Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Problem z otwieraniem szyby kierowcy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie Problem z otwieraniem szyby kierowcy

    Witam

    Walczę już jakiś czas z niedziałającym opuszczaniem/podnoszeniem szyby kierowcy, słychać tylko cykanie w module, raz na jakiś czas ruszy minimalnie w dół albo w górę ale później jest przez dłuższy czas jakby nieaktywne, potrafi też przy tym przygasać lampka oświetlenia drzwi.

    Sprawdziłem jakie napięcie jest na wtyczce i przez chwilkę po naciśnięciu jest ok 7-8v i nagle spada do 0.

    Po podłączeniu bezpośrednio prądu z akumulatora 12,6v elegancko silnik kręci i otwiera i zamyka.

    Podmieniałem już moduł (zaczął działać centralny, podgrzewanie lusterka, lampka dolna) ale z szybą nadal problem, sprawdzałem kostkę w drzwiach i przewody i wygląda że jest ok, podmieniłem panel z przyciskami (bez rezultatu).

    Czy ktoś miał podobny problem lub wie co to może być? bo już pomysły mi się kończą.

    PS. Zamówiłem następny moduł i będę sprawdzał.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Alfa156bb ; 10-05-2021 o 19:13

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar bobik
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 2,4 300km
    Postów
    166

    Domyślnie

    To nie wina modułu tylko mechanizmu podnoszenia szyb, na bezpośrednim zasilaniu z akumulatora lub innego zewnętrznego zasilania nie występuje ogranicznik prądowy, mechanizm może być już lekko zatarty (pancerze linki), silnik potrzebuje dużo prądu i zabezpieczenie go odcina.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, miało by to sens, ale przy odpiętej wtyczce od silniczka również jest takie samo napięcie podawane (max 7-8) i tak samo cyka w module, czyli raczej coś przed silniczkiem...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar bobik
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 2,4 300km
    Postów
    166

    Domyślnie

    Odkrec sam silniczek bez wyciągania mechanizmu i zobacz czy reaguje.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Właśnie o tym samym pomyślałem, dzisiaj tak spróbuje i napisze co z tego wyszło.

    Możliwe że mechanizm stawia za duży opór i silnik potrzebuje za dużo V żeby ruszyć i moduł odcina wtedy zasilanie (stąd pykanie) - miało by to sens.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Silniczek sprawdzony odłączony od mechanizmu i też po kilku kliknięciach zaczął przerywać i w końcu stał w miejscu, czyli prawdopodobnie mechanizm jest ok.

    Silniczek rozebrałem w domu i jedna szczotka była już nieźle starta i ukruszona w połowie, druga w trochę lepszym stanie ale ledwo co dotykała wirnika, wirnik z minimalnymi ryskami ale już przypalony na czarno (papier ścierny w rękę i już jest błyszczący i gładki).

    Zamówiłem podobne szczotki i trzeba będzie je lekko przerobić żeby dobrze pasowały.

    Prawdopodobnie to ten silniczek będzie winowajcą.

    Dam znać co dalej.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Silniczek elegancko zregenerowany ale nadal to samo, przy zamykaniu ręcznym (ciągnięcie szyby do góry) jednak czuć opór raz większy raz mniejszy, chyba powinno lekko iść?

    Pozostał albo mechanizm albo wiązka, ale nie mam pojęcia czemu napięcia skaczą przy otwieraniu do 7-8v i spadają (ten trop wskazuje na wiązkę)

    Moduły podmieniane 2 szt, panele z przyciskami też 2 szt, silniczek zregenerowany (nowe szczotki i przeszlifowany wirnik + nowy smar) bezpośrednio przez aku śmiga zamyka/otwiera, przez prostownik również silnik śmiga.
    Ostatnio edytowane przez Alfa156bb ; 14-05-2021 o 17:26

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Potestowane jeszcze więcej z odpiętą wtyczką od silniczka i okazuje się że przy otwieraniu wskakuje prawie 12v i trzyma tyle przez kilka sekund i można to przerwać w dowolnym momencie, ale już przy zamykaniu napięcie jest tylko przez ułamek sekundy (ok 7v) i odcina, sygnalizując cykaniem w module.

    Podmieniałem w panelu styki z innych działających przycisków, ale nadal bez rezultatu (2 panele na podmianę działały tak samo, czyli brak zamykania szyby kierowcy)

    Podsumowując testy wygląda na to jakby kabelek w wiązce odpowiedzialny za zamykanie szyby jest uszkodzony (któryś z cienkich przewodów)

    Czy ktoś wie jaki kolor ma ten kabelek? bo jest ich tam sporo, prawdopodobnie będzie to w miejscu między wtyczką drzwi a drzwiami, w miejscu zginania.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Problem z podnoszeniem szyby kierowcy, czujnik zgniecenia?
    Utworzone przez Homer6000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-03-2021, 12:58
  2. [Brera] Problem z zaprogramowaniem szyby kierowcy
    Utworzone przez tomSRT w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-07-2017, 21:29
  3. [159] Problem z otwieraniem i zamykaniem drzwi kierowcy z pilota
    Utworzone przez GruBaDuPa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 16:29
  4. Problem z podnoszeniem szyby kierowcy
    Utworzone przez kompot w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 12:50
  5. [145] jest problem z otwieraniem szyby
    Utworzone przez gcredhot18 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 13:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory