Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Regeneracja turbiny

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Nic się nie kłóci, chodziło mi o typową regenerację w zakładach co u nas jak grzybów po deszczu - przepraszam ale chyba zbytnio skróciłem swoją wypowiedź i zostałem źle zrozumiany. Do fabrycznej regeneracji GOR nic nie mam i sam planuje kupić taką turbosprężarkę gdy padnie moja. Pozdrawiam

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post
    Nic się nie kłóci, chodziło mi o typową regenerację w zakładach co u nas jak grzybów po deszczu - przepraszam ale chyba zbytnio skróciłem swoją wypowiedź i zostałem źle zrozumiany. Do fabrycznej regeneracji GOR nic nie mam i sam planuje kupić taką turbosprężarkę gdy padnie moja. Pozdrawiam
    ja zrozumiałem o co chodzi, za duży skrót myslowy po prostu uzyłeś Czlowiek mysli o jednym, a pisze drugie. Za duzo juz na naszych głowach... bez urazy :-)

    ale co do regeneracji. Wiadomo - najlepszy jest zawsze nowy oryginał, ale to duzy koszt - pól biedy, jak napisales, że auto ma zostać na kilka kolejnych lat i w nie systematycznie w auto inwestujemy, wtedy ten koszt 2500 rozciągnięty w czasie np 4 kolejnych lat daje nam niecałe 60zł/miesiąc - tyle, co 4 paczki fajek.

    Czasem chyba lepiej zaryzykować i kupić uzywkę, np. z uderzonych samochodów, czy też pojechac na stację demontazu pojazdów i wyciągnać samemu ze stojącego tam auta. Zaplaci sie tyle samo lub mniej, niż u "wykwalifikowanych firm regenerujących turbiny na najwyzszym poziomie!!!111oneoneone", które nadają się chyba tylko na smietnik.

    Co do tych regeneracji, szukając kolejnego auta dla siebie (zanim kupiłem AR 159), szukałem roznych opcji, miedzy innymi bylo Saab 1.9TiD. Wedlug sprzedawcy "turbina byla poddana regeneracji i jest w swietnym stanie". Taki swietny stan, że do 3500 obrotów ona się w ogóle nie załączała...

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    ja zrozumiałem o co chodzi, za duży skrót myslowy po prostu uzyłeś Czlowiek mysli o jednym, a pisze drugie. Za duzo juz na naszych głowach... bez urazy :-)

    ale co do regeneracji. Wiadomo - najlepszy jest zawsze nowy oryginał, ale to duzy koszt - pól biedy, jak napisales, że auto ma zostać na kilka kolejnych lat i w nie systematycznie w auto inwestujemy, wtedy ten koszt 2500 rozciągnięty w czasie np 4 kolejnych lat daje nam niecałe 60zł/miesiąc - tyle, co 4 paczki fajek.

    Czasem chyba lepiej zaryzykować i kupić uzywkę, np. z uderzonych samochodów, czy też pojechac na stację demontazu pojazdów i wyciągnać samemu ze stojącego tam auta. Zaplaci sie tyle samo lub mniej, niż u "wykwalifikowanych firm regenerujących turbiny na najwyzszym poziomie!!!111oneoneone", które nadają się chyba tylko na smietnik.

    Co do tych regeneracji, szukając kolejnego auta dla siebie (zanim kupiłem AR 159), szukałem roznych opcji, miedzy innymi bylo Saab 1.9TiD. Wedlug sprzedawcy "turbina byla poddana regeneracji i jest w swietnym stanie". Taki swietny stan, że do 3500 obrotów ona się w ogóle nie załączała...
    Post poprawiony, żeby nie było Co do powyższego to do auta wartego 10-15k zł w życiu bym nie kupił nowej turbosprężarki wartej 20% całości auta, wolałbym dwa/trzy razy używkę zakładać. Ja osobiście auta używanego z regenerowaną turbosprężarką nie kupię, parę razy w życiu regenerowałem ten podzespół - przerabiałem chyba wszystko i te malutkie, pobliskie warsztaty regeneracyjne jak i te duże, polecane, gdzie wysyłałem przedmiot w Polskę - zawsze coś nie tak: albo od razu waliła olejem w żeliwo, albo wstawała z opóźnieniem - fakt, dało się autkiem poruszać ale ciągle z tyłu głowy mi siedziało, że to nie tak jak było.

  4. #14
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Czyli jednym zdaniem można powiedzieć że regeneracja = zawsze coś nie tak.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    A co w takim razie z hybryda?

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Czyli jednym zdaniem można powiedzieć że regeneracja = zawsze coś nie tak.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    W przypadku Garrett'a i niefirmowych warsztatów tak, jak mówimy o GOR czyli firmowej regeneracji to jak zostało wspomniane, masz w tym przypadku jakość oryginału w używanej obudowie. Co do hybrydy to sensem jej tworzenia jest podniesienie wydajności względem seryjnej, montując w niej elementy innych wydajniejszych turbosprężarek, np. innych producentów, oczywiście z zachowaniem możliwości bezinwazyjnego lub prostego montażu (przy minimalnej przeróbce) w obecnym silniku - tak jak przy standardowej regeneracji, wszystko zależy od jakości usługi danego warsztatu.

  7. #17
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Czyli mając do wyboru poza oczywiście nowa badz regerenerowana przez producenta. Warto wybrać hybrydę niż zwykła turbinę po regeneracji na podzespołach z gownolitu.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Czyli mając do wyboru poza oczywiście nowa badz regerenerowana przez producenta. Warto wybrać hybrydę niż zwykła turbinę po regeneracji na podzespołach z gownolitu.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Myślę, że tak. Nie jestem pewny (niech się inni wypowiedzą) ale chyba ktoś poza Garrett'em wypuszcza oryginalne zestawy regeneracyjne do swoich turbosprężarek, chyba nawet KKK bądź Holset? Także przy hybrydzie byłaby szansa, że trafiłby tam oryginalny zestaw montażowy innego producenta.

  9. #19
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Wypytuje bo mnie czeka niestety wymiana i zastanawiam się nad hybryda. Bo tez troszkę się naczytalem o regenerowanych ze przeważnie zawsze z nimi są problemy a i tunerze jak słyszą ze po regeneracji to lipa więc cos w tym jest

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Wypytuje bo mnie czeka niestety wymiana i zastanawiam się nad hybryda. Bo tez troszkę się naczytalem o regenerowanych ze przeważnie zawsze z nimi są problemy a i tunerze jak słyszą ze po regeneracji to lipa więc cos w tym jest

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Do hybrydy powinienes zrobic softa ecu potem, bo ona inaczej wstaje, w innym zakresie.

    Ja bym kupił uzywke, koszt to chyba 400-500zl.

Podobne wątki

  1. [159] Regeneracja turbiny
    Utworzone przez imatias w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-08-2021, 14:00
  2. Regeneracja turbiny!!!
    Utworzone przez Cycu w dziale 156
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 12-11-2020, 20:12
  3. [159] Regeneracja Turbiny 2.4
    Utworzone przez lukash0 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-10-2016, 19:48
  4. [159] Regeneracja turbiny.
    Utworzone przez kejml90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 15:19
  5. regeneracja turbiny
    Utworzone przez kkkpiotrekkkk w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 08:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory