Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Bagnet Oleju a czujnik elektroniczny

  1. #11
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Powinno być na max na wyświetlaczu. Może masz uwalony czujnik poziomu oleju

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3dz10r Zobacz post
    Dolałem do praktycznie maxa a nadal pokazuje 3 kreski


    ja dzisiaj po zlaniu oleju (nadmiaru - nie wiem czy przelany czy mi leci ropa do michy)

    od razu po zlaniu (11) - komp pokazywał max, na bagnecie pol
    godzine po zlaniu (12) - 3 kreski, na bagnecie pol

    jazda (19) - komp 4 kreski, na bagnecie polowa
    potem odpalanie cieplego - komp 4 kreski, na bagnecie 1/4

    juz mi sie nie chce isc teraz sprawdzic, jak to wygląda teraz. bede rano jechac do pracy to zobacze, co mi pokaze komp, o 5 rano nie bedzie mi sie chcialo patrzec na bagnet, sprawdze moze jutro pod wieczór.

    Moze odpal ze 3-4 razy, zrob kilka rundek, moze dopiero po kilku odpaleniach pokaze tak, jak jest na bagnecie

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    159
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    Moze odpal ze 3-4 razy, zrob kilka rundek, moze dopiero po kilku odpaleniach pokaze tak, jak jest na bagnecie
    Zrobiłem trasę jutro sprawdzę.Stawiam że tak jak w innych postach że nazbierał się syf na czujniku i może dlatego takie wskazania.Pytałem się gościa który naprawia grupę fiata i mówi że ten czujnik pokazuje pogodę.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3dz10r Zobacz post
    Pytałem się gościa który naprawia grupę fiata i mówi że ten czujnik pokazuje pogodę.
    [emoji16][emoji16] Obsmarkałem się.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Temat poruszany wiele razy, ten czujnik właściwie przysparza więcej stresu niż informacji. U mnie ma wahania 1-2 kreski ale były przypadki że pokazywał bardzo różnie. Najlepiej sprawdzać na "bagnecie" a że przy tym makaroniarze też się nie popisali to najlepiej wyjąć go, odczekać jakiś czas aby z tej kieszeni wszystko zleciało i dopiero sprawdzić. Jeśli inaczej pokazuje po obu stronach to prawidłowy poziom jest ten niższy.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    napisze tutaj bo nie chce zakladac nowego tematu. bo mam chyba problem z paliwem dostajacym sie do oleju... dlatego mi tak ten czujnik wczoraj dziwnie pokazywał.

    ostatnio zlewałem nadmiar oleju (500-600ml) wezykiem i strzykawka, bo myslalem, że mi przelali podczas wymiany (z 5l zostalo 150 wiec wydawalo sie mozliwe).

    wczoraj tez sciagalem troszke, i byla polowa na bagnecie na kompie pokazywalo 3/5. odpalilem auto na sekund 5, potem po godzinie pokazal komputer 4/5 - pojechalem umyc auto i nie jestem na 100% pewien, ale chyba zaczal mi sie wypalac dpf pod domem (bo wskazowka turbiny byla lekko wychylona). poczekalem az opadla, jeszcze dla spokoju 2 minuty i zgasilem.

    rano komputer 5/5 pokazywal, i dla mnie jakis ten olej dziwny. niby wszedzie pisza, ze mozna wyczuc ze w oleju jest ropa, ale ja nie jestem w stanie tego zrobic. na bagnecie wyglada tak:

    https://1drv.ms/u/s!Am9wG5oSvEqLgsVLZUXK2PY9UFLfDA

    chusteczka widac ze tez jakby nie sam olej...

    https://1drv.ms/u/s!Am9wG5oSvEqLgsVKvtw1HoNzD9w0yg

    ciezko mi wyczuc nawet na palcach czy jest to sam olej czy nie - nigdy nie mialem potrzeby tego sprawdzac, ale wydaje mi sie, ze jest troche rzadkawy. olej ma dopiero 1000km zrobione.

    nie mam tez aktualnie kabla, zeby zobaczyc kiedy bylo ostatnie wypalanie dpf.

    auto odpala od kopa, zimne czy cieple, nie kopci, nawet dymka nie pusci. nie moge nawet poprawnie sprawdzic stanu oleju, jedyne na co wpadlem, to nie wkladam bagnetu do konca, tylko az sie zaczne ten zolty uchwyt, wtedy mam doslownie jakby sam olej (a przynajmniej tak wygląda) na min. wsadze glebiej to jest podobnie jak na zdjeciu.

    wtryski byly sprawdzane przez poprzedniego wlasciciela, nawet mam przy sobie wydruki. silnik byl po jakims remoncie, nie wiem jednak czy pierscienie byly wymieniane. dpf jak sprawdzalem raz mesem, to srednio co 570km sie wypala. jakies pomysly? czy tylko dpf albo pierscienie?

    jeszcze gdzies czytalem, ze moze jakies podkladki pod wtryskami? ale watpie, pod jednym jest jakby lekko mokro, ale watpie, zeby to cos zmienialo w tej kwestii

    https://1drv.ms/u/s!Am9wG5oSvEqLgsVJ9-OAdtILW7OyIg

    //edit:
    nie ma nigdzie na necie jak wyglada olej zmieszany z paliwem, chyba poza tym filmikiem (z timestampem) - https://youtu.be/gNWNLh__uxg?t=161

    ale jak zanurze bagnet w oleju i wyciagne, to nie splywa nic, a tutaj prawie jak woda. tak nie mam

    //edit2:
    a tak wygladal olej jak zlewałem za 1szym razem (wtedy co bylo za duzo): https://www.youtube.com/watch?v=6vx_Yruv10E nie wygląda, jakby w nim bylo paliwo. olej nie byl cieply, ale tez nie w temp otoczenia, zakladam ze mial jakies 20 stopni, moze niecałe 30.
    Ostatnio edytowane przez nkaroluky ; 27-09-2021 o 18:52

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    ....

Podobne wątki

  1. [159] Bagnet oleju
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2020, 16:14
  2. [159] Elektroniczny wskaźnik poziomu oleju
    Utworzone przez tvardy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-10-2016, 13:36
  3. Bagnet oleju
    Utworzone przez nebeu w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-10-2014, 11:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory