Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Temat: Sprężarka klimatyzacja

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    To co masz pokaże tylko nis. ciś (końcówka pasuje do strony zimnej, do napełniania układu). Ja mam tego typu zestaw: https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-...ji-10790152858. Ważne jest ciś. po stronie gorącej (cieńkie rurki). Dzisiaj testowałem pracę wentylatora i jest ok. po nagrzaniu silnika załaczył się. U mnie jak pisałem jest właśnie problem z wys. ciś w klimie (jest za niskie mam ok. 8bar i wentylator się nie załącza). W czasie jazdy klima chłodzi, a ciś po zimnej stronie spada jak ma być do 2,5bara. Wymienię jeszcze kiedyś zawór rozprężny i być może będzie dobrze.
    Trzymam kciuki aby tobie się udało rozwiązać pozytywnie problem ja dzisiaj odbieram nowy czujnik ciśnieniowy jutro będę starał się go zamontować i pochwalę się czy coś to zmieniło czy może nie auto posiadam od 8 lat i od zawsze właśnie klimatyzacja sprawiała mi problemu ale mimo to mogę śmiało powiedzieć że jestem szczęśliwym posiadaczem auta

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    A na stronie zimnej ile ci pokazuje ciśnienia jak podepniesz ten zestaw do nabijania ? U mnie około 4 bar jak silnik pracuje.

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    W mojej 159, na zimnej, na wolnych obr. silnika jest ok.3bar.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar tomx123
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    159 2.4 JTDm Q-tronic '07
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    włączając i wyłączając klimatyzację kilka razy to dobijam ciśnienie i w ten sposób wywołuje chwilowa pracę kompresora (chodź według wskazań komputera na ciśnienie bar samochód już za pierwszym razem potrafi dobić do odpowiedniego ciśnienia) i pod wpływem rozgrzania się silnika traci na mocy i znów go rozłącza ale bawiąc się znów przyciskiem włączania i wyłączania znów uda się na rozgrzanym silniku wywołać zimne powietrze na jakiś czas (podejrzewałem panel sterowania ale został również wymieniony i nic to nie dało )
    W swojej Alfie miałem identyczną sytuację. Winny okazał się kompresor. Próbowałem go regenerować ale niestety bez powodzenia. Dzisiaj do serwisu dostarczyłem inny, używany i mam nadzieję, że to rozwiąże problem.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomx123 Zobacz post
    W swojej Alfie miałem identyczną sytuację. Winny okazał się kompresor. Próbowałem go regenerować ale niestety bez powodzenia. Dzisiaj do serwisu dostarczyłem inny, używany i mam nadzieję, że to rozwiąże problem.
    W takim razie czekam za twoją informacja czy to rozwiązało główny problem i jak byś mógł się pochwalić ile płaciłeś za kompresor i ile zawołali od ciebie za przekładkę! Ja dzisiaj jeszcze spróbuje z tym czujnikiem bo i tak już leży zakupiony jeśli okaże się że to nic nie da to w sumie też zostaje mi tylko kompresor .

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar tomx123
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    159 2.4 JTDm Q-tronic '07
    Postów
    30

    Domyślnie

    Pierwotna wycena była taka:
    - 350zł regeneracja kompresora
    - 150zł robocizna
    - 170zł uzupełnienie czynnika
    Razem 670zł. Niestety po paru godzinach od złożenia wszystkiego dostałem info, że w sprężarce urwał się tłok. Kupiłem używkę za 240zł, ponoć w dobrym stanie ale zweryfikuję to dopiero po odbiorze auta.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomx123 Zobacz post
    Pierwotna wycena była taka:
    - 350zł regeneracja kompresora
    - 150zł robocizna
    - 170zł uzupełnienie czynnika
    Razem 670zł. Niestety po paru godzinach od złożenia wszystkiego dostałem info, że w sprężarce urwał się tłok. Kupiłem używkę za 240zł, ponoć w dobrym stanie ale zweryfikuję to dopiero po odbiorze auta.
    Dzięki za info i czekam z niecierpliwością na informacje po odbiorze auta bo ja dzisiaj znów całe popołudnie straciłem i nic nie zdziałałem czujnik założony nowy plus wymyta chłodnica werdykt taki że znów musiałem trzy razy włączać i wyłączać klimatyzację aby wkoncu uruchomić wentylator i zimne powietrze i było ok na wolnych obrotach bo spadło do 15 C przy 32 C jakie panowały w garażu więc postanowiłem przejść na 2 tys obrotów i zonk klima niby chodziła ale meperatura rosła do 27 C i tu moje pytanie do ciebie czy u ciebie faktycznie były identyczne objawy że było trzeba bawić się przyciskiem aby uzyskać na jakiś czas trochę zimnego powietrza i tak w kółko ?

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar tomx123
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    159 2.4 JTDm Q-tronic '07
    Postów
    30

    Domyślnie

    U mnie jeszcze była kwestia, że ilość czynnika jaką maszyna odciągnęła to około 220-240g.

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    czy u ciebie faktycznie były identyczne objawy że było trzeba bawić się przyciskiem aby uzyskać na jakiś czas trochę zimnego powietrza i tak w kółko
    Było identycznie. Na postoju po paru przyciśnięciach przycisku AC zaczęło lecieć chłodne powietrze przez parę minut. W trasie maksymalny dystans jaki pokonałem z włączoną klimatyzacją to było 50 kilometrów. Włączyła się w losowym momencie.
    Przed oddaniem do serwisu podjechałem do gościa, który ma maszynę od klimy. Manometry wskazywały na niskim ciśnieniu 3 bary i kompresor nie miał siły zbić niżej ciśnienia. Wysokie ładnie urosło do 12 bar.
    Ostatnio edytowane przez tomx123 ; 07-07-2021 o 23:28

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomx123 Zobacz post
    U mnie jeszcze była kwestia, że ilość czynnika jaką maszyna odciągnęła to około 220-240g.


    Było identycznie. Na postoju po paru przyciśnięciach przycisku AC zaczęło lecieć chłodne powietrze przez parę minut. W trasie maksymalny dystans jaki pokonałem z włączoną klimatyzacją to było 50 kilometrów. Włączyła się w losowym momencie.
    Przed oddaniem do serwisu podjechałem do gościa, który ma maszynę od klimy. Manometry wskazywały na niskim ciśnieniu 3 bary i kompresor nie miał siły zbić niżej ciśnienia. Wysokie ładnie urosło do 12 bar.
    Czyli identyczna sytuacja jak u mnie a jeśli chodzi o szpecow od klimatyzacji przynajmniej umnie w mieście to zlituj się boże co jeden to mądrzejszy dla tego zaczełem sam działać w tym kierunku ! A więc dalej czekam z niecierpliwością na odbiór twojego auta i informacja i mam nadzieję że uda się rozwiązać problem .

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar tomx123
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    159 2.4 JTDm Q-tronic '07
    Postów
    30

    Domyślnie

    Po wymianie sprężarki wszystko działa jak należy. Dziś zrobiona trasa prawie 200 kilometrów i klimatyzacja działała cały czas poprawnie przy temperaturze blisko 30 stopni na zewnątrz

Podobne wątki

  1. Sprężarka klimy
    Utworzone przez Kasa w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-05-2016, 20:25
  2. Sprężarka klimatyzacji
    Utworzone przez myszaks w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2015, 19:43
  3. Klimatyzacja - ciągle działająca sprężarka
    Utworzone przez bartimen w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 21:00
  4. sprężarka klimatyzacji
    Utworzone przez weloo w dziale 166
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 21:31
  5. Sprężarka w JTD
    Utworzone przez hubercik w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 20:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory