Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Problem ze skrzynia automatyczna w 159 2.4 jtdm

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm automat rocznik 2010
    Postów
    3

    Domyślnie Problem ze skrzynia automatyczna w 159 2.4 jtdm

    Witajcie

    Problem pojawił się kiedy jechałem w trasie kiedy to nagle zapaliła się kontrolka check engine i komunikat problemu ze skrzynia biegów, chwilę potem doszły kontrolki vdc i kontroli trakcji.
    Normalnie skrzynia kiedy puszczam gaz hamuje biegami a podczas problemu wrzuca na luz. Kiedy dojechałem do miasta tak jakby zakleszczyla się na 2 biegu przynajmniej tak mi się wydaje. Wyłączyłem ja i po 20 minutach znowu zapaliłem i nadal się paliła kontrolka check engine ale skrzynia działała normalnie, po 5 min jazdy znowu to samo się zaczęło dziać. Teraz kiedy chce uruchomić auto wyłączam kontrolę trakcji i skrzynia zmienia biegi ale tak jakby szarpie podczas jazdy na 3 biegu i 4tym.

    Nie mam pojęcia o co chodzi, na forum nie znalazłem takiego przypadku więc rozpocząłem temat.
    Czy ktoś z Was miał podobny przypadek lub podejrzewa co może się dziać?

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Stan oleju?
    Jakie błędy ?/ ze wszystkich sterowników/
    Jaki przebieg?
    Itd.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm automat rocznik 2010
    Postów
    3

    Domyślnie

    Olej jest do wymiany na pewno, przebieg to 212 tys ale czy na 100% to nie jestem pewien. Błędy będę wiedział jakie są dopiero jutro, bo jadę do firmy sebkar 40 km od mojego miejsca zamieszkania.
    Dodam że szarpie też przy podjezdzaniu pod górę.
    W poniedziałek napisze co mi powiedzieli w serwisie i jakie błędy wykazał komputer.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar xrobcio
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 16V 150HP
    Postów
    167

    Domyślnie

    Daj koniecznie znac jaka diagnoza.

    U mnie w 2.4 200km q-tronic (dopiero kupilem) jest licznikowe 250 000, skrzynia szarpie coraz częściej podczas zmiany biegow i czasem mam wrażenie ze zamula.

    Przy ostrzejszej jezdzie o wiele mniej szarpie nawet mozna powiedziec ze ladnie zmienia biegi. Stan oleju jest ok (po odkreceniu śrubki od skrzyni zaczal leciec olej), ale jest brazowawy. Ravenol T-WS 10L juz jedzie na wymiane.

    Ale co gorsza to alfa gasnie przy hamowaniu (nie co chwile, ale 2-3 razy dziennie) i wydaje mi sie ze to wina skrzyni. Podaczas hamowania gdy ma zrzucic z 3 na 2 po prostu gasnie i jakby nie przerzucala biegu, a czesto obserwuje ze przy takiej redukcji z 3 na 2 obroty spadna az do 500rpm i zaraz szybko wskakuja na np rowne 800 gdy hamuje do zera.

    Zamierzam jeszcze wywalic klapy egr i dpf w
    i wyczyscic ladnie dolot w czwartek bo auto od dolu nie ma mocy, dopiero dobre 2300rpm zaczyna wciskac.

    Mam tez blad że screena i nie dziala manualna zmiana biegow, ale to prawdopodobne wina okablowania/wtyczki w wybieraku.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilPartycki Zobacz post
    Olej jest do wymiany na pewno, przebieg to 212 tys ale czy na 100% to nie jestem pewien. Błędy będę wiedział jakie są dopiero jutro, bo jadę do firmy sebkar 40 km od mojego miejsca zamieszkania.
    Dodam że szarpie też przy podjezdzaniu pod górę.
    W poniedziałek napisze co mi powiedzieli w serwisie i jakie błędy wykazał komputer.
    Mam już drugiego qtronika, pierwszego mi rozbili i sprzedałem przy przebiegu 254 tyś km aktualna dobija do 280 i poki co zero problemów ze skrzynią. skąd jesteś? jest dobry spec w zielonej górze

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Karniowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 SW 2,4jtd, jest alfa romeo 147 1,9 jtdm 16v 150km, alfa romeo 159 2.4jtdm q-t
    Postów
    83

    Domyślnie

    Możliwe, że to gasniecie jest spowodowane przytkanym EGR. U mnie taki objaw był podczas wypalania daf. Gdy dojeżdżałem do skrzyżowania i skrzynia musiała zmienić bieg, obroty potrafiły spaść tak nisko, że auto gasło. Ale przy wymianie rozrządu, klapy i EGR poszły w zapomnienie, auto przestało gasnąć

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm automat rocznik 2010
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dostałem dzisiaj diagnozę, otóż do wymiany mam sprzęgło jest już na wykończeniu.
    Po drugie, jest problem ze sterownikiem więc na bank sterownik albo wymiana na nowy albo regeneracja.
    Aha i błędy jakie pokazały się to właśnie sprzęgło, sterownik i olej.
    Podliczając zawołano mi 6.500 za wymianę powyższych rzeczy, daje 12 miesięcy gwarancji i samochód ma jeździć.
    Czy to dużo czy mało sam nie wiem, poprzednio miałem Volvo xc70 w automacie i także producent aisin ale koszta zaczynały się od 10 ty w zwyz także kosmos....

Podobne wątki

  1. [159] Szarpniąca skrzynia automatyczna w JTDm 2.4 SW
    Utworzone przez babel007 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-05-2018, 19:25
  2. [Giulietta] Automatyczna skrzynia biegów 2.0 JTDM 170KM
    Utworzone przez katalonczyk93 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-11-2017, 12:52
  3. Problem z automatyczna skrzynia ar159
    Utworzone przez Prim w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 11:06
  4. [159] Problem z automatyczna skrzynia biegów
    Utworzone przez Prim w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-09-2016, 18:46
  5. automatyczna skrzynia problem
    Utworzone przez ziomulu w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 07:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory