Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Dołożenie AUX bądź zmieniarki cyfrowej

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Mieszka w
    Kujawsko-Pomorskie
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 2010
    Postów
    21

    Domyślnie Dołożenie AUX bądź zmieniarki cyfrowej

    Witam. Próbowałem znaleźć odpowiedź na moje pytanie z istniejących tematów. Nie udało mi się takowej znaleźć więc pozwoliłem sobie założyć temat.
    Posiadam Alfę Romeo 159 1.9 JTDm z 2010-o roku. Na pokładzie BOSE + nawigacja Instant Nav bez BLUE&ME. Czy do tego modelu nawigacji mogę dołożyć AUX bądź zmieniarkę Yatour? Czy ktoś z Was miał do czynienia z tą nawi i ma jakieś doświadczenia z tym związane? Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Mareslaw
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    79

    Domyślnie

    Hej, ja jedynie mogę odpowiedzieć co u mnie siedzi ale to przy standard radiu.
    https://www.amazon.pl/dp/B07JNT7CC6/...ing=UTF8&psc=1
    posiadam coś takowego, moduł + mikrofon. Działa idealnie, po włożeniu kluczyka automatycznie łączy się z telefonem i załącza YT-music

    To niebieskie złącze to miejsce 'cyfrowej zmieniarki'
    PS. zauważyłem w komentarzach/opiniach na samym dole strony zdjęcia ktoś dodał z navi radiem czyli powinno hulać bez problemu

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateuszAl Zobacz post
    Czy do tego modelu nawigacji mogę dołożyć AUX bądź zmieniarkę Yatour? Czy ktoś z Was miał do czynienia z tą nawi i ma jakieś doświadczenia z tym związane? Z góry dzięki za pomoc
    pamietam kiedys chcialem kupic do swojego poprzedniego samochodu yatour, ale kupilem nowe radio xD a tutaj z komentarzy wynika, ze yatour to (podobno - sam nie mam) jest raczej slaby sprzet, w sensie szumy itp.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Mieszka w
    Kujawsko-Pomorskie
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 2010
    Postów
    21

    Domyślnie

    Słyszałem opinię, że poliftowe nawigacje (Magneti Marelli "Instant Nav" nie mają wyjścia AUX z radia. Moja nawigacja oznaczona niestety jako niekompatybilna.


    nkaroluky - BOSE na pokładzie więc zmiana nawigacji na androida raczej wykluczona

    Dokładał ktoś do tej nawi zmieniarkę bądź AUXa? Jest w ogóle taka możliwość? Czy jestem skazany na słuchanie radia ? heh
    Ostatnio edytowane przez MateuszAl ; 30-09-2021 o 19:01

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    zobacz, co wyzej [MENTION=39564]mar[/MENTION]esław podesłal. jak sam napisał, w komentarzach ktos wrzucil fotke, ze montuje to do navi własnie (magneti marelli).

    i tlumaczac jego wpis:

    Co powiedzieć, na moim Alfa Romeo 159 Sportwagon Rok 2008 Wspaniale jest to, czego szukałem. Poszedłem do warsztatu w mojej dziedzinie systemów Auto Audio, aby poprosić o niektóre urządzenie Bluetooth, aby umieścić na moją alfa, a najniższa figura miała tylko Bluetooth wynosiła 150 euro, w przeciwnym razie bardziej kompletne urządzenie było od 300 euro i musiałem Pozostaw samochód 1 dzień do instalacji. Po tym, jak widziałem na Amazonowi to urządzenie w 29 euro i wziąłem go, dobrze, bardzo proste, aby zainstalować, po prostu odłączyć 8-pinowe niebieskie ładowarki CD i podłączyć to (również ma mikrofon) i wszystkie dźwięku smartfona Cię poczuje to z samochodu, obie piosenki zapisane w telefonie, mapy Google, filmy na YouTube, wezwania głosowe, w skrócie, cokolwiek, co czujesz w samochodzie, jestem bardzo zadowolony z zakupu, na wydawanie wydatków, które nie mogłem t prosze o lepsze. Mam oryginalne radio z Nawigatorem, dołączam zdjęcia, działa dobrze na tym

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Mieszka w
    Kujawsko-Pomorskie
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 2010
    Postów
    21

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	71kHE+9jZGL._AC_SL1060_.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	99.9 KB
ID:	280860

    Moja nawigacja jest oznaczona niestety jako niekompatybilna na powyższym zdjęciu z linka. Do przedlifotwej nawigacji Connecnt Nav+ da się dołożyć AUX i zmieniarkę. Niestety wychodzi na to, że do poliftowej navi jest to niemożliwe :/

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Mieszka w
    Kujawsko-Pomorskie
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 2010
    Postów
    21

    Domyślnie

    Czy jest ktoś na tym forum, kto miał do czynienia z poliftową nawigacją z powyższego zdjęcia w Alfie 159? Dokładaliście AUX bądź zmieniarki?

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Ti
    Postów
    17

    Domyślnie

    Jeśli ma zostać oryginał to pozostaje dołożenie Blue & Me. Będziesz mieć Bluetooth do rozmów (zestaw głośnomówiący) oraz port USB na muzykę z Pendrive. Być może da się podłączyć coś pod USB co pozwoli puszczać muzykę przez Bluetooth.

    Być może ktoś na forum wie, czy da się przerobić BM tak, aby pozwoliło na puszczanie muzyki w jakości lepszej niż rozmowy głosowe?

    Dla lepszego zobrazowania - koledze chodzi o tą nawigację

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-romeo3-e1472648421398.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	78.6 KB
ID:	280868

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pablodudi
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 TI 210 KM 2007 MANUAL
    Postów
    4

    Domyślnie

    Zmieniarkę Yatoura wpinasz w miejsce zmieniarki klasycznej. Nawet jak nie masz na wyposażeniu zmieniarki to wejście w radiu może być. Musisz zorientować sie czy w radiu masz wyjście na zmieniarkę CD.
    Ja robiłem w przedlifcie 2007 rok navi connect. Nie miałem na wyposażeniu zmieniarki ale miałem wyjście na zmieniarkę, było zaślepione. Sama zmieniarka działa poprawnie nie zauważyłem żadnych sumów. JA używam pod aux i puszczam muzyke z telefonu.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Ja mam poliftową, dzisiaj przychodzi mi transmiter i sprawdzę jak to działa.
    W innym watku jest opis , że w naszym przypadku można wsadzić zmieniarkę ale unieruchamiasz zestaw głośnomówiący.
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

Podobne wątki

  1. PORADNIK - dołożenie Bluetooth do cyfrowej zmieniarki
    Utworzone przez Damiano94 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2020, 10:16
  2. [159] Pomoc z montażem zmieniarki cyfrowej
    Utworzone przez Rydelkow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-10-2018, 12:35
  3. Gry z 75 bądź innym Transaxlem?
    Utworzone przez GUNIOZAUR w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 07:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory