Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Problem z olejem w turbinie alfa 159 2.4 jtd

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTD Ti
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał scudo Zobacz post
    Ja bym wrócił do poczatku czyli regenracja turbiny... Z doświadczenia już wiem, że nie ma dobrze zregenerowanych turbin... jedź na hamownie sprawdzić na czym stoisz, niech Ci sprawdzą wydajność "zregenerowwnej" turbiny, wtedy bedziesz wiedział co dalej.

    Powodzenia.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    No właśnie drugi raz była wyjmowania i na reklamacje oddana gdzie stwierdzili, że turbina jest w porządku i powiedzieli ze to silnik zjeban… ogólnie po odpaleniu z tego co jest wskaźnik doładowania turbina pompuje dobrze

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rysiek159 Zobacz post
    No właśnie drugi raz była wyjmowania i na reklamacje oddana gdzie stwierdzili, że turbina jest w porządku i powiedzieli ze to silnik zjeban… ogólnie po odpaleniu z tego co jest wskaźnik doładowania turbina pompuje dobrze
    Czyli już wiesz, co jest przyczyną. Ja miałem podobnie - niby uszkodzony komputer bo źle sterował turbiną... okazało się że zregenerowana turbina przeładowywala. Zapytaj "speców" na jakiej podstawie stwierdzili, że turbina jest ok? Jak to sprawdzili?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez scudo ; 08-08-2021 o 14:14

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTD Ti
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał scudo Zobacz post
    Czyli już wiesz, co jest przyczyną. Ja miałem podobnie - niby uszkodzony komputer bo źle sterował turbiną... okazało się że zregenerowana turbina przeładowywala. Zapytaj "speców" na jakiej podstawie stwierdzili, że turbina jest ok? Jak to sprawdzili?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Ale to miałeś podobne objawy po regeneracji? Chciałbym zaznaczyć ze ubywa płyn chłodniczy a wycieków z rur czy ze zbiorniczka zero

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Głowica była robiona?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTD Ti
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Głowica była robiona?
    Z tego co wiem to coś było robione bo niebieskie taśmy jeszcze są na uszczelce więc coś było na pewno. Nie był motor nigdy przegrzany

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rysiek159 Zobacz post
    Ale to miałeś podobne objawy po regeneracji? Chciałbym zaznaczyć ze ubywa płyn chłodniczy a wycieków z rur czy ze zbiorniczka zero
    Mi chodzi tylko o sam proces regeneracji turbiny. To niezła mina, opisywana wielokrotnie na tym forum - dlatego ostrzegam. Jeśli coś już sie działo z silnikiem przed regeneracją to źle zregenerowane turbo mogło dołożyć swoją cegiełkę i tylko pogorszyć sytuację. Bez żadnych danych z silnika to trochę jak wróżenie z fusów... Jesli chodzi o moje objawy to na szczęście komp wykrywał duży overboost i wywalał check engine. Dlatego byłem w stanie w miarę szybko zareagować oszczędzając silnik (i dpf).

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTD Ti
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał scudo Zobacz post
    Mi chodzi tylko o sam proces regeneracji turbiny. To niezła mina, opisywana wielokrotnie na tym forum - dlatego ostrzegam. Jeśli coś już sie działo z silnikiem przed regeneracją to źle zregenerowane turbo mogło dołożyć swoją cegiełkę i tylko pogorszyć sytuację. Bez żadnych danych z silnika to trochę jak wróżenie z fusów... Jesli chodzi o moje objawy to na szczęście komp wykrywał duży overboost i wywalał check engine. Dlatego byłem w stanie w miarę szybko zareagować oszczędzając silnik (i dpf).

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    No to ja Dpf nie mam aczkolwiek przed regeneracja turbo miałem delikatnie twardy jeden przewód chłodniczy ten cieply. Robiłem test tym płynem co wykrywa spaliny w płynie chłodniczym i nie zmielił koloru czyli brak spalin w płynie cholodniczym . Nie wiem co jest mamy z mechanikiem ból głowy z tym wszystkim dlatego pytam o poradę .

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTD Ti
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rysiek159 Zobacz post
    No to ja Dpf nie mam aczkolwiek przed regeneracja turbo miałem delikatnie twardy jeden przewód chłodniczy ten cieply. Robiłem test tym płynem co wykrywa spaliny w płynie chłodniczym i nie zmielił koloru czyli brak spalin w płynie cholodniczym . Nie wiem co jest mamy z mechanikiem ból głowy z tym wszystkim dlatego pytam o poradę .
    Panowie mechanik wyciągnął turbo i kolektor wszystko suche. Kopci olejem teraz pewnie tylko pozostałościami z wydechu. Ale zasysa płyn chłodniczy nie jest spalany jak odkręcę korek od zbiorniczka to wraca płyn. Czy mam zdejmować głowice ?

Podobne wątki

  1. Alfa 147 problem z olejem
    Utworzone przez Flexy147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-02-2019, 12:36
  2. Problem z olejem
    Utworzone przez ATROJAN w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-06-2018, 07:44
  3. Problem z olejem ?
    Utworzone przez grinch w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 12:20
  4. problem z olejem
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 07:56
  5. [145] 1.7 16v problem z olejem
    Utworzone przez Miskow w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 15:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory