Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [2.4][210] Lepiej kupić przegub wewnętrzny czy całą półoś?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    104

    Domyślnie [2.4][210] Lepiej kupić przegub wewnętrzny czy całą półoś?

    Tak jak w temacie.
    Objaw w miarę klasyczny - buda trzęsie i pływa przy prędkości ponad 120KMH (jazda autostradą prawie niemożliwa) i przy wolnym toczeniu się z lekkim obciążeniem (np. pod górkę). Więc, albo przeguby albo jeszcze łożysko półosi, albo wahacz dolny - jedyne info, jakie mi się udało znaleźć na forum. Byłem na stacji, wytrzepali mnie dosyć solidnie i po wahaczach nie zauważyli żadnych "anomalii" a mają już przejechane 195 tyś. (w prawym była wymieniana tuleja dolna, w lewym dwie tuleje nie wiem jakie, jeszcze zanim zostało auto sprowadzone do Polski).

    Niestety, nie wiem który to przegub - nie mogę ostatnio znaleźć żadnego mechanika, Cinek mi nie odpisuje na maile, a w okolicy trudno komuś zaufać, bo nikt tutaj nie jest polecany z okolicy Chrzanowa (a Autoitalia z Olkusza podobno zjechała w dół), albo nie mają wolnych terminów żeby mi to sprawdzić.

    Natomiast szukam tych przegubów wewnętrznych (interesuje mnie cały kielich z krzyżakiem) i albo ich nie ma w ogóle, albo ceny są z kosmosu (390 PLN chyba najtaniej co udało mi się znaleźć, jedyny dostępny zestaw na alledrogo 440 PLN - https://allegro.pl/oferta/przegub-we...tdm-9370484903 ), natomiast wychodzi taniej już kupić całą półoś np. z GSP (mam manuala):
    https://allegro.pl/oferta/gsp-polos-...awa-9750405697 <- prawa ok. 360 PLN
    https://allegro.pl/oferta/polos-nape...98-10463332116 <- lewa ok. 200 PLN

    I w ten sposób powinien być taniej nowy i wewnętrzny i zewnętrzny przegub. Co do GSP - wymieniłem z tego piasty tylne, obie, mają przelatane 20 tyś. i żadnych z nimi problemów nie ma, więc mogę zaryzykować.

    Co poczniem co poczniem co poczniem co?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Ja rok temu założyłem dwie nowe półosie GSP i zrobiłem na nich niecałe 12 tys. Po włożeniu gwintu auto zaczęło niemiłosiernie telepać więc je wyciągnęli i wysłali do motomax toruń. Tam się okazało że 3 z 4 przegubów na śmietnik i tak samo wałki. Także nie polecam. Generalnie zgłębiałem temat półosi i nie znalazłem żadnych zamienników godnych polecenia. Pytanie też czy masz jakiś program? Gdyż dowiedziałem się że u mnie np. te zamiennik nie były w stanie przenieść momentu. Koniec końców doszedłem do wniosku że albo trzeba oryginał albo po prostu zrobić nowe półosie w motomax i tak też zdecydowałem. Żałuję tylko że od razu tak nie zrobiłem bo dwa razy ta sama robota + koszt tych kiepskiej jakości zamienników.

  3. #3
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    93

    Domyślnie

    Czyli bez diagnozy, chcesz w ciemno wydać kupę szmalu, na coś co wcale nie musi być przyczyną problemów?

    Problemy z zewnętrznymi sam sprawdzisz w bardzo prosty sposób, skręć koła i spróbuj dynamiczniej ruszyć, jeśli któryś z nich, albo obydwa są padnięte, to będzie/będa terkotać.

    Ze zdiagnozowaniem wewnętrznych jest trochę trudniej, ale też można to zrobić, tyle, że albo z kanału albo na podnośniku i czasami bez rozpięcia zewnętrznych, usterki można nie stwierdzić - tak miałem w 146, że niby wszystko było dobrze, ale dopiero po rozpięciu zewnętrznych przegubów, dawało się wyczuć znaczący luz na wewnętrznych.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    104

    Domyślnie

    No miałeś pecha, ale wiesz co? Zrobiłeś 12 tysięcy i nie zauważyłeś żadnych problemów, a nagle postawiłeś auto na gwincie i obie półosie do wymiany? Brzmi to słabo, strasznie słabo.
    Poza tym, napisałem do tych twoich magików do motomaxa i co?
    Regeneracja półosi lewej - 1250 PLN
    Regeneracja półosi prawej - 1450 PLN
    Chyba was rozum i godność człowieka opuściła. Robię 10k KM rocznie. Lewa półoś z GSP to najtaniej 200 PLN, a prawa 350 PLN, nawet z Maxgeara lewa to 300 PLN a prawa 420 PLN. Czyli w sumie, mogę co roku wymieniać półosie i wymienię ich... lewego 6-4 razy, a prawy 4-3 razy w tych samych pieniądzach, co raz je zregeneruje, gwarancji na te 40 000 KM po regeneracji na milion procent nie dostanę, to ja mam gdzieś taki interes.

    [MENTION=87485]Taurus[/MENTION]
    Ale oczywiście, że najpierw się upewnię, która to półoś, który przegub. Z zewnętrznymi to pół biedy, bo kosztują one 100-300 PLN, ale już wewnętrzny od 460 PLN do 1200 PLN to już jest śmiech na sali.
    Ostatnio edytowane przez gziemzik ; 18-05-2021 o 19:02

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał gziemzik Zobacz post
    No miałeś pecha, ale wiesz co? Zrobiłeś 12 tysięcy i nie zauważyłeś żadnych problemów, a nagle postawiłeś auto na gwincie i obie półosie do wymiany? Brzmi to słabo, strasznie słabo.
    Poza tym, napisałem do tych twoich magików do motomaxa i co?
    Regeneracja półosi lewej - 1250 PLN
    Regeneracja półosi prawej - 1450 PLN
    Chyba was rozum i godność człowieka opuściła. Robię 10k KM rocznie. Lewa półoś z GSP to najtaniej 200 PLN, a prawa 350 PLN, nawet z Maxgeara lewa to 300 PLN a prawa 420 PLN. Czyli w sumie, mogę co roku wymieniać półosie i wymienię ich... lewego 6-4 razy, a prawy 4-3 razy w tych samych pieniądzach, co raz je zregeneruje, gwarancji na te 40 000 KM po regeneracji na milion procent nie dostanę, to ja mam gdzieś taki interes.

    [MENTION=87485]Taurus[/MENTION]
    Ale oczywiście, że najpierw się upewnię, która to półoś, który przegub. Z zewnętrznymi to pół biedy, bo kosztują one 100-300 PLN, ale już wewnętrzny od 460 PLN do 1200 PLN to już jest śmiech na sali.
    No tak bo zmienił się kąt pracy półosi i okazało się, że po takim przebiegu nowe półosie już mają wyrobione kielichy.
    Co do Motomax to oczywiście, że tyle to kosztowało. Coś jest w tym dziwnego że jakość kosztuje? Znam ludzi którzy zrobili na tych półosiach dużo więcej niż 40 km i jeżdżą dalej. Chyba się nie zrozumieliśmy w takim razie. Ja wolę zrobić coś raz i mieć spokój niż co roku czy co jakiś czas marnować czas na stanie w serwisie. Jak Ty wolisz co roku wymieniać tak jak napisałeś i taka jakość jest dla ciebie zadowalająca to w czym problem? Weź sobie GSP czy coś najtańszego.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Markeczek84
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 147 1.9JTDM 2006 & AR 159 2.4JTDM TI 2009
    Postów
    36

    Domyślnie

    Witam
    No u mnie to prawie dokładnie w rok obie nowe półosie marki GSP się rozsypały... a same wibracje zaczęły się po trzech miesiącach, próbowałem reanimować przegubami METELLI ale kasa wywalona w błoto...przynajmniej u mnie. Teraz nowe kompletne obie półosie METELLI założone i mam nadzieje że to trochę dłużej pojeździ bo jak nie to chyba regeneracja ? Nową oryginalną REGENEROWANĄ przez Fiata znalazłem za ponad 3.000zł

    - - - Updated - - -

    Witam
    No u mnie to prawie dokładnie w rok obie nowe półosie marki GSP się rozsypały... a same wibracje zaczęły się po trzech miesiącach, próbowałem reanimować przegubami METELLI ale kasa wywalona w błoto...przynajmniej u mnie. Przejechałem 7000tyś.km.... Teraz nowe kompletne obie półosie METELLI założone i mam nadzieje, że to trochę dłużej pojeździ bo jak nie to chyba regeneracja ? Nową oryginalną REGENEROWANĄ przez Fiata znalazłem za ponad 3.000zł

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    104

    Domyślnie

    Panowie, no dobra, ale przecież oni z tego Motomaxa nie leją do formy nowych kielichów ani krzyżaków, wsadzają tam zamienniki albo szukają odpowiedników - oryginalne na pierwszy montaż to Spidan (czyli GKN) i to jest niedostępne, w ogóle, więc to co oni zrobią też już nie ma jakości fabrycznego rozwiązania.

    Montownie GSP może być słabym pomysłem i ja to wiem, MATELLI są do dostania za ok. 600 PLN, a można się też pokusić o Driveshaft Parts za 400 PLN prawy/370 PLN lewy - https://www.przeguby.pl/produkt/7315...era,-l=1060mm/ bo opinie mają rewelacyjne.

    Pytanie klucz - czy jak będę miał już pewność, że rozwalony jest np. prawy przegub wewnętrzny, to pieprzyć się z wymianą tylko przegubu wewnętrznego czy nie rozdrabniać się i od razu brać cały wał napędowy? Jak za kielich z krzyżakiem najtańsza oferta to 460 PLN, a za całą półoś z MATELLI chociażby to 620 PLN, to czy jest w tym jakiś sens?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał gziemzik Zobacz post
    Panowie, no dobra, ale przecież oni z tego Motomaxa nie leją do formy nowych kielichów ani krzyżaków, wsadzają tam zamienniki albo szukają odpowiedników - oryginalne na pierwszy montaż to Spidan (czyli GKN) i to jest niedostępne, w ogóle, więc to co oni zrobią też już nie ma jakości fabrycznego rozwiązania.

    Montownie GSP może być słabym pomysłem i ja to wiem, MATELLI są do dostania za ok. 600 PLN, a można się też pokusić o Driveshaft Parts za 400 PLN prawy/370 PLN lewy - https://www.przeguby.pl/produkt/7315...era,-l=1060mm/ bo opinie mają rewelacyjne.

    Pytanie klucz - czy jak będę miał już pewność, że rozwalony jest np. prawy przegub wewnętrzny, to pieprzyć się z wymianą tylko przegubu wewnętrznego czy nie rozdrabniać się i od razu brać cały wał napędowy? Jak za kielich z krzyżakiem najtańsza oferta to 460 PLN, a za całą półoś z MATELLI chociażby to 620 PLN, to czy jest w tym jakiś sens?
    Wstawiają mocniejsze przeguby w MOTOMAX. Znajomy, nie wiem czy jest tu na grupie ma brerę porobioną na 350 km i chyba prawie 700 Nm. Oryginalne półosie mu padły i wysłał do nich żeby zrobili wzmocnione. Podjęli się wyzwania i tak jeździ już na tym chyba 2 lata. Ja robiłem teraz i zrobili mi takie same. Niestety jakie to są części dokładnie to nie wiem...

    Jeszcze na inną rzecz zwrócę uwagę. Gdy miałem włożone zamienniki to przy maksymalnym skręcie osłona przegubu zewnętrznego ocierała o mocowanie amortyzatora. Na początku wystawał się z stamtąd smar aż w końcu pękła. Oddałem na wymianę i kilka razy musiałem wracać bo osłona albo znów ocierała albo spadała, nie mogli dopasować osłony do zamiennika przegubu. W końcu mechanik na swój koszt wymienił mi przegub, który i tak po czasie padł. Poniżej zdjęcia jak to wyglądało i porównanie oryginalnej półosi i zamiennika, jak widać zamiennik ma te osłony większe dlatego po czasie i tak pęka osłona i znów jest problem.

    https://ibb.co/bPFZKmD
    https://ibb.co/SmZmSgz
    Ostatnio edytowane przez leczooo ; 25-05-2021 o 14:14

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Lepiej kup używke ori półoś i wymień krzyżak na nowy orginał, ja tak zrobiłem w swoim qtroniku 2.4, zrobiłem już na tym 50 tyś km i wszystko gra

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Hej, rozumiem, że nadal jedyne pewne rozwiązanie to kombinowanie z używkami lub oddanie półosi do Motomax? Żadne zamienniki nie są nic warte?

Podobne wątki

  1. Przegub Wewnętrzny
    Utworzone przez pawlitoooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-07-2020, 14:32
  2. [159] Przegub wewnętrzny/półoś prawa 2.4 JTDm Automat
    Utworzone przez scuole w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-10-2017, 20:10
  3. Wymienić półoś czy przegub wewnętrzny ????
    Utworzone przez ewik w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 19:50
  4. przegub wewnętrzny
    Utworzone przez jarek1986 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 17:54
  5. Ar 156 2,5 Przegub wewnętrzny
    Utworzone przez ceber127 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 10:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory