Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Problem z drganiami silnika

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 150KM
    Postów
    6

    Domyślnie Problem z drganiami silnika

    Witam, ostatnio w mojej alfie 159 1.9 JTDm pojawił się problem z drganiem silnika. Komputer nie pokazuje żadnych błędów, przyśpiesza raczej normalnie, ale po podniesieniu maski widać jak ta klapa na silniku wpada w dość spore wibracje, Wydaje mi się, że też silnik chodzi głośniej (coś jak traktor). Jakieś wskazówki ?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v 2009
    Postów
    24

    Domyślnie

    Mam bardzo podobny problem i też nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Wtryski były na sprawdzeniu, korekty w normie, silnik nadal drży i działa jak traktor.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kompresja była mierzona?
    Jak tam klapki wirowe?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam mam ten sam problem czy ktos ma jakies propozycje?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Backdoor
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V 160KM/357,5NM TuneUp
    Postów
    173

    Domyślnie

    Na pokrywie silnika są amortyzatory gumowe jak wypadną lub pękną to cała pokrywa drży. I daje taki właśnie dżwięk bo rezonuje to całe pod maską. Potem sprawdzał bym poduchy...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Impact Zobacz post
    Witam, ostatnio w mojej alfie 159 1.9 JTDm pojawił się problem z drganiem silnika. Komputer nie pokazuje żadnych błędów, przyśpiesza raczej normalnie, ale po podniesieniu maski widać jak ta klapa na silniku wpada w dość spore wibracje, Wydaje mi się, że też silnik chodzi głośniej (coś jak traktor). Jakieś wskazówki ?
    Witajcie u mnie w 2,4 jest podobny problem. Trzęsie czasami bardziej, czasami mniej .Raz głośno chodzi raz ciszej. Przy przyspieszaniu ciężko wchodzi w obroty a co jakiś czas jest szarpnięcie wskazówka turbo opada i przyspiesza normalnie – myślałem, że to zmieniana geometria turbo. Była sprawdzana i wymieniona na nową. Problem pozostał. Pali normalnie nawet przy -18 stC za pierwszym razem. Co mechanik to co innego mówił. 0 błędów. Rok temu wtryski były wyjęte sprawdzane na stole testowym i „fachowcy” stwierdzili, że są w idealnym stanie jak na przebieg. Obwinili dwumasę i DPF. Wymieniłem na wszelki wypadek filtr paliwa, wężyk z filtra do pompy, wtyczki od wtrysków.
    Wydaje mi się, że namierzyłem problem. Załamany zdjąłem pokrywę silnika i tak się przyglądałem i ten głośny klekot u mnie dobiegał tylko z 4 cylindra. myślałem że to zawory... słychać było jeszcze dość głośne cykanie. dotknąłem wtryskiwacza a on cyka i chrobocze jakby pilnikiem trzeć o metal. Pierwszy do trzeciego cykają lekko prawie niewyczuwalnie. Piąty troszkę bardziej. Siadłem do internetu i na stronie BOSCH Pawlik opisany jest ten problem. To uszkodzony wtryskiwacz: cykanie i klepanie (przypominający zawory). Będę się tym zajmował na przełomie czerwca i lipca. Kupię nowy albo będę regenerował. Jak coś uda mi się naprawić to napiszę.

    P.S. czy ktoś w wa-wie mógłby mi podpiąć samochód do kompa i zobaczyć czy poprawnie wpisane są numery wtryskiwaczy do sterownika (dwa były wymieniane przez poprzedniego właściciela)? Ja mam tylko kabel i jakiś prosty program w którym się tego nie da zrobić

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    159
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cześć, mam podobny problem, 1,9jtdm 150 kucy, po usunięciu klap wirowych i zmianie rozrządu pojawil się problem, że czasami bardzo nie równo pracujeo silnik, drag jest to wyczuwalne np w kabinie, traci moc, i często mi szarpie silnikiem, tj. Jak mu przyspieszam i wcisnę dwpne na 2 i 3 czuje jak mi szarpie, takie dwa przeskoki są, na zegarze od turbo widać że traci na chwilę ciśnienie, czy to już końcówka turbiny, czy co to może być...

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał klop014 Zobacz post
    Cześć, mam podobny problem, 1,9jtdm 150 kucy, po usunięciu klap wirowych i zmianie rozrządu pojawil się problem, że czasami bardzo nie równo pracujeo silnik, drag jest to wyczuwalne np w kabinie, traci moc, i często mi szarpie silnikiem, tj. Jak mu przyspieszam i wcisnę dwpne na 2 i 3 czuje jak mi szarpie, takie dwa przeskoki są, na zegarze od turbo widać że traci na chwilę ciśnienie, czy to już końcówka turbiny, czy co to może być...
    Jesli przed wymienionymi naprawami było OK to ustawienie rozrządu do sprawdzenia.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar n1rven
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI
    Postów
    5

    Domyślnie

    W moim przypadku w silniku 2.4 jtdm drzenie bylo spowodowane zle zalozonym paskiem rozrzadu. Po wymianie na nowy drgania ustały

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-10-2020, 10:40
  2. [159] Alfa 159 2.4 Problem z drganiami na kierownicy
    Utworzone przez samael88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 16:18
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  5. Problem z drganiami!!!
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 22:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory