Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Regeneracja turbiny

  1. #21
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Taki mam zamiar. Chcę wyjac kolektor ssacy w wyczyscic do tego kewlar na sprzęgle plus ic jak wystarczy mi czasu i na koniec soft

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Wypytuje bo mnie czeka niestety wymiana i zastanawiam się nad hybryda. Bo tez troszkę się naczytalem o regenerowanych ze przeważnie zawsze z nimi są problemy a i tunerze jak słyszą ze po regeneracji to lipa więc cos w tym jest

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Napiszę tak, jak ja bym stał przed takim dylematem to na 100% kupiłbym nowe bo dla mnie to taki sam zakup jak np. zestaw koła dwumasowego wraz ze sprzęgłem - zakup turbo nawet tańszy . Ale ja cenie sobie spokój psychiczny, pewność rozwiązania i przede wszystkim czas bo to najcenniejsze, a nic tak nie wkurza, jak autko ci stoi trzy tygodnie na warsztacie bo trzeba demontować turbo i odsyłać na reklamację ;/.

    Inna sprawa, czy Twoje autko jest warte takiego zakupu? Przytoczę tutaj ostatnią przygodę mojego przyjaciela z jego starą, awaryjną Astrą gdy mu padło koło dwumasowe - autko warte może z 5k zł, nowe koło dwumasowe kosztuje ok. 2,5k zł. Zastanawiał się dwa dni co z tym zrobić: czy kupić te koło, czy sprzedać autko na części, zezłomować - koniec końców kupiliśmy używane koło i było to jedyne, sensowne wyjście w tym przypadku gdy zakup części przekracza 50% wartości auta. Przekalkuluj sobie jak to u Ciebie wygląda i będziesz miał odpowiedź.

  3. #23
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Rozumiem. Ale chce jeszcze trochę pojeździć tym samochodem poza tym moja alfa jest trochę więcej warta niż 5tys. więc nie chce wsadzić używanej turbiny ktora nie wiem jak była użytkowana i ile auto miało nalatane.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Rozumiem. Ale chce jeszcze trochę pojeździć tym samochodem poza tym moja alfa jest trochę więcej warta niż 5tys. więc nie chce wsadzić używanej turbiny ktora nie wiem jak była użytkowana i ile auto miało nalatane.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Przykład podałem. Aż strach pomyśleć w jakim musi być stanie ar159 aby kosztowała 5k zł Co do demontażu kolektora to w przypadku 2.0 jest masa roboty - robiłem to w ostatnim tygodniu, wyszły mi dwa dni robocze. Ale ja nie czyściłem, zamontowałem nowy

  5. #25
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Masa roboty mowisz. Tego się obawiałem bo wiem że ten silnik jest inny niż 1.9 chociaż niektórzy mówią że 2.0 to rozwiercone 1.9 ale osprzęt to już inna bajka. A czemu z tym tak dużo roboty jest

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Masa roboty mowisz. Tego się obawiałem bo wiem że ten silnik jest inny niż 1.9 chociaż niektórzy mówią że 2.0 to rozwiercone 1.9 ale osprzęt to już inna bajka. A czemu z tym tak dużo roboty jest

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Z tego co pamiętam to: rozpięcie rozrządu i demontaż pompy cr, demontaż separatora odmy, rurki EGR i ogólnie całego modułu EGR aby w ogóle wyciągnąć kolektor, do tego dolot, przepustnica. Także zaopatrz się w komplet uszczelek, bo na starych bym tego nie składał. Jakby co to mam gdzieś zapisane wszystkie numery uszczelek, które potrzebujesz do ponownego złożenia kolektora, tak jak Bóg przykazał

  7. #27
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    To bardzo chętnie przyjmę taka informacje na temat uszczelek

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    To bardzo chętnie przyjmę taka informacje na temat uszczelek

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Z góry przepraszam za OffTopic

    Uszczelki niezbędne (według mnie) do demontażu/montażu kolektora ssącego w Alfa Romeo 159 2.0 jtdm 170KM:
    • Uszczelka (metalowa) modułu EGR: 71753783
    • Uszczelka (oring) rury dolotu (przepustnica-intercooler): 14464586
    • Uszczelka (oring) rury EGR (góra, co wchodzi do kolektora ssącego): 14463880
    • Uszczelka (metalowa) rury EGR (dół, to co wchodzi do modułu EGR): 55209340
    • Komplet uszczelek kolektora (wraz z uszczelką pomiędzy kolektorem a przepustnicą): 71754211
    • Uszczelka (oring) separatora oleju (rurka co wchodzi do misy olejowej): 71770211
    • Uszczelka (oring) separatora oleju (króciec co wchodzi do bloku silnika): 71770210

    Uszczelki dodatkowe (które warto wymienić przy okazji tak dużej roboty):
    • Uszczelka modułu wlewu oleju (to co jest przykręcone do głowicy, z korkiem wlewu oleju - lubi sobie podciekać): 55212608

    Inne rzeczy:
    • Pasek rozrządu (jeśli był niedawno wymieniany, jak pozostało parę tysięcy do wymiany to najlepiej już sobie rozrząd wymienić przy jednej robocie)
    • Zajrzeć do rozrusznika, ponieważ i tak będzie demontowany (sprawdzić stan tulejek, wirnika i przede wszystkim szczotek - u mnie przy przebiegu 126k km były oryginalne szczotki, dwie już w zasadzie tarły linką o komutator, więc wkrótce by zdechł)
    • Wyczyścić z nagaru i syfu: kolektor ssący, rurkę EGR, zawór EGR, przepustnicę i ewentualnie jak ktoś przejawia cechy pedantyczne to przepłukać rurę dolotu
    • Niby powinno się zastosować nowe nakrętki szpilek kolektora, ale uważam, że przy kolektorze ssącym nie trzeba - co innego przy demontażu kolektora wydechowego, tam nowe szpilki to podstawa.

    Jakby co, to koszt uszczelek w ASO to ok. 200-300 zł (w zależności jakie kto ma tam dojścia). Jako ciekawostkę dodam, że mnie ta akcja (z montażem nowego kolektora OEM i nowego separatora oleju OEM) wyszła dokładnie 2780zł. Jak rozmawiałem z moim mechanikiem, to za sam demontaż/montaż plus czyszczenie kolektora wziąłby minimum 600zł, bo roboty na półtora dnia. Także według mnie na taką akcję wraz potrzebnymi częściami trzeba na spokojnie 1000zł rezerwować.

    Koniec OffTopic'a i wracamy do sedna tematu.

  9. #29
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    I ta są konkrety. dzieku wielkie.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Regeneracja turbiny
    Utworzone przez imatias w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-08-2021, 14:00
  2. Regeneracja turbiny!!!
    Utworzone przez Cycu w dziale 156
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 12-11-2020, 20:12
  3. [159] Regeneracja Turbiny 2.4
    Utworzone przez lukash0 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-10-2016, 19:48
  4. [159] Regeneracja turbiny.
    Utworzone przez kejml90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 15:19
  5. regeneracja turbiny
    Utworzone przez kkkpiotrekkkk w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 08:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory