Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Drżenie przy hamowaniu 159

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Majonez0
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Kartuzy
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    1

    Post Drżenie przy hamowaniu 159

    Czołem!

    Jakiś czas temu zaczęła mi drżeć kierownica przy hamowaniu, powyżej prędkości ok 50 km/h. Mechanik stwierdził że krzywe tarcze i trzeba wymienić, okej, zostały zmienione na nowe od ATE. Niedługo po wymianie (ok. miesiąca) znowu pojawił się identyczny problem. Dzisiaj byłem na stacji diagnostycznej i facet stwierdził że krzywa jest tylko lewa tarcza, Pytanie ...

    Czy mieliście podobny problem? Jaki może być powód krzywej jednej tarczy? A może coś źle zmierzył i bicie przy hamowaniu idzie od jakiegoś elementu zawieszenia?
    Dodam że mam zaciski brembo, tarcze 330 mm, a pierwsze drżenie przy hamowaniu nastało krótko po wymianie prawej półosi.

    Z góry dziękuję za wiadomości

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    A, na jakiej podstawie stwierdził, że tarcza jest krzywa - dokonał pomiaru?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Piasta może mieć bicie wtedy automatycznie przenosi się na tarcze. Trzeba zmierzyć, max bicie piasty to 0,2mm. Jak więcej trzeba wymienić bo będą się tarcze gięły.

    Gesendet von meinem Redmi Note 9 Pro mit Tapatalk

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.8
    Postów
    127

    Domyślnie

    Dopuszczalne bicie piasty to 0,02 mm, nie 0,2mm

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Jaworzu
    Auto
    Była Alfa 145 2.0 QV, Alfa 147 JTD.Jest Alfa 159 1.9 JTDM SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    A piasty były dokładnie wyczyszczone przed montażem nowych tarcz?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar hymi
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majonez0 Zobacz post
    Czołem!

    Jakiś czas temu zaczęła mi drżeć kierownica przy hamowaniu, powyżej prędkości ok 50 km/h. Mechanik stwierdził że krzywe tarcze i trzeba wymienić, okej, zostały zmienione na nowe od ATE. Niedługo po wymianie (ok. miesiąca) znowu pojawił się identyczny problem. Dzisiaj byłem na stacji diagnostycznej i facet stwierdził że krzywa jest tylko lewa tarcza, Pytanie ...

    Czy mieliście podobny problem? Jaki może być powód krzywej jednej tarczy? A może coś źle zmierzył i bicie przy hamowaniu idzie od jakiegoś elementu zawieszenia?
    Dodam że mam zaciski brembo, tarcze 330 mm, a pierwsze drżenie przy hamowaniu nastało krótko po wymianie prawej półosi.

    Z góry dziękuję za wiadomości
    Niestety mam tak samo, tyle ze u mnie wszystko zaczyna się zimą od założenie oryginalnych felg 16”. Dodam tylko że już kilku mechaników metoda prób i błędów wymieniało:
    tarcze/klocki
    piasty
    elementy zawieszenia
    półosie
    I z tylu tarcze/klocki plus piasty.

    Przed tym sezonem zrobiłem zbieżność, wywarzyłem koła zimowe i dalej to samo, po miesiącu jazdy zaczyna drżeć kierownica przy hamowaniu.
    Taka sytuacja się nie dzieje, oczywiście po wymianie tarcz z przodu i na kołach letnich 17” ale nieoryginalnych.

    Pomocy plissss

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Jak na innym komplecie kół nie ma takich objawów, to chyba logiczne, że problem jest w felgach lub oponach. Zimą nic dziwnego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ci się coś nie przykleiło do felgi (jakiś lód, błoto itd.), ewentualnie odważnik się odklei razem z syfem co się nabił w felgę. Drogi też mamy takie, że w sezonie zimowym czasami trzeba doważyć któreś koło, bo wjedziesz w jakąś większa dziurę.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar hymi
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Jak na innym komplecie kół nie ma takich objawów, to chyba logiczne, że problem jest w felgach lub oponach. Zimą nic dziwnego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ci się coś nie przykleiło do felgi (jakiś lód, błoto itd.), ewentualnie odważnik się odklei razem z syfem co się nabił w felgę. Drogi też mamy takie, że w sezonie zimowym czasami trzeba doważyć któreś koło, bo wjedziesz w jakąś większa dziurę.
    Wszystko jasne, tylko jedno sprostowanie. Nie działo się to na letnich 17” po wymianie tarcz na nowe. Przyszła zmiana na zimowe 16” i drugi rok z rzędu zaczyna telepać. Tak jak napisałem, felgi sprawdzone i wyważone przed tym sezonem, tak wiec Twoja teoria odpada, bo rok temu było tak samo… wtedy myślałem że to problem tarcz (trw) i oddali mi kasę na gwarancji, kupiłem brembo, stało się to samo. Teraz w lecie kupiłem tanie kamoka aby tylko sprawdzić czy coś się zmieni, no i do zimy było Ok….

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Może problem jest z którymś zaciskiem a konkretniej z tłoczkiem, albo nie odbija albo krzywo pracuje. Najlepiej ściągnąć - wypchnąć tłoczek i zobaczyć czy jest bagno pod gumkami. Pozdrawiam

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał hymi Zobacz post
    Wszystko jasne, tylko jedno sprostowanie. Nie działo się to na letnich 17” po wymianie tarcz na nowe. Przyszła zmiana na zimowe 16” i drugi rok z rzędu zaczyna telepać. Tak jak napisałem, felgi sprawdzone i wyważone przed tym sezonem, tak wiec Twoja teoria odpada, bo rok temu było tak samo… wtedy myślałem że to problem tarcz (trw) i oddali mi kasę na gwarancji, kupiłem brembo, stało się to samo. Teraz w lecie kupiłem tanie kamoka aby tylko sprawdzić czy coś się zmieni, no i do zimy było Ok….
    Drżenie przy hamowaniu mogą powodować końcówki drążków.
    W Twoim wypadku sezonowość jednak jasno wskazuje na problem z kołami lub oponami.
    Przerzucałeś koła z przodu na tył?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Drżenie przy ruszaniu
    Utworzone przez Gingers99 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-10-2015, 17:32
  2. Drżenie przy dużych prędkościach
    Utworzone przez Długi1987 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-09-2015, 09:21
  3. drżenie silnika przy ruszaniu
    Utworzone przez spektakularny w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 14:41
  4. dźwięk przy zmianie biegu i warczenie przy hamowaniu
    Utworzone przez johnnie147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 08:52
  5. Drżenie ,wibracje przy większych szybkościach.
    Utworzone przez bartekalfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 11:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory