Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Źle odpala na zimnym silniku.

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar grafcio
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Łęczyca
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM Berlina
    Postów
    35

    Domyślnie

    Ja tylko rzucę ciekawostką bo się męczyłem rok z odpalaniem po nocnym postoju i konczyly mi sie wszystkie pomysly (czujniki w pompie, na listwie CR, zregenerowane wtryski, nowy kolektor z klapami (nie wymieniałem, założyłem nówkę ori Pierburga). Byłem w serwisie Boscha na sprawdzenie szczelności układu zasilania paliwem i czy ciśnienie jest jak należy. Kompresję też sprawdzałem, idealna.
    Co się okazało? Nastawnik klap nie pracował jak powinien. przycinał się. W końcu sie po roku dowiedziałem jak przyszły mrozy i wywalało błąd P2014. Wymieniłem na drugi, wszystkie problemy z odpalaniem na zimnym ustały.
    Przestroga, może wskazówka? Warto to sprawdzić.
    Pzdr

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał leczooo Zobacz post
    Co takiego się stało, że musiałeś wymieniać silnik?

    BTW. w mojej 2.4 od pewnego czasu są dokładnie te same objawy... stało się to w sumie od razu po zatankowaniu i zastanawiam się czy może mieć to związek z paliwem. W tym tygodniu wtryski idą do sprawdzenia raczej.
    Ścięło klin na dolnym kole rozrządu przy 200km/h ale wcześniej był problem z kompresją i auto miało problem z odpalaniem na zimno,przy -5 nie było już mowy o uruchomieniu,po sekcji zwłok okazało się jeszcze że bardzo słabo wyglądały panewki główne.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patrykal96 Zobacz post
    To powiedz jak wtryski sprawdzisz czy to to w Twoim przypadku
    No więc dramat. Pomyliłem się i zatankowałem benzyną nawet nie zdając sobie z tego sprawy w późniejszym czasie. Dopiero mechanik po wyjęciu wtrysków stwierdził że czuć od nich benzynę. Okazało się, że wlałem na jakieś 35 litrów ON jakieś 27 litrów 95 i zrobiłem na tej zupie około 200 km. Teraz czekam na wyrok gdyż wtryski i tak poszły do sprawdzenia.

    Jest też kwestia pompy. Mechanik ma taki pomysł że jeśli wtryski przywróci się do porządku, wyczyści cały układ i złoży wszystko i odpali i wszystko będzie ok to tak zostawić a jak znów będą problemy z paleniem to pewnie się przytarła pompa. No i mówi że to ryzyko trochę. I teraz się zastanawiam czy wyciągać od razu pompę czy jednak zostawić.

    BTW. abstrahując już od mojej pomyłki to jestem w szoku jednak jak JTDM dobrze pracował na takim zlewie. Po tych 4-6 sekundach od startu silnik już pracował normalnie bez żadnych oznak, no może trochę głośniej klepał jak tak teraz o tym myślę pewnie stąd nie przyszło mi do głowy że mogłem się pomylić. Za to miałem myśl że ON może po prostu kiepskiej jakości...
    Ostatnio edytowane przez leczooo ; 13-05-2021 o 01:02

Podobne wątki

  1. Nie odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez May992 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-09-2016, 16:11
  2. Ciężko odpala na zimnym i ciepłym silniku
    Utworzone przez DiegoGreen w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 11:18
  3. na zimnym silniku długo odpala
    Utworzone przez misielok w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 00:19
  4. [146] 1.6 8V Boxer - nie odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Vincent30 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 10:21
  5. Gorzej odpala na zimnym silniku.
    Utworzone przez syfon w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 23:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory