Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: POMOCY!!! InstantNav - biały ekran po próbie aktualizacji

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie POMOCY!!! InstantNav - biały ekran po próbie aktualizacji

    Witajcie

    Potrzebuję szybkiej pomocy. Próbowałem wczoraj wieczorem zaktualizować InstantNav/RadioNav softem i zgodnie z instrukcją z tego postu na forum:
    https://www.forum.alfaholicy.org/159...ml#post1421256

    Niestety zaraz jak pojawiła się informacja o sczytywaniu płyty, od razu wyłączył się system i był czarny ekran, nawet nie miałem możliwości wybrania opcji jak to jest w instrukcji z tego linku na rysunku 4. Odczekałem dłuższą chwilę (dłużej niż 50 sek co jest w informacji z rysunku nr 7, myślę, że gdzieś z 2-3 minuty), ale nic się działo. Więc skoro nawet komunikat o zgodzie na aktualizację mi się pokazał stwierdziłem, że wyłączę silnik i wyjmę kluczyk ze stacyjki i po ponownym włożeniu go do stacyjki wszystko będzie ok. Niestety tak nie było.

    Teraz przy każdym włożeniu kluczyka jest tylko biały ekran i nic więcej się nie dzieje.



    Próbowałem coś znaleźć na ten temat, ale nie udało mi się znaleźć nic co by pomogło. Wyjąłem płytę i kartę SD, uruchomiłem ponownie samochód, ale to też nic nie pomogło.

    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że po wyjęciu kluczyka system RadionNav chociaż gaśnie, to wciąż działa, bo słychać jego buczenie. Wiem, że takie buczenie jest normalne przez jakieś klika minut po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, ale niestety w tym wypadku to buczenie nie wyłącza się, nawet po dłuższym czasie. W związku z tym mam obawy, że jak zostawię go na noc to mi akumulator padnie. Ponieważ nie udała mi się próba wyciągnięcia radia z obudowy, to odłączyłem akumulator, żeby zobaczyć czy to buczenie się wyłączy, i się udało. Jednak jak podłączyłem ponownie, to od razu wrócił ten dźwięk.

    W związku z tym byłem zmuszony na odłączenie akumulatora na noc z obawy przed jego wyczerpaniem. Nie chcę teraz po każdej jeździe odłączać akumulator przed odejściem na dłużej.

    Czy ktoś miał podobny problem, ktoś wie jak to rozwiązać lub do kogo mógłbym się zwrócić o pomoc w temacie.
    Ostatnio edytowane przez saminho7 ; 18-12-2021 o 10:03

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Miałem identyczny problem. Wysrala mi się aktualizacja z powodu uszkodzonej płyty. Wypal aktualizacje na innej najlepiej na verbatimie i wygraj ponownie

    Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Miałem identyczny problem. Wysrala mi się aktualizacja z powodu uszkodzonej płyty. Wypal aktualizacje na innej najlepiej na verbatimie i wygraj ponownie
    Ale czy w ogóle zacznie mi sczytywać płytę jak jest cały czas biały ekran? [MENTION=22195]jasio79[/MENTION], czy Tobie to zadziałało przy białym ekranie?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    A więc udało mi się opanować sytuację po wielu godzinach prób i czytania Internetów. Niestety nie udało się to zrobić z nagranego na CD obrazu płyty, przy różnych ustawieniach nagrywania płyty. A pomogło bardzo szybko i łatwo zgranie wszystkich plików z tego obrazu płyty na kartę SD, pomimo, że w nazwie pliku jest informacja "NoSD" a w instrukcji jest mowa o tylko płycie.

    Karta SD sformatowana w systemie plików FAT32, wgrane pliki z obrazu płyty. Następnie po uruchomieniu silnika i białym ekranie na wyświetlaczu, o którym pisałem w pierwszym poście, włożyłem kartę i po chwili (z 10 sek) RadioNav się zrestartował i pojawił się obraz z logo Alfy i procesem instalacji. Od tego momentu wszystko ponownie działa poprawnie, a przy zamkniętym samochodzie radio zupełnie wyłącza się chwilę po zgaśnięciu podświetlenia stacyjki i nie ma żadnego "buczenia". To tyle


    Ps.
    Tak więc już nie muszę odłączać akumulatora na noc Jedynie nie udało mi się wyciągnąć radia za pomocą tych dwóch otworów. Próbowałem już wielu rzeczy, drutów, imbusów, wkrętów. Wkręty stabilnie trzymały a nie ślizgały się jak imbusy, ale mimo ciągnięcia na siłe to i tak radio nie chciało wyjść :/ Macie jakieś pomysły?

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Poprzednia wersja, czyli ConnectNav, miała gniazda na pręt gwintowany M4. Trzeba wkręcić do końca aż zwolnią się zapadki i pociągnąć.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ekran nawigacja Radionav pozycja otwarta manualne zamykanie stale otwarty ekran
    Utworzone przez michalko w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-01-2021, 10:03
  2. [MiTo] [B] RadioNav wyświetlacz nawigacji, biały ekran - nic nie wyświetla [/B]
    Utworzone przez Lumos w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:38
  3. Biały ekran ics
    Utworzone przez LIHY72 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 22:46
  4. [159] Blue&Me - 'error 10' przy próbie aktualizacji
    Utworzone przez bikerserwis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 14:47
  5. Biały dym przy próbie odpalenia auta
    Utworzone przez Ukasz1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 09:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory