Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Dpf

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Rome 159 19JTDm
    Postów
    6

    Domyślnie Dpf

    Witam. Mam problem z filtrem dpf w mojej alfie 159 1.9 JTDm. Filtr sie nie regeneruje i przy 45 procent zapchania wywala mi check i wchodzi w tryb serwisowy.Auto było juz u dwóch mechaników i filtr był 2 razy zdejmowany i czyszczony. Czujnik cisnienia został wymieniony i wszystko zostało sprawdzone. Po drugim czyszczeniu została zrobiona inicjalizacja filtra( ponoć pierwszy mechanik tego nie zrobił) Odpalam dpf monitor i widze że czujnik cisnienie wskazuje 23mbar na biegu jałowym przy 11 procent zapchania, więc sytuacja sie powtarza i znów będzie to samo. Może ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak sie dzieje.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Ja miałem troszkę inny problem z dpf ale może moje rozwiązanie Ci pomoże.
    Rozszczelnił mi się dolot na esce i przez 2km jechałem na wysokich obrotach. Zanim dojechałem na stację auto mi zgasło na światłach, jeszcze w trakcie zapalił się check, auto jak samo zgasło zniżając obroty już nie chciało odpalić, kręciło, lapalo i nic. Laweta, do garażu, żeby wjechać odpiąłem wtyczkę przepływomierza. Jak uszczelniłem układ zaczęło wyświetlać błędy dpf. Pokazywało zatkanie, zalałem preparatem do czyszczenia i na S3 pojechałem, komp podpięty i na bieżąco monitorowałem wypalanie i zapchanie oraz temperaturę. Błędy co chwila te same o dpf p1206 głównie.
    Najważniejsze co zrobiłem żeby mieć spokój z filtrem, to gdy było ostatnie wypalanie 70% miałem zapchanie, 3000 obrotów trzymałem na esce i zaczęła się procedura, jak tylko musiałem przyhamować bo wiadomo "wyścigi żółwi" to redukcja żeby stale wysokie obroty i tak trzymałem aż skończył się wypalać filtr i spokój.
    Preparat z motipa użyłem puszka na 2x była. Nie ma sensu inicjować procedury, wypalania, po prostu droga szybkiego ruchu lub autostrada, komputer i odpowiednią jazda wymusisz wypalanie.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Rome 159 19JTDm
    Postów
    6

    Domyślnie

    Ja tez probowałem wypalić na s5 ale w trybie awaryjnym on sie tak muli , ze jak miałem wyprzedzić jakieś auto to tragedia. Miałem podłączonego icara i monitorowałem dpf ale procedura sie nie uruchomila. Myślałem juz o wycięciu dpf ale nie jestem do końca przekonany.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Dlatego podpinasz komputer, kasujesz błąd, wypalasz, jest błąd, kasujesz i wypalasz dalej i robisz tak aż się nie wypali. Robisz to podczas jazdy, przelaczas na parametry i znów, błędy, kasowanie, parametry.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    U mnie było jeszcze inaczej za sprawą źle ustawionego rozrządu filtr się za szybko zapychał co skutkowało błędem dpf. Po poprawnym jego ustawieniu wszystko wróciło do normy. Nie czyściłem DPF nic z nim nie robiłem

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG1992 Zobacz post
    Witam. Mam problem z filtrem dpf w mojej alfie 159 1.9 JTDm. Filtr sie nie regeneruje i przy 45 procent zapchania wywala mi check i wchodzi w tryb serwisowy.Auto było juz u dwóch mechaników i filtr był 2 razy zdejmowany i czyszczony. Czujnik cisnienia został wymieniony i wszystko zostało sprawdzone. Po drugim czyszczeniu została zrobiona inicjalizacja filtra( ponoć pierwszy mechanik tego nie zrobił) Odpalam dpf monitor i widze że czujnik cisnienie wskazuje 23mbar na biegu jałowym przy 11 procent zapchania, więc sytuacja sie powtarza i znów będzie to samo. Może ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak sie dzieje.
    Jaki to błąd?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Rome 159 19JTDm
    Postów
    6

    Domyślnie

    Błąd p2002

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Stiopa Zobacz post
    Dlatego podpinasz komputer, kasujesz błąd, wypalasz, jest błąd, kasujesz i wypalasz dalej i robisz tak aż się nie wypali. Robisz to podczas jazdy, przelaczas na parametry i znów, błędy, kasowanie, parametry.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    Po skasowaniu wyskakuje praktycznie odrazu gdy dodam gazu

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG1992 Zobacz post
    Witam. Mam problem z filtrem dpf w mojej alfie 159 1.9 JTDm. Filtr sie nie regeneruje i przy 45 procent zapchania wywala mi check i wchodzi w tryb serwisowy.Auto było juz u dwóch mechaników i filtr był 2 razy zdejmowany i czyszczony. Czujnik cisnienia został wymieniony i wszystko zostało sprawdzone. Po drugim czyszczeniu została zrobiona inicjalizacja filtra( ponoć pierwszy mechanik tego nie zrobił) Odpalam dpf monitor i widze że czujnik cisnienie wskazuje 23mbar na biegu jałowym przy 11 procent zapchania, więc sytuacja sie powtarza i znów będzie to samo. Może ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak sie dzieje.
    A może przewód ciśnienia z dpf jest, zatkany i dlatego ma niskie ciśnienie i wykazuje zatkanie?

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Rome 159 19JTDm
    Postów
    6

    Domyślnie

    Orientuję sie ktoś czy warto w ogóle zakładać zamiennik dpf?Koszt takiego zamiennika to 1200 zł.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Stiopa Zobacz post
    A może przewód ciśnienia z dpf jest, zatkany i dlatego ma niskie ciśnienie i wykazuje zatkanie?

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    Raczej nie, bo po wyczyszczeniu filtra przy 2% zapchania wskazywał 2mbar

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG1992 Zobacz post
    Orientuję sie ktoś czy warto w ogóle zakładać zamiennik dpf?Koszt takiego zamiennika to 1200 zł.
    [MENTION=1595]Gary[/MENTION] montowałeś, nie?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory