Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: 1.8MPI - brak mocy, nie jedzie, nie wkręca się powyżej 3000 obrotów, brak błędów

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar k3mal
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    AR159 1.8MPI
    Postów
    18

    Domyślnie

    No i już mam samochód, odebrałem w końcu go w czwartek

    Sprawdzali wszystko po kolei jak poprzedni mechanik, ale widać zrobili to dokładniej.
    Sprawcą całego problemu był katalizator, rozsypał się, zaczęło go topić, zalewało go itd., silnik dławił się spalinami.

    Na szybko żebym miał samochód na święta wybebeszyli katalizator, musieli robić na nowo adaptacje itd. i śmiga elegancko.
    Z tego wszystkiego przynajmniej mam cały silnik sprawdzony i inne elementy, no i wiem że wszystko jest ok

    Po nowym roku będę myślał nad założeniem nowego kata, chociaż cena ponad tysiak jednak boli.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3mal Zobacz post
    Po nowym roku będę myślał nad założeniem nowego kata, chociaż cena ponad tysiak jednak boli.
    w teorii raczej zadna stacja nie sprawdzi Ci pomiaru spalin podczas przegladu.

    a po drugie, nie musisz kupować oryginalnego. mozesz smialo zamontować uniwersalny katalizator, z normą euro 4 kupisz juz nawet kolo 650zł. euro3 sa po 350.

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI 2008
    Postów
    14

    Domyślnie

    [QUOTE=k3mal;2306541]Okazało się, że klapy w kolektorze się nie otwierają, więc namierzyłem problem z membraną/zaworem.
    Padł elektrozawór, kupiłem inny kolektor, założyłem elektrozawór, i sterowanie klapami wróciło do normy, działają elegancko.

    Ciekawi mnie jak udało Ci się udało poradzić w klapami które się nie otwierały.
    Wiesz jak się diagnozuje/sprawdza nie otwierające się klapy?
    Czy problem z membraną i zaworem był powiązany?
    Odnośnie kolektora to kupiłeś używkę w dobrym stanie?

    Dzięki z góry

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar k3mal
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    AR159 1.8MPI
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    w teorii raczej zadna stacja nie sprawdzi Ci pomiaru spalin podczas przegladu.

    a po drugie, nie musisz kupować oryginalnego. mozesz smialo zamontować uniwersalny katalizator, z normą euro 4 kupisz juz nawet kolo 650zł. euro3 sa po 350.
    Wiem o tym, ale już mnie wkurza inny dźwięk i wiadomo, jest troszkę głośny.
    No też o tym myślałem, zawsze to taniej niż na ten moment 1100PLN za sam katalizator + robocizna.

    Cytat Napisał mattii Zobacz post
    Ciekawi mnie jak udało Ci się udało poradzić w klapami które się nie otwierały.
    Wiesz jak się diagnozuje/sprawdza nie otwierające się klapy?
    Czy problem z membraną i zaworem był powiązany?
    Odnośnie kolektora to kupiłeś używkę w dobrym stanie?

    Dzięki z góry
    Bardzo prosto, mogę Ci podesłać nawet filmik, bo chyba gdzieś mam.
    Stojąc na wprost silnika, po prawej stronie kolektora zauważysz taka jakby gruszkę, tam jest membrana.
    Prosisz drugą osobę żeby obserwowała albo niech nagrywa film telefonem, wtedy na wolnych obrotach, wciskasz mocno pedał gazu i powyżej bodajże 3k obrotów widać ruch membrany oraz dźwigni, która nimi steruje.
    U mnie problem był z samym elektrozaworem, który steruje podciśnieniem do membrany - problemem zazwyczaj jest pęknięta membrana, ale po rozebraniu całości, membrana była ok, ale elektrozawór nie działał.

    Udało mi się kupić za kwotę równą 0,7 litra czyste, DWA sprawne i kompletne kolektory z których wziąłem elektrozawór, oraz kilka elementów i zregenerowałem ile się dało cała gruszkę, myjąc, czyszcząc i smarując elementy cierne.
    Ostatnio edytowane przez k3mal ; 29-12-2021 o 22:15

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI 2008
    Postów
    14

    Post

    Cytat Napisał k3mal Zobacz post
    Bardzo prosto, mogę Ci podesłać nawet filmik, bo chyba gdzieś mam.
    Stojąc na wprost silnika, po prawej stronie kolektora zauważysz taka jakby gruszkę, tam jest membrana.
    Prosisz drugą osobę żeby obserwowała albo niech nagrywa film telefonem, wtedy na wolnych obrotach, wciskasz mocno pedał gazu i powyżej bodajże 3k obrotów widać ruch membrany oraz dźwigni, która nimi steruje.
    U mnie problem był z samym elektrozaworem, który steruje podciśnieniem do membrany - problemem zazwyczaj jest pęknięta membrana, ale po rozebraniu całości, membrana była ok, ale elektrozawór nie działał.

    Udało mi się kupić za kwotę równą 0,7 litra czyste, DWA sprawne i kompletne kolektory z których wziąłem elektrozawór, oraz kilka elementów i zregenerowałem ile się dało cała gruszkę, myjąc, czyszcząc i smarując elementy cierne.
    Dzięki za info

Podobne wątki

  1. Brak mocy powyżej 3 tyś obrotów
    Utworzone przez Marcin30 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-12-2018, 20:00
  2. Brak mocy powyżej 3tys obrotów 2.4JTD
    Utworzone przez arturos12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 18:11
  3. [Giulietta] 1.4 TB 120 brak mocy powyżej 3k obrotów
    Utworzone przez gugamati w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 20:53
  4. Brak mocy powyżej 3 tys. obrotów
    Utworzone przez Deamian w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 21:54
  5. Brak mocy powyżej 4000 obrotów
    Utworzone przez przemek.5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 01:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory