Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Zapach On w kabinie

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie Zapach On w kabinie

    Cześć, ostatnio jakoś tydzień temu jeździłem swoją 159. Zrobiłem z 50km, no i dało się poczuć zapach On w kabinie. Najpierw myślałem że może spalinami zaciągnęło przy cofaniu albo coś, ale to nie to.
    Gdzie szukać możliwych przyczyn? Obejrzałem okolice filtra, ściągnąłem pokrywę silnika, koło wtrysków sucho, koło filtra też. 2.0 jtdm.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    alfa romeo 159 1,9JTDM 8v 2008r
    Postów
    32

    Domyślnie

    Pompa wtryskowa

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Jak zapach jest w kabinie i nie przedostaje się przez nawiewy do środka to ja bym szukał w kabinie. Nie jestem pewny, ale dostęp do pompy paliwa w 159 jest od strony kabiny pod tylna kanapa. Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał leod Zobacz post
    Jak zapach jest w kabinie i nie przedostaje się przez nawiewy do środka to ja bym szukał w kabinie. Nie jestem pewny, ale dostęp do pompy paliwa w 159 jest od strony kabiny pod tylna kanapa. Pozdrawiam
    Dokładnie tam szukałbym. W poprzednim (BMW) uszczelka mi się zawinęła pod zakręceniem pompy to miałem jakbym rozlał ropę w środku. Sprawdź okolice pompy paliwa.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    alfa romeo 159 1,9JTDM 8v 2008r
    Postów
    32

    Domyślnie

    Gdyby nawet się tam podwinela jakaś uszczelka (Co dziwne że tak sama z siebie nagle)To tam jest oslona przykeecana z uszczelka która trzeba odkrecic żeby zajrzeć do pompy -też nieszczelna ? Dziwne
    Jak to by się musiało lać żeby smierdzialo w kabinie to kałuże musiał by mieć pod samochodem paliwa .
    Połóż się pod auto i zobacz czy masz suchy zbiornik zanim wyrwiesz kanapa z zatrzaskow A one są jednorazowe i zdrozaly ostatnio.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    1.Żadne kałuże. Starczy, że lekko wycieka, to śmierdzi jak jasny gwint. Wiadomo. Podczas jazdy z tyłu tylko mgiełka od pędu powietrza, ale nawet nie musi być.
    2. Autor tematu pisze, że patrzył z przodu i od spodu...
    3. Uszczelka jest zdaje się gumowa i z uwagi na wiek, może coś się dziać.
    4. Kolega autor nie podał, czy było coś grzebane przy pompie i to jest zagadka... Wówczas mogło coś podziać się z uszczelką.
    5. Tak myślę, że może jeszcze sprawdzić przewód paliwowy od początku do końca...
    6. Autor musi sprawdzić tył - okolice zbiornika i bez zdjęcia kanapy nie obejdzie się, chyba, że wykryje wcześniej przyczynę...
    7. Czy zauważyłeś, że ze zbiornika paliwo szybciej, niż zazwyczaj, schodzi? Jeśli tak to 85% że to okolice pompy paliwa.
    8. Sprawdź wlew paliwa od klapki do zbiornika, czy tankujesz pod korek, czy też jeszcze trochę dolewasz?
    Ostatnio edytowane przez Yarek ; 05-12-2021 o 14:53

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nic nie musi się nawet wylewać, wystarczy że z powodu uszkodzonej uszczelki będzie się w tym miejscu pocić. Jednak ta uszczelka sama z siebie się nie uszkodzi, jedynie w trakcie montażu. Za to zdarza się, że pęka wzdłuż krócieć zasilający dekla pompy, w efekcie czego będzie wydobywać się mgiełka paliwowa. Zapach wyczuwalny w kabinie i przy prawym tylnym nadkolu
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Zapach czuć jak włączę nawiewy, nie jest z wnętrza auta bo po postoju nic nie śmierdzi.
    Paliwo nie ubywa szybciej, jest ok.
    Wczoraj jak jechałem spokojnie jakieś 15 km, nic nie było czuć.
    Dziś też ok 15 km, ale troszkę "pociśnięte" i zapach powrócił - też z nawiewów. Po wstawieniu auta do garażu, czuć w garażu ON, po jakichś dwóch godzinach zapach wywietrzał, więc dlatego obstawiam, że to jednak gdzieś w komorze.
    Koło samej pompy nic nie było grzebane, zrywałem kanapę jakieś 2-3 miesiące temu jak wymieniałem linki ręcznego.
    Tankuję pod korek , zdarza mi się po odbiciu jeszcze dolać, bo paliwo się pieni jak tankujesz od zera pełny bak.
    Ale od ponad miesiąca jest lekko ponad pół baku bo nie miałem czasu alfą jeździć( poza tym 2 tyg w domu z covidem) i dopiero teraz taki objaw.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda
    Ostatnio edytowane przez nervousman ; 05-12-2021 o 23:18

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    No to nie problem z uszczelką. Coś kojarzę kiedyś był wątek z oringiem w przewodzie paliwowym zasilającym filtr paliwa.

    - - - Updated - - -

    Tak czy inaczej jak duże ciśnienie to mgiełka będzie szybko odparowywać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Zajrzę tam bezpośrednio po jeździe, kiedy jeszcze ten zapach czuć, bo jakoś dziś o tym nie pomyślałem.
    Jeszcze jedna rzecz to dpf już prawie zapchany i jest tuż przed wypalniem wg monitora, wezmę na trasę, prześcigamy i zobaczymy. Ostatnio właśnie nie było żadnej trasy tylko kręcenie się z domu do pracy i kilka razy po mieście. Do pracy mam ok 25km, połowa w mieście połowa trochę szybciej...

    Edit: tak sobie siedzę i myślę. Nieregularnie, co jakiś czas, wyskakuje mi check i silnik wchodzi w tryb awaryjny. Czasem jest tak, że odcina turbinę, a czek się nie świeci. Jak pojeżdżę chwilę spokojnie, bez ciśnięcia, to kontrolka gasnie i znowu jest git. Dzieje się tak w przypadku jak mocno depne na gaz. Jak jeżdżę spokojnie to jest spokój. Mechanior mówił, że błąd regulatora ciśnienia paliwa. Najpierw był zalany był spulung wurtha, na jakiś czas pomogło, potem błąd co jakiś czas się powtarzał.
    Ciekawy jestem czy nie jest to jakoś powiązane, bo czytałem tu na forum że P0091, to może być milion rzeczy, czyli pompa, czujniki, nieszczelnosc, regulator itp. Nie mam niestety zaufanego mechaniora od Alf, coby namierzył usterkę od razu a nie wymieniał wszystko po kolei, bo tak, to sam potrafię.
    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda
    Ostatnio edytowane przez nervousman ; 06-12-2021 o 00:17

Podobne wątki

  1. [159] [TBi] Zapach benzyny w kabinie
    Utworzone przez sixsix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12-04-2023, 08:15
  2. [Giulietta] 2.0 JTDM Zapach Spalin w kabinie + gryzący zapach spalin z wydechu
    Utworzone przez Klimas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2021, 12:19
  3. Zapach benzyny w kabinie
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 13:21
  4. Zapach paliwa w kabinie
    Utworzone przez BMCWisnia w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 15:37
  5. [156] zapach benzyny w kabinie :/
    Utworzone przez MAJESTICAR156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-04-2008, 16:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory