie, trzeba mieć mocno krzywo pod sufitem, żeby dla 250euro robić problemy sobie, znajomemu z firmą i sprzedającemu w Niemczech.
    różnicę VAT-u kupujący powinien odprowadzić do Polskiego US (ze stawką 23%), oczywiście może tego nie robić, ale przy obecnym stanie informatyzacji i wymiany danych między krajami taki "wałek" zostanie dość szybko złapany, i oprócz należnego VAT-u zostanie doliczona stosowna kara, kwota na szczęście nieduża, więc raczej wykroczenie, niż przestępstwo. Natomiast znając naszych kontrolerów, mając firmę "na tapecie" mogą przy okazji zrobić głębszą kontrolę. A takie kontrole z zasady coś znajdują.

    Inną sprawą jest to, że przez takich "geniuszy" niemieckie salony/komisy/firmy nie chcą sprzedawać Polakom aut firmowych w cenie netto, bo jak się sprawa rypnie (a często się rypie), to niemiecki US domaga się od Niemca zaległego VAT-u. Więc jak już chcesz kupić netto, to musisz zapłacić brutto (pomimo, że na fakturze jest netto) i dopiero jak Niemcowi prześlesz dokumenty, że zapłaciłeś w Polsce VAT, to on ci odda niemiecki VAT. Albo od razu powie, że na export tylko brutto, bo nie chce mieć problemów.

    Generalnie idź w ch.. z takimi radami.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 16-03-2021 o 20:49

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    156 2.5V6 był; 156 2.4jtd był;166 2.4 JTD 03`; 159 2.4JTDm - jest
    Postów
    59

    Domyślnie

    Adam, aż poczułem się urażony jak przeczytałem Twój post. Ja tam tak robie, a za zaoszczdzone pienionszki kupuje nowe części do tego awaryjnego wozu. Ale to tylko taki off top, nikt nie musi z tej rady korzystać.
    Mam tez nadzieję, że autor nie skorzysta z Twojej rady i nie każe ciąć i spawać głowic .
    Podsumowując i wracając do tematu dobrą opcją jest zakup nowej głowicy, za pełną kwotę brutto - tutaj Pan Adam to świetnie wyjaśnił. Używane, regenerowane części pochodzą z aut które z jakiś powodów skończyły swój żywot (albo były zajechane, albo rozbite) i takie części długo nie podziałają, narobisz sobie tylko dodatkowych kosztów odłożonych w czasie.
    Możesz oddać swoją głowicę do dobrego zakładu (podkreślam dobrego) np. top mar z przeźmierowa, żeby sprawdzili i naprawili Twoją. Wtedy wiesz na czym stoisz, kasowo wyjdzie taniej.
    Bloku silnika nie trzeba sprawdzać, głowice to przypadłość tego silnika i raczej po za nią nic tam nie pęknie.

Podobne wątki

  1. Pęknieta linka nawiwu
    Utworzone przez Vojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-02-2011, 23:45
  2. [164] Głowica pęknieta czy uszczelka już do wymiany
    Utworzone przez Dyny164 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 15:28
  3. Pęknieta rura
    Utworzone przez sebaaaaaaaa w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 21:57
  4. Pęknieta miska olejowa
    Utworzone przez Ktopor w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 18:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory