Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Otarcie plastiku konsoli od breloka - malowanie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    159
    Postów
    5

    Domyślnie Otarcie konsoli od breloka - malowanie

    Cześć wszystkim,

    Czy komuś z Was udalo sie zamalowac otarcia na czarnym alu konsoli srodkowej powstale od breloka? Reszta jest ok, wiec nie chce oklejac calego auta z powodu jednej wady.

    Jezeli ktos probowal to mozecie polecic jakies konkretne farbki do tego? Udalo sie przykryc te biale slady?

    Dzieki wielkie za pomoc!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xdd.JPG
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	45.4 KB
ID:	279554
    Ostatnio edytowane przez Pblu ; 06-07-2021 o 15:39

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Nom trochę widoczne, ale czarne alu wygląda wpytę !
    Próbowałeś coś robić samemu -jakoś to przybarwić np grafitem (ołówek, kredki świecowe )?

    Jeśli myślisz o jakiejś grubszej renowacji to raczej w grę wchodzi demontaż konsolety i reszty dekorów (bo może się odcień nie zgadzać ale to już zależy od Twoich oczekiwań i funduszy..) no i nie wiem ile tam jest alu i czy to nie powinno zostać poddane procesowi anodyzacji ?
    Z tego co widziałem na zdjęciach to dekory są oklejone alu i nie wiem czy anodyzacja nie wpłynęła by na rozwarstwienie ?
    Poza tym to miejsce nadal będzie narażone na ..ścieranie (bo tam nadal jakaś zawieszka do kluczy będzie dyndać ?) więc jaki jest sens tej naprawy?

    Nie wiem jak alu ale u siebie mam plasticzany i problem z rysowaniem powłoki występuje również pod kratką nawiewu - w miejscu w którym opiera się gejfon na uchwycie, zresztą na pozostałych dekorach też by się coś znalazło.. Może się kiedyś za to zabiorę, zrobię ciemny połysk będzie wyglądać ciekawie - na pewno rozwiązanie trwalsze niż oklejanie dekorów.
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaOne Zobacz post
    Nom trochę widoczne, ale czarne alu wygląda wpytę !
    Próbowałeś coś robić samemu -jakoś to przybarwić np grafitem (ołówek, kredki świecowe )?

    Jeśli myślisz o jakiejś grubszej renowacji to raczej w grę wchodzi demontaż konsolety i reszty dekorów (bo może się odcień nie zgadzać ale to już zależy od Twoich oczekiwań i funduszy..) no i nie wiem ile tam jest alu i czy to nie powinno zostać poddane procesowi anodyzacji ?
    Z tego co widziałem na zdjęciach to dekory są oklejone alu i nie wiem czy anodyzacja nie wpłynęła by na rozwarstwienie ?
    Poza tym to miejsce nadal będzie narażone na ..ścieranie (bo tam nadal jakaś zawieszka do kluczy będzie dyndać ?) więc jaki jest sens tej naprawy?

    Nie wiem jak alu ale u siebie mam plasticzany i problem z rysowaniem powłoki występuje również pod kratką nawiewu - w miejscu w którym opiera się gejfon na uchwycie, zresztą na pozostałych dekorach też by się coś znalazło.. Może się kiedyś za to zabiorę, zrobię ciemny połysk będzie wyglądać ciekawie - na pewno rozwiązanie trwalsze niż oklejanie dekorów.
    Może plakatówki?

Podobne wątki

  1. Ubytki w plastiku
    Utworzone przez konrad53 w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-04-2016, 08:48
  2. Oklejanie/malowanie konsoli środkowej i reszty plastików
    Utworzone przez szybson w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 13:07
  3. Malowanie plastiku/tapicerki
    Utworzone przez kalaruch w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 09:15
  4. [156] Malowanie konsoli środkowej przed fl
    Utworzone przez Crokus w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 16:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory