Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Elektryczne fotele z pamięcią, szyberdach, skóry

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Planowana 159
    Postów
    1

    Domyślnie Elektryczne fotele z pamięcią, szyberdach, skóry

    Cześć, z góry przepraszam, jeśli założyłem temat w złym dziale. Planuję w tym roku kupić Alfe Romeo 159 w 1.9JTDM 150km i zastanawiam się nad elektrycznymi fotelami.
    Moje pytanie brzmi:
    1.Z racji, że mało jest samochodów z elektrycznymi fotelami i pamięcią, czy do Alfy Romeo 159, która nie posiadała wcześniej elektrycznych foteli z pamięcią, będzie problem z podłączeniem tego?
    Jakieś rzeźbienie w wiązkach / dokupywanie kabli, czy może będzie pasowało bez problemów? Pamięć będzie działała?
    2. Szyberdach w sedanie - jak jest z awaryjnością tego dachu? Słyszałem, że są problemy z wyciszeniem, lecz nie przeszkadza mi to.
    3.Z tego co wiem, najbogatsza wersja foteli, która wychodziła to była Ti - występowały one w pełnej skórze, grzaniem i elektrycznym sterowaniem?
    4.Na co uważać w trakcie kupna Alfy 159 w 1.9JTDM 150km? Wiem, że te silniki mają problemy z EGR, klapami wirowymi. Oprócz tych rzeczy, jest coś, na co warto zwrócić szczególną uwagę?
    5.Gdzie można spodziewać się początkowych problemów z rdzą?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Wszystko o co pytasz jest do wyszukania na forum
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Ad3. Występowały w pełnej skórze, która mogła mieć elektrykę i/lub grzanie. Były również wersje TI gdzie pełna skóra była zamieniana na rzecz półskór z alcantarą na siedzisku i oparciu.
    Ad4. W wersji JTDM jak w każdym dieslu oczywiście dwumas oraz sławna skrzynia M32.
    Ad5. Progi, szczególnie w ich tylnej części. Sanki przedniego i tylnego zawieszenia.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory