Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Szyba po wymianie podnośnika opuszcza się podczas otwierania drzwi.

  1. #11
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Ja u siebie tez wszystko odpinalem i demontowalem i nie trzeba było nic programować. Ale u ciebie może jest inaczej. Chodzi o to uchylenie szyby może to jest programowalne.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar lorek39
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    TST
    Auto
    alfa GT 1.9 Jtdm Brera 2.4 Qtronic
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał 99Adik99 Zobacz post
    Sprawdziłem wszystko jeszcze raz. Żadnego pęknięcia ani uszczerbku. Wydaje mi się, że nic się z nią nie stało. Tak się zastanawiam, czy nie trzeba programować tego w komputerze?
    Cześć

    Sprawdź czy masz błedy w Mesie w module drzwi ewentualnie spróbuj otworzyć i zamknąć szyby z kluczyka lub pilotem.

    pozdr.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 jtdm
    Postów
    28

    Domyślnie

    Dzięki lorek za podpowiedź. Jutro sprawdzę, czy szyby zamykają się z kluczyka. Powiedz proszę jak mogę sprawdzić błędy w Mesie w module drzwi.

  4. #14
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Zrób skan wszystkich modułów jak są błędy to będziesz miał gdzie i co jest uwalone.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Albo konkretnie wejdź w zakładkę drzwi pasażera lub kierowcy i zeskanuj same drzwi.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar lorek39
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    TST
    Auto
    alfa GT 1.9 Jtdm Brera 2.4 Qtronic
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał 99Adik99 Zobacz post
    Dzięki lorek za podpowiedź. Jutro sprawdzę, czy szyby zamykają się z kluczyka. Powiedz proszę jak mogę sprawdzić błędy w Mesie w module drzwi.
    Jeżeli nie ma błędów w module drzwi to trzeba je poprawnie zaprogramować. Czasami domykanie gubi ustawienia, wtedy powinieneś mieć komunikat na wyświetlaczu. Metoda którą Ci podałem u mnie pomaga jak nie chce przyjąć standardowego programowania.

    pozdr.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 jtdm
    Postów
    28

    Domyślnie

    Jeszcze raz wielkie dzięki Panowie za rady. Póki co problem nadal nie został rozwiązany. Niestety nie mam możliwości podłączenia MES’a, ponieważ jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie jestem za granicą. Rozebrałem cały boczek ponownie, sprawdziłem, czy wszystko jest dobrze podpięte. Z tego co widziałem, do tego modułu podłączone są również lusterka (których składanie działa) i głośnik (on również działa). Szyby podnoszą się bez żadnego problemu z kluczyka. Próbowałem szukać rozwiązania problemu na zagranicznych forach, niestety bezskutecznie. Alfa nie pokazuje żadnego błędu szyby na wyświetlaczu przy zegarach. Wydaje mi się, że po sam się z tym nie uporam. Pozostaje modlić się, żeby znowu nic się nie stało przez to, że szyba musi opuścić się cała na mrozie. Od razu po powrocie do Polski, sprawdzę błędy MES’em i wtedy będę dalej działał.

  8. #18
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Daj znać czy rozwiązałeś problem

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 jtdm
    Postów
    28

    Domyślnie

    Aktualizuje post, ponieważ nadal nie udało się rozwiązać problemu. Dzisiaj Brera została podpięta pod MES i jak się okazało moduł drzwi jest w porządku. W operacji pomagał mi znajomy z grupy na fb. Według MES szyba jest poprawnie skonfigurowana, prąd normalnie dochodzi do modułu. Jednym słowem wszystko jest sprawne i powinno działać jak należy… ale tak nie jest. Martwię się o ten podnośnik i silniczek bo teraz mrozy po -12 w nocy a auto potrzebne dla dwóch osób. Jedyne co udało się ustalić, to że Brera pokazuje jakoby czujnik ochrony przed zgnieceniem w uszczelce był sprawny, jednak podczas próby podłożenia ręki, szyba nie przestaje się podnosić.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 2.4jtd Alfa Brera 2.4 jtd
    Postów
    62

    Domyślnie

    U nas w Brerze tez wariowala szyba kierowcy.Jak otwieralem auto to schodzila nizej niz powinna.Potem obojetnie czy otwieralem,czy zamykalem szyba szla tylko na dol.Nie mozna bylo zamknac.Rozebralem panel sterowania i przeczyscilem styki spirytusem.Poskladalem wszystko i dziala jak nowe.Sam tego nie rozumiem ale wszystko funkcjonuje jak nalezy.Jak wymieniales podnosnik to upewnij sie ,ze szyba weszla w uszczelke (prowadnice).Nam sie w Alfie 159 podwinela uszczelka i szyba bardzo ciezko szla.Ta uszczelka od strony lusterka.
    Ostatnio edytowane przez luk23 ; 24-12-2021 o 16:58

Podobne wątki

  1. [MiTo] Całkowite opuszczanie szyby podczas otwierania drzwi
    Utworzone przez krzychu_Ka w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-04-2019, 17:22
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 12:32
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-12-2012, 12:02
  4. Szyba opuszcza się tylko do połowy
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 18:16
  5. Skrzypienie ( dziwne odgłosy podczas otwierania drzwi ).
    Utworzone przez romeo147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 20:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory