Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa 159 silniczki nawiewu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie Alfa 159 silniczki nawiewu

    Witam
    Czy silniczki nawiewu w alfie 159 są od siebie zależne, tzn. że jak nie działa jeden to w kolejności za nim nie będą działać następne? Auto jest w naprawie i ponoć działa tylko silniczek który daje nawiew na nogi pasażera( ten nawiew można załączyć i wyłączyć) a reszta nie.Wieje tez na szybę, ale nie zamyka więc przypuszczam, że jest po prostu w pozycji otwartej. Tak jakby nie było komunikacji. Ktos miał taki problem?
    I ile jest tych silników nawiewu, może ktoś ma jakiś schemat działania, czy coś więcej wie na ten temat?
    Prosze o pilny kontakt


    Nikt nie może pomóc, coś zaproponować?
    Ostatnio edytowane przez irek12345 ; 01-12-2021 o 16:30

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Kolego silniczki możesz mieć sprawne jeżeli masz z nimi jakiś problem to po podłączeniu komputera i wejściu w układ klimatyzacji będziesz miał zapewne jakieś błędy, problemem mogą być też ceraty które poprzez wycięte w nich otwory sterują dystrybucją powietrza we wnętrzu auta tu błędy nie występują z powodu mechanicznego charakteru usterki. Niestety temat dość czasochłonny w naprawie bo wymaga rozebrania całego kokpitu, mechanicy z reguły nie chcą tego robić, bo to straszna babranina, a żeby było jeszcze śmieszniej silniczków do sterowania nawiewem i od dystrybucji i od temperatury nie ma już w ASO.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Silniczki klimatyzacji sterowane są przez magistralę LIN i połączone szeregowo. Mówiąc w skrócie jak bedziesz miał uwaloną elektronikę w jednym wywali ci na nim błąd w kompie i na wszystkich pozostałych jakie są za nim. Silniczków do temperatury są 2 lub jak masz 3 strefe są trzy, do sterowania kierunkami są 3 i jeden na obieg zamknięty/otwarty.

    Ostatnio jak dzwoniłem pytać silniczki są dostępne. [MENTION=14596]megalanca[/MENTION] może w twoim ASO mają w d... klientów ;-)

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Silniczki klimatyzacji sterowane są przez magistralę LIN i połączone szeregowo. Mówiąc w skrócie jak bedziesz miał uwaloną elektronikę w jednym wywali ci na nim błąd w kompie i na wszystkich pozostałych jakie są za nim. Silniczków do temperatury są 2 lub jak masz 3 strefe są trzy, do sterowania kierunkami są 3 i jeden na obieg zamknięty/otwarty.

    Ostatnio jak dzwoniłem pytać silniczki są dostępne. [MENTION=14596]megalanca[/MENTION] może w twoim ASO mają w d... klientów ;-)
    Tak wiem że dzwoniłeś bo sam cię o to prosiłem nie mniej w Ganinexie w Gliwicach uzyskałem informację że silniczek który mi padł jest niedostępny a jego ostatnia cena to 570pln.W moim przypadki walnięty był lewy górny silnik dystrybucji powietrza i nie działały nawiewy z lewej strony ani na szybę ani na nogi prawa strona działała normalnie, mogę jeszcze koledze podpowiedzieć że stan ceratek można sprawdzić po odkręceniu nawiewu na środku deski tego pod szybą wtedy fajnie widać jak i czy ceratki pracują i czy są odpowiednio naprężone.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam
    Dzięki za odpowiedź, sorka, że dopiero teraz, ale nie było mnie. Tak też mówił mój mechanik, że chyba są tak połączone, dlatego o to dopytywałem. W między czasie okazało się, że walnięty jest silniczek OD STRONY PASAŻERA PRZY LEWEJ NODZE, to znaczy raz coś działa ( i wtedy wszystko rusza i działa), a raz nie. Ponoć coś poszło w płytce. Czy PAN wie może który to silniczek? Chciałbym kupić jakąś używkę, bo zdecydowanie taniej.

    - - - Updated - - -

    "Silniczki klimatyzacji sterowane są przez magistralę LIN i połączone szeregowo. Mówiąc w skrócie jak bedziesz miał uwaloną elektronikę w jednym wywali ci na nim błąd w kompie i na wszystkich pozostałych jakie są za nim. Silniczków do temperatury są 2 lub jak masz 3 strefe są trzy, do sterowania kierunkami są 3 i jeden na obieg zamknięty/otwarty.

    Ostatnio jak dzwoniłem pytać silniczki są dostępne. [MENTION=14596]megalanca[/MENTION] może w twoim ASO mają w d... klientów ;-) "

    Witam
    Dzięki za odpowiedź, sorka, że dopiero teraz, ale nie było mnie. Tak też mówił mój mechanik, że chyba są tak połączone, dlatego o to dopytywałem. W między czasie okazało się, że walnięty jest silniczek OD STRONY PASAŻERA PRZY LEWEJ NODZE, to znaczy raz coś działa ( i wtedy wszystko rusza i działa), a raz nie. Ponoć coś poszło w płytce. Czy PAN wie może który to silniczek? Chciałbym kupić jakąś używkę, bo zdecydowanie taniej.[/QUOTE]

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Jak chcesz iść w używaną część to na silniczku jest numer i musisz dobrać identyczny, do tego powinien być z samochodu w podobnym roczniku i wersji silnikowej, a kupiłem i działa ale podobno nie ma gwarancji że na pewno będzie działał.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Jak chcesz iść w używaną część to na silniczku jest numer i musisz dobrać identyczny, do tego powinien być z samochodu w podobnym roczniku i wersji silnikowej, a kupiłem i działa ale podobno nie ma gwarancji że na pewno będzie działał.
    Niestety mylisz się. Żeby używany silniczek zadziałał musi być wyciągnięty z tego samego miejsca w klimatyzatorze co zepsuty bo niektóre silniczki wyglądają tak samo i mają ten sam numer ale mają inny adres LIN. Drugi sposób kupić nowy w ASO dobrany wg Vin

    Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [MiTo] Silniczki klap nawiewu Mito
    Utworzone przez Homer6000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 13:48
  2. [159] Silniczki klap nawiewu - pytanie
    Utworzone przez variatore w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-06-2023, 08:28
  3. [156] Silniczki nawiewu, ciepło, zimno oraz nogi, szyba 156 98r klimatyzacja
    Utworzone przez eddi87 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2021, 06:48
  4. Alfa (156) 2.4JTD nawiew - klimatyzacja - silniczki
    Utworzone przez maarkuss w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 08:04
  5. Dziwne dźwięki z kabiny , silniczki nawiewu ?
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 14:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory