Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zablokowany środkowy pas tylnej kanapy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Ti
    Postów
    17

    Domyślnie Zablokowany środkowy pas tylnej kanapy

    Cześć,

    Od zakupu borykam się z problemem zaciętego pasa tylnej kanapy w mojej 159 SW. Pas jest maksymalnie zwinięty i nie myśli o tym, żeby się rozwinąć. Znalazłem porady, aby spróbować złożyć oparcie i zwinąć go bardziej - niestety nie jest to możliwe, pas cofa się do ogranicznika (na oko mak 0.5 cm) i nie puszcza. Próbowałem również (tak jak radzono) pojeździć trochę ze złożonym oparciem - niestety również nic nie dało. Próbowałem uciskania oparcia przez tunel na narty - również bez skutku.

    Czy borykał się ktoś z tym problemem? Udało się go jakoś rozwiązać? Może ktoś posiada wiedzę jak się do niego dobrać?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Ti
    Postów
    17

    Domyślnie

    Dla lepszego zobrazowania sytuacji nagrałem poglądowe filmiki.

    Tak wygląda to na podniesionych oparciach. Można zwrócić uwagę, iż pas jest tak mocno zwinięty, że ugniata od dołu kanapę. Pas ani drgnie.

    htt ps://yo utu.be/kgBG2nLJN_E (tutaj muszę pozostawić linka [trzeba pousuwać spacje, forum nie pozwala mi go wkleić bez posiadania minimum 10 postów])

    Po złożeniu oparcia sytuacja jest trochę lepsza. Pas popuszcza trochę, ale nadal nie można go odblokować. Widać to na poniższym filmiku. Pas cofa się do ogranicznika, nie pójdzie już dalej.

    htt ps://yo utu.be/4ag3U oATnck

    Poczyniłem dodatkowe obserwacje, zarówno prawa jak i lewa część oparcia nie blokuje się po podniesieniu. Niby zaskoczy, a jednak wystarczy delikatnie je pociągnąć i znów się składa (bez dotykania mechanizmu do ich składania). Co więcej oparcie ze środkowym pasem wyskakuje z prowadzenia, po obaleniu jest wyżej i trzeba je "wbić" w dół, aby możliwym było w ogóle jego zamknięcie. Domniemam, iż winnym jest ten kawałek plastiku:

    Zdjęcie w załączniku.

    Ktoś ma jakieś pomysły co robić dalej? Zależy mi przede wszystkim na odblokowaniu środkowego pasa. Miło byłoby również, żeby oparcia blokowały się po ich podniesieniu.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20211003_135941.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	85.9 KB
ID:	280866  
    Ostatnio edytowane przez xDeathArmy ; 03-10-2021 o 14:03

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    Blokowanie się pasa środkowego po złożeniu kanapy to chyba dość typowa przypadłość... Zdarza mi się od nowości (w sedanie) raz na jakoś czas W takiej sytuacji nie znalazłem innego wyjścia jak próba wepchnięcia pasa do szczeliny, za którą jest rolka... robię to naciskając silnie palcami okrągły plastykowy ogranicznik wbity w pas w kierunku mechanizmu rolki .. Raz mi się tak zrobiło, że nie było prawie manewru, ale jakoś dałem radę.. Chodzi o to aby mechanizm blokujący rolkę nawijającą pas dostał "trochę luzu", aby się odblokował.. I trzeba to zrobić przy oparciu w pozycji "do siedzenia", w żadnej innej nie pójdzie..
    Prewencyjnie trzeba zawsze pamiętać, że przed złożeniem kanapy należy zapiąć środkowy pas (jako podaje instrukcja )... ew. owinąć pas wokół zagłówka, tak, aby po wyprostowaniu kanapy był luz pozwalający aby pas się trochę nawinął na rolkę..
    A zauważyłem taki sam problem w paru innych samochodach

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Ti
    Postów
    17

    Domyślnie

    Jeśli dobrze rozumiem, to mechanizm rolki pasa nie puści w pozycji innej niż "do siedzenia". W związku z tym, czy problemu nie robi fakt, iż oparcie nie blokuje się?
    Oczywiście dzięki za podpowiedź. Spróbuję po pracy ponaciągać go, choć nie wiem czy się uda.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Ti
    Postów
    17

    Domyślnie

    Dzięki [MENTION=16061]donvito[/MENTION] idąc Twoją podpowiedzią udało mi się odblokować pas. Musiałem zatrzasnąć oparcie - bez tego nie chciało puścić. Zatrzasnąć udało się używając trochę więcej siły przy zamykaniu - wówczas samoczynnie w rączce chowa się to czerwone "coś". Podciągnąłem z całej siły pas, aby trochę go zwinąć.. i puściło. Dzięki wielkie za podpowiedź. Teraz będę bardziej uważał

    Temat można zamknąć.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał xDeathArmy Zobacz post
    Dzięki [MENTION=16061]donvito[/MENTION] idąc Twoją podpowiedzią udało mi się odblokować pas. Musiałem zatrzasnąć oparcie - bez tego nie chciało puścić. Zatrzasnąć udało się używając trochę więcej siły przy zamykaniu - wówczas samoczynnie w rączce chowa się to czerwone "coś". Podciągnąłem z całej siły pas, aby trochę go zwinąć.. i puściło. Dzięki wielkie za podpowiedź. Teraz będę bardziej uważał

    Temat można zamknąć.

Podobne wątki

  1. [159] Zablokowany pas środkowy tylnego siedzenia
    Utworzone przez Boster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-12-2016, 13:10
  2. [159] Demnotaż tylnej kanapy
    Utworzone przez lukaszzz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-07-2016, 20:59
  3. [159] Demontaż tylnej kanapy SW
    Utworzone przez medork w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-06-2016, 19:38
  4. [159] zablokowany pas środkowy tyl
    Utworzone przez grabo_s w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-03-2016, 23:21
  5. [156] Demontaż tylnej kanapy
    Utworzone przez Fury w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-04-2008, 09:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory