Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Zbiorniczek płynu wspomagania

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Albo zwyczajnie ktoś już wcześniej wymieniał płyn. W używanym aucie nie ma pewności. Lift to pojęcie często umowne, fabryka pewnie ładowała komponenty z półek do momentu wykorzystania zasobów. Podobnie było z blokadami kierownic.

    - - - Updated - - -

    W zbiorniczkach zatyka się sitko. Bardzo trudno jest je wyjąć, trudniej z powrotem włożyć, więc trudno też oczyścić.
    Ten cały pozmianowy zbiorniczek ma po prostu wzmocnione mocowanie filterka. W pierwotnym filterek był w stanie wypaść i zaburzyć przepływ płynu.
    Jak myślisz że w polifcie zbiorniczek sie nie psuje jesteś w błędzie. W pierwszym polifcie(2008r) padł mi po 5 latach od daty produkcji ale zakładają teorie że na początku mogli dawać co popadnie żeby sie pozbyć części mogło tak być, drugi polift mam z 2010 roku i tu już raczej nie było starego zbiorniczka a pomimo tego padł(kupiłem już z uszkodzonym, miał date produkcji 11.2009)

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    ja mam oryginał z 2007i nic sie nie dzieje

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    ja mam oryginał z 2007i nic sie nie dzieje
    Szczęściarz.

    Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    ja mam oryginał z 2007i nic sie nie dzieje
    Mam dokładne tak jak Ty. Psują się zbiorniczki? A co tam jest do popsucia poza rozszczelnieniem?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Mam dokładne tak jak Ty. Psują się zbiorniczki? A co tam jest do popsucia poza rozszczelnieniem?
    Wypada sitko. Jakoś w obu poliftach mi się to stalo

    Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Cellencer
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    55

    Domyślnie

    Mam 159 Ti 1,9 JTDm z 2008 roku, zbiorniczek chyba przed liftem, mogę to jakoś sprawdzić?
    Podczas skręcania kierownicą słychać takie gumowe odgłosy, pomyślałem o wymianie zbiorniczka na poliftowy, czy wymienić od razu płyn na zielony, czy pozostać jednak przy czerwonym, myślicie, ze może to rozwiązać moje problemy?

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cellencer Zobacz post
    Mam 159 Ti 1,9 JTDm z 2008 roku, zbiorniczek chyba przed liftem, mogę to jakoś sprawdzić?
    Podczas skręcania kierownicą słychać takie gumowe odgłosy, pomyślałem o wymianie zbiorniczka na poliftowy, czy wymienić od razu płyn na zielony, czy pozostać jednak przy czerwonym, myślicie, ze może to rozwiązać moje problemy?
    W polifcie płyn jest czerwony

    Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cellencer Zobacz post
    Mam 159 Ti 1,9 JTDm z 2008 roku, zbiorniczek chyba przed liftem, mogę to jakoś sprawdzić?
    Podczas skręcania kierownicą słychać takie gumowe odgłosy, pomyślałem o wymianie zbiorniczka na poliftowy, czy wymienić od razu płyn na zielony, czy pozostać jednak przy czerwonym, myślicie, ze może to rozwiązać moje problemy?
    Zacznij od wymiany płynu wspomagania z przepłukaniem układu. Jeśli sitko w zbiorniczku siedzi na swoim miejscu to porządnie go przepłucz jakimś rozpuszczalnikiem. Możesz użyć pędzelka do oczyszczenia sitka. Płyn polecam czerwony Mobil ATF320. majkelmu znalazł informację, że od podanego wyżej nr VIN fabryka zalewała zielony płyn (jeśli przetrwała u Ciebie naklejka na wygłuszeniu pod maską to jest tam podany GI/E - czerwony, GI/R - zielony; nawet jeśli miałeś zielony to jeśli przepłuczesz układ to spokojnie możesz wlać czerwony).
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zacznij od wymiany płynu wspomagania z przepłukaniem układu. Jeśli sitko w zbiorniczku siedzi na swoim miejscu to porządnie go przepłucz jakimś rozpuszczalnikiem. Możesz użyć pędzelka do oczyszczenia sitka. Płyn polecam czerwony Mobil ATF320. majkelmu znalazł informację, że od podanego wyżej nr VIN fabryka zalewała zielony płyn (jeśli przetrwała u Ciebie naklejka na wygłuszeniu pod maską to jest tam podany GI/E - czerwony, GI/R - zielony; nawet jeśli miałeś zielony to jeśli przepłuczesz układ to spokojnie możesz wlać czerwony).
    To naklejka z mojego polifta. Płyn do wspomagania to GI/A a zatem czerwony

    Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. zbiorniczek płynu wspomagania kierownicy
    Utworzone przez maciekalfa156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-07-2009, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory