Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Brera 2.4 jtdm Brak mocy , tryb.serwisowy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    8

    Exclamation Brera 2.4 jtdm Brak mocy , tryb.serwisowy

    Witam, zacznę od początku
    2 miesiące temu wymieniałem końcówki od wydechu, oczywiście było spawane (aku odłączony) i od tamtego czasu coś jest nie tak moja alfa co jakiś czas traci moc (3 razy do dziś) (tryb serwisowy), zauważyłem też, że od tamtego czasu miga licznik przebiegu.
    Pierwszy raz gdy straciła moc (tzn Max 2k obrotów, turbo max 0.4 bara) dojeżdżałem już do domu, trochę przed tem dostała w palnik .Na następny dzień,gdy chciałem jechać do mechanika pod kompa jak gdyby nigdy nic odpaliłem i moc wróciła,a komp żadnych błędów nie wykazał.Kolejny brak mocy ok 3 tyg temu (chwilowy) po zatrzymaniu się na chwilę i ponownym ruszeniu,moc wróciła. No i punkt kulminacyjny Wczoraj jechałem ziomka odwieźć ok 30 km w dwie strony jadę spokojnie 90 , chciałem wyprzedzić,a tu znów tryb serwisowy, brak mocy no i jechałem dalej tak przez 4 km.Zatrzymalem się na jakimś parkingu na parę minut zgasiłem auto ,odpalam i moc wróciła, ruszyłem dalej i zauważyłem że wskazówka od turbo się dziwnie zachowywała jakby coś ją blokowało, tak jakby miał moc ale nie ma raz ładowała do 0.8 po mocnym wciśnięciu gazu, raz normalnie do 1.4.Dojechalem , poprosiłem kolegę żeby zobaczył jak odjadę czy za mną nie ma kupy dymu,i nie było. Na drodze powrotnej trochę ,,przepalilem auto,,(dostala w palnik)''dojechałem do domu , wysiadam z auta było już ciemno, trochę siwo się zrobiło, trochę zaczęła dymić ,ale pomyślałem że to spaliny bo przed domem też przycisnąłem, wjechałem na podwórko, poczekałem 10 min aż się schłodzi,wentylatory zgasły to zgasiłem auto.Otworzylem maskę a tam jakby wywaliło trochę płynu chłodniczego ze zbiorniczka, pomyślałem ,ze za dużo trochę było i olałem temat.Dzisiaj chciałem za dnia zobaczyć co się dzieje i tak, otwieram maskę odkręcam korek od zbiorniczka z płynem ,a tam duże ciśnienie, ciśnienie zeszło zakrecam spowrotem,odpalam silnik i kopci na biało pochodził z 5 minut , zgasiłem go i znowu odkręcam korek od zbiorniczka, a tam znów ciśnienie ,no i jeszcze raz odpaliłem tym razem bez korka to poziom płynu się podnosił ,a po zgaszeniu wrócił do normy.Juz byłem przekonany ze to uszczelka pod głowicą, Jutro odstawiam auto do mechanika tylko pytanie czy brak mocy ma związek z uszczelką? Czy z jednego problemu zrobiły się 2? Bo do wczoraj nie kopcił ani chmurki a dziś niespodzianka. A moc znika sama z siebie co jakiś czas.
    Auto mam pół roku.I z tego co wiem była przerabiana mapa
    Bo jak mechanik podłączyl pod kompa to było widać że było coś modyfikowane
    Może ktoś miał taki problem i mógł by mnie nakierować co jest nie tak

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    W tym silniku rzadko pada uszczelka. Trzeba się przygotować na poszukiwania głowicy. W czasie oczekiwania na diagnozę poprzeglądaj ogłoszenia głowic/silników ze 156/166.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dlaczego ze 156/166? Mają one 20 zaworów?

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tak. Głowice pasują, przy czym są tanie i łatwiej kupić taką w dobrym stanie, w przeciwieństwie do głowic ze 159 2.4. Często też można za kilka stówek wyrwać cały silnik. Możesz też regenerować swoją, ale trzeba do tego nie lada speca.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    8

    Domyślnie

    Ze 159 nie podejdzie?
    Jak przeglądam te ogłoszenia to te głowice z 166/156 mają po 10 zaworów ,20 zaworowej nie mogę znaleźć.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateq Zobacz post
    Ze 159 nie podejdzie?
    Podejdzie, ale ryzyko zakupu uszkodzonej jest bardzo duże.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Mateq Zobacz post
    Jak przeglądam te ogłoszenia to te głowice z 166/156 mają po 10 zaworów ,20 zaworowej nie mogę znaleźć.
    Musisz szukać 20-zaworowej.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    8

    Domyślnie

    Mam nadzieję że to nie głowica, zawiozłem auto do mechanika (mechanika mam blisko 0.5 km od domu )postanowiłem odpalić i pojechać, zajechałem to płyn chłodniczy zaczął lecieć spod auta od jutra mają się zabrać za to w pierwszej kolejności chłodnica spalin egr na sprawdzenie i oby to było to.

Podobne wątki

  1. Brak mocy, tryb awaryjny
    Utworzone przez haszczu w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-05-2021, 21:36
  2. [159] 159 1.9 jtdm 8v brak mocy/tryb awaryjny
    Utworzone przez sulej013 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-09-2019, 05:50
  3. [159] Tryb serwisowy
    Utworzone przez 159156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-06-2018, 11:53
  4. Brak mocy - tryb serwisowy JTD
    Utworzone przez mis w dziale GT
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 22:17
  5. skrzynia przełącza sie w tryb serwisowy(automat)
    Utworzone przez cypis166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 14:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory