Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Palące się światła bez zapłonu i nie tylko... Problem z elektryką?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Otwock
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    34

    Angry Palące się światła bez zapłonu i nie tylko... Problem z elektryką?

    Cześć,

    Zmagam się chyba z nietypowym problem ponieważ nigdzie W Internecie nie znalazłem podobnego przypadku...


    Co jest nie tak:
    1. Światła mijania palą się po wyłączeniu zapłonu oraz po wyjęciu kluczyka. Świateł nie da się wyłączyć na manetce poprzez włączenie czy to wyłączenie. Kontrola od świateł na desce rozdzielczej działa prawidłowo. Przy włączaniu/wyłączaniu świateł na zapłonie gaśnie/zapala się. Przy braku zapłonu kontrolka się nie pali, ale światła tak.
    2. Po włączeniu zapłonu/uruchomieniu silniku włączają się dodatkowo światła przeciwmgielne przednie. Świateł tych nie da się wyłączyć poprzez włączenie/wyłączenie przyciskiem. Kontrolka na desce działa zgodnie z tym co zrobimy z włącznikami (zapala się/gaśnie).
    3. Otwieranie bagażnika z pilota lub przycisku na klapie nie powoduje otwarcia bagażnika (może to osobna usterka, ale wydaje mi się, że wystąpiła w tym samym czasie).

    *wyłączenie świateł jest możliwe tylko poprzez wyjęcie bezpiecznika lub przekaźnika

    Co zostało zrobione:
    - Światła mijania i przeciwmgielne
    1. Zostały sprawdzone wszystkie bezpieczniki - są dobre.
    2. Podłączenie komputera wskazuje na problem z przekaźnikiem świateł mijania. Przekaźnik był zamieniany z innym oraz wymieniany na nowy i jest to samo. Po wsadzeniu przekaźnika bez kluczyka w stacyjce przekaźnik od razu dostaje sygnał i jest wysterowany(czuć na palcu i słychać tyknięcie) co powoduje włączenie świateł mijania.
    - brak otwierania bagażnika
    1. bezpieczniki sprawdzone
    2. zamek w klapie sprawdzony na krótko - działa. Wiązka idąca od zamka do bezpieczników sprawdzona - przy próbie otwarcia zamka z pilota światła sygnalizują otwarcie, ale brak napięcia na kablu prądowym (masa sprawdzona).


    Czy ktoś miał do czynienia z podobnym problemem?
    Co można jeszcze sprawdzić/zweryfikować?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Wygląda na uszkodzenie body komputera

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Mareslaw
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    79

    Domyślnie

    Tak jak kolega wyżej napisał, może to być problem z body. To on steruje światłami, xenonami self-testem itd.
    Może pomoże jak napiszesz od kiedy albo w jakich okolicznościach to się stało. Ogólnie dziwna sprawa, jeżeli dodatkowo masę sprawdziłeś...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Otwock
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    34

    Domyślnie

    Stało się to z dnia na dzień tak po prostu. Objaw był taki, że padł akumulator zastanawiałęm się dlaczego. Naładowałem go przejechałem się, a po odstawieniu samochodu patrzę, a tu światła się palą... No więc juz rozładowany akumulator było wiadomo dlaczego.
    Zamówiłem body komputer, zobaczymy co będzie po podmianie.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Otwock
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    34

    Domyślnie

    Podmieniłem body i faktycznie to ono jest problemem. Po podłączeniu nowego body przekaźnik nie jest wysterowywany od razu i bagażnik się otwiera.
    Niestety pojawił się inny problem. Obecnie samochód nie rozpoznaje kluczyka, więc 159tka dalej nie możliwa do użytkowania

    Czy to jest normalne zachowanie, że przy innym body jest problem z imobilaiserem ("electronic key not recognized ") ?
    Czy jest to jakoś programowalne lub czy można jakąś chip przelutowac do nowego body ?

    Dodatkowo radio krzyczy o kod, ale to jak już się zorientowałem na forum nie będzie dużym problemem.


    PS. rozebrałem problematyczne body i wdarła się jakoś do tego woda i elektronika zaśniedziała w dość dużym stopniu stąd te wariacje... czekam mnie jeszcze namierzenie przecieku.

Podobne wątki

  1. Brak zapłonu - problem z elektryką
    Utworzone przez myszaks w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 20:52
  2. Problem z elektryką - długie światła gaszą silnik
    Utworzone przez Kubuś93 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 10:55
  3. Światła tylko przy włączonym zapłonie?
    Utworzone przez pawelm w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-11-2014, 17:21
  4. Ciągle palące się 3 światła STOP
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25-04-2013, 12:02
  5. Światła stop. Działa tylko środkowe
    Utworzone przez lecter007 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 18:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory