Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Zbiorniczek płynu wspomagania

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 jtdm
    Postów
    14

    Domyślnie Zbiorniczek płynu wspomagania

    Witam,
    Pacjent 159 2,4 2007 rok.

    Mam problem z buczącym i ciężko chodzącym wspomaganiem. Przewód jest ok, pompa nie wiadomo, zbiorniczek orginalny.
    Wiem, że występował problem ze zbiorniczkami i od tego chciałbym zacząć.
    Znalazłem sklep co sprzedaje części do fiata / alfy i po podaniu im VIN otrzymałem info, że nie mogę u siebie zamontować zbiorniczka pozmianowego
    i mogę jedynie kupić taki sam jak mam. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Nie chce kupować nowego zbiorniczka z wadą.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Zbiorniczek wymieniało się w wersjach 1,9jtdm, 2,0 jtdm i 3,2V6. W 2,4 wymieniali tylko płyn wspomagania na zielony Tutela GI/R

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkelmu Zobacz post
    Zbiorniczek wymieniało się w wersjach 1,9jtdm, 2,0 jtdm i 3,2V6. W 2,4 wymieniali tylko płyn wspomagania na zielony Tutela GI/R

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
    W obu moich 2.4 zbiorniczek padł i musiałem go wymienić. Płyn wymieniali z zielonego na czerwony a nie odwrotnie

    Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkelmu Zobacz post
    Zbiorniczek wymieniało się w wersjach 1,9jtdm, 2,0 jtdm i 3,2V6. W 2,4 wymieniali tylko płyn wspomagania na zielony Tutela GI/R

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
    Zbiorniczek wymieniali tylko w 1.9 JTDm.
    JTSy mają zbiorniczek jak 2.4. Nie było zmiany.
    A zielony płyn po lifcie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    To widocznie serwisy dysponowały błędnymi instrukcjami- cytat z rozwiązania serwisowego 41.01.10:

    -W przypadku zareklamowania i zaakceptowania anomalii, zapewnić Klienta, że usterka zostanie wyeliminowana poprzez wymianę oleju układu wspomagania kierownicy (Tutela GI/E) na nowy typ oleju Tutela GI/R (rozpoznawalny kolorem zielonym) i (tylko w wersjach 1.9JTDM 8v/16v, 2.0 JTDM, 3.2 V6) zbiornika układu wspomagania kierownicy.
    I dalej:
    Przy uruchomionym silniku odkręcić pokrywę zbiornika oleju układu wspomagania kierownicy i sprawdzić, czy powierzchnia oleju znajdującego się w zbiorniku nie wykazuje ewidentnych pofalowań, po czym przy pomocy drugiego operatora przyspieszyć i zwolnić, obserwując warunki na powierzchni: w fazie przyspieszania/zwalniania powierzchnia powinna stopniowo podnosić się lub obniżać, w zależności od ilości obrotów, nie wykazując nadmiernej turbulencji; w tym przypadku przystąpić do wymiany oleju układu wspomagania kierownicy zgodnie z poniższym opisem.


    W przypadku gdy powierzchnia wykazuje turbulencję, bulgotanie, olej jest zemulgowany, przystąpić, tylko w wersjach 1.9 JTDM 8v/16v, 2.0JTDM i 3.2 V6, do wymiany zbiornika oleju układu wspomagania kierownicy zgodnie ze wskazaniami podanymi dla Op 4130B10 w Instrukcji napraw, na nowy zbiornik n° 51880990 z dostarczany na Części zamienne.



    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zbiorniczek wymieniali tylko w 1.9 JTDm.
    JTSy mają zbiorniczek jak 2.4. Nie było zmiany.
    A zielony płyn po lifcie.
    Bzdura. W obu poliftach miałem czerwony plyn

    Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Zmianę oleju wprowadzili od nr nadwozia 7200003 więc mogłeś mieć jeszcze przed zmianą. Ja też mam polifta 2.0 jtdm i musiałem olej i zbiorniczek wymienić

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Powyższe oczywiście nie wyklucza, że po tylu latach zbiorniczek z 2,4jtdm mógł odmówić posłuszeństwa

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marian
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    KPR
    Auto
    ex AR155/obecnie s80 t5,alfa 159 mpi
    Postów
    416

    Domyślnie

    jak wyglada sprawa w 1.8MPI? zmienilem zbiornik na nowy pozmianowy i jest ciut lepiej...plyn ma byc czerwony czy zielony ?

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkelmu Zobacz post
    Zmianę oleju wprowadzili od nr nadwozia 7200003 więc mogłeś mieć jeszcze przed zmianą. Ja też mam polifta 2.0 jtdm i musiałem olej i zbiorniczek wymienić

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
    Albo zwyczajnie ktoś już wcześniej wymieniał płyn. W używanym aucie nie ma pewności. Lift to pojęcie często umowne, fabryka pewnie ładowała komponenty z półek do momentu wykorzystania zasobów. Podobnie było z blokadami kierownic.

    - - - Updated - - -

    W zbiorniczkach zatyka się sitko. Bardzo trudno jest je wyjąć, trudniej z powrotem włożyć, więc trudno też oczyścić.
    Ten cały pozmianowy zbiorniczek ma po prostu wzmocnione mocowanie filterka. W pierwotnym filterek był w stanie wypaść i zaburzyć przepływ płynu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. zbiorniczek płynu wspomagania kierownicy
    Utworzone przez maciekalfa156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-07-2009, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory