Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: 2.4 jtdm q4 problem z ruszaniem utrata mocy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm Q4
    Postów
    7

    Domyślnie 2.4 jtdm q4 problem z ruszaniem utrata mocy

    Witam,
    Szukam na forum ale nie znałem rozwiązania, jeśli coś takiego było poproszę o link. Jak w temacie rano jechałem do pracy wszystko było ok, wieczorem wracają mniej więcej po 10 min jazdy na 3ce przy ok 40km/h nagly spadek mocy, po redukcji na 2ke odrazu 2k obotów i "idzie" normalnie. Po zatrzymaniu ledwo ruszyła po zmianie na 2 ten sam objaw. Jak się uda jej doczołgać do wyższych obrotów jest normalnie. Nie zapalil się chek engine. Nie kopci. Silnik na postoju chodzi normalnie, nie słychać żadnych stuków ani innych dziwnych dźwięków, nie faluje, pali normalnie od jednego zakrecenia. W silniku pół roku temu zrobione wtryski, nowe świece, nowy egr magneti, wymieniony rozrząd. Dpf wywlony. Na postoju po dodaniu gazu też silnik chodzi płynnie i normalnie. W necie wątków było dużo ale żadnych od tego silnika z góry dziękuję za jakąś podpowiedź.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar blazejek
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD 2006
    Postów
    10

    Domyślnie

    Problem pojawia się dalej czy tylko taki jednorazowy, jeśli jednorazowy to na razie bym się nie przejmował, może paliwo gorszej jakości.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm Q4
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał blazejek Zobacz post
    Problem pojawia się dalej czy tylko taki jednorazowy, jeśli jednorazowy to na razie bym się nie przejmował, może paliwo gorszej jakości.
    Problem jest ciągle, dzisiaj nawet gorzej ale pojawił się biało-Siwy dym po 2k obrotów także problem raczej znany.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Wrzucę się też z moim wątkiem.

    U mnie w 2.4 moc jest cały czas taka sama, żadnych problemów nie widzę z pracą silnika i żadnego dymu ale ubywa mi płynu chłodzącego.
    Patrząc od góry pod zbiornik płynu na chyba przekładni kątowej (wał z tego miejsca na tył wychodzi) widzę cały rok już jakby świeżą plamę, nie jest to olej jest to coś mokrego. Boję się za to zabierać żeby nie wyszło, że głowica do zrobienia, póki nic z silnikiem się nie dzieję nie chce tego dotykać.

    Jest możliwość, że pękła mi głowica ale po pracy silnika nic nie widać?? Wiem, że chłodniczka EGR-u mogła pójść ale chyba wtedy by dymiło, EGR mam zaślepiony ale mechanik tak mi to zrobił, że zamiast zaślepić kolektor ssący i wydechowy zaraz za głowicą to zaślepił zawór EGR z dwóch stron...

    Jedyne co mnie jakby nie pokoi w związku z tym to to, że na postoju ten silnik lekko narywa słychać to tylko i wyłącznie jak otworzę maskę i wsłucham się w pracę, nie jest to żadna wibracja czy drżenie bardziej bym powiedział, że taka charakterystyka pracy, najbardziej po tym jak wypali się DPF.

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Warwickk Zobacz post
    Wrzucę się też z moim wątkiem.

    U mnie w 2.4 moc jest cały czas taka sama, żadnych problemów nie widzę z pracą silnika i żadnego dymu ale ubywa mi płynu chłodzącego.
    Patrząc od góry pod zbiornik płynu na chyba przekładni kątowej (wał z tego miejsca na tył wychodzi) widzę cały rok już jakby świeżą plamę, nie jest to olej jest to coś mokrego. Boję się za to zabierać żeby nie wyszło, że głowica do zrobienia, póki nic z silnikiem się nie dzieję nie chce tego dotykać.

    Jest możliwość, że pękła mi głowica ale po pracy silnika nic nie widać?? Wiem, że chłodniczka EGR-u mogła pójść ale chyba wtedy by dymiło, EGR mam zaślepiony ale mechanik tak mi to zrobił, że zamiast zaślepić kolektor ssący i wydechowy zaraz za głowicą to zaślepił zawór EGR z dwóch stron...

    Jedyne co mnie jakby nie pokoi w związku z tym to to, że na postoju ten silnik lekko narywa słychać to tylko i wyłącznie jak otworzę maskę i wsłucham się w pracę, nie jest to żadna wibracja czy drżenie bardziej bym powiedział, że taka charakterystyka pracy, najbardziej po tym jak wypali się DPF.
    Na początek zweryfikuj co to za płyn.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Matt8844 Zobacz post
    Witam,
    Szukam na forum ale nie znałem rozwiązania, jeśli coś takiego było poproszę o link. Jak w temacie rano jechałem do pracy wszystko było ok, wieczorem wracają mniej więcej po 10 min jazdy na 3ce przy ok 40km/h nagly spadek mocy, po redukcji na 2ke odrazu 2k obotów i "idzie" normalnie. Po zatrzymaniu ledwo ruszyła po zmianie na 2 ten sam objaw. Jak się uda jej doczołgać do wyższych obrotów jest normalnie. Nie zapalil się chek engine. Nie kopci. Silnik na postoju chodzi normalnie, nie słychać żadnych stuków ani innych dziwnych dźwięków, nie faluje, pali normalnie od jednego zakrecenia. W silniku pół roku temu zrobione wtryski, nowe świece, nowy egr magneti, wymieniony rozrząd. Dpf wywlony. Na postoju po dodaniu gazu też silnik chodzi płynnie i normalnie. W necie wątków było dużo ale żadnych od tego silnika z góry dziękuję za jakąś podpowiedź.
    Jedną z przyczyn może być ścięty klin na kole napędu rozrządu. Sposób na sprawdzenie to demontaż koła.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm Q4
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Na początek zweryfikuj co to za płyn.

    - - - Updated - - -


    Jedną z przyczyn może być ścięty klin na kole napędu rozrządu. Sposób na sprawdzenie to demontaż koła.
    Czy mogło się to wydarzyć 3 miesiące po wymianie rozrządu?

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tak. To mogło się wydarzyć w każdej chwili. Tego koła nie wymienia się przy wymianie napędu rozrządu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Zauważyłem dzisiaj coś czego nigdy nie widziałem / nie słyszałem. Nie wiem czy było to wcześniej czy nie i czy to normalne ale gdy na luzie utrzymuje dane obroty, tak jak w filmiku 2000 czy potem 1800 wskazówka obrotomierza stoi nie ruchoma ale po dźwięku słychać, że obroty silnika się zmieniają, nogą też nie ruszam. Silnik strasznie nie równo pracuje na obrotach. Dodatkowo wrzuciłem na wyświetlaczu informacje o ciśnieniu powietrza które się w ogóle nie zgadza... Na trasie nigdy nie zauważyłem nic związanego z takim zachowaniem, moc jest cały czas równa, nie szarpie.
    Postaram się na tygodniu podmienić przepływomierze, może chociaż parametry zaczną się zgadzać.

    W filmiku za drugą próbą słychać jak bardzo nie równo pracuje silnik.
    https://photos.google.com/photo/AF1Q...kEFJHfcWJZwV5f

    Auto było rozgrzane, EGR jest zaślepiony i DPF siedzi w aucie.
    Ostatnio edytowane przez Warwickk ; 19-04-2021 o 16:22

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm Q4
    Postów
    7

    Domyślnie

    Wracając do tematu OBD pokazało następujące błędy P0380, P0111, P0101. Świece są nowe wymieniane pół roku temu oryginały czyli pewnie przekaźnik i przepływomierz tak?

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm Q4
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam chciał bym odświeżyć temat. Wyjęliśmy turbo jest ok, sprawdzone świece i kable też są ok. Silnik bez turbiny dalej nie wkręca się na obroty i kopci na biało. Żadnych błędów na komputerze, ani check engine. Silnik pracuje równo na "wolnych", olej nie schodzi ze stanu w stopniu zauważalnym(bo samochód nie jeździ odpalany tylko na postoju) płyn z chłodnicy też ok. Miał ktoś tak?

Podobne wątki

  1. [159] 2.0 jtdm - błędy, szarpanie, utrata mocy
    Utworzone przez irek81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2021, 17:12
  2. [159] Utrata mocy Alfa 159 2.0 jtdm
    Utworzone przez filip.m w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-10-2020, 06:46
  3. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  4. [159] 2.4 JTDm Utrata mocy w czasie jazdy na pełnym bucie
    Utworzone przez jasio79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-03-2016, 11:14
  5. Utrata mocy 19.jtd
    Utworzone przez sebaaaaaaaa w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory