Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Świeżo po zakupie - proszę o rady [AR 159, 2.0, 170KM]

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159, 2.0 JTDm, 170 KM, 125 kW, 2010r
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krupson89 Zobacz post
    Czesc, ja do swojego 2.0 kupiłem tą
    Zobacz ofertę:
    allegro.pl/oferta/uszczelka-pompy-oleju-smoka-do-alfa-159-giulietta-10585568742

    Cena śmiechna, gorzej z wymianą ponieważ jest zły dostęp.
    Dzięki za info, profilaktycznie kupię. Wymieniałeś sam, czy u mechanika (jaki koszt)?

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Ja przed wczoraj wymieniałem zalałem liqi moli top tec 4300 5w30 nie narzekam. Naprawy na 6k a tyle do zrobienia? Papiery na naprawy można załatwić. Podepnij pełnego multiecuscana sprawdzisz całe auto plus faktyczny przebieg auta
    O tym zapomniałem, dzięki
    No niby takie mam faktury, czy było faktycznie robione - nie wiem, okaże się
    Komputer był robiony przed zakupem, błędy znałem, korekty też nie były złe (choć nie mogę znaleźć już zdjęć ;/)


    Cytat Napisał Alfi Zobacz post
    "*najpierw zrobiłem inne rzeczy, licząc, że da się je zrobić z gwarancji getHelp..."

    No właśnie. Jest to ściema z tą gwarancją, czy da się coś naprawić?

    Ja miałem najtańszą komisową opcję (bodajże sam silnik, sprawdzałem po zakupie i już dokładnie nie pamiętam na co). Zadzwoniłem, zarezerwowali mi mechanika (z adnotacją, iż muszę zapłacić diagnozę i jeśli GW obejmuje usterki - zwrócą). Już mechanik mi powiedziałe, że "bieda wersja gwarancji" raczej nie obejmie układu paliwowego - tak też się stało. Bodajże przez 3 dni od kupna miałem możliwość rozszerzenia GW za 500-600zł, nie zrobiłem tego. Jeśli chciałbyś się decydować - poczytaj co dokładnie obejmuje dany pakiet. Ja sporo negatywnego naczytałem się o nich, może gdybym rozszerzył, coś mógłbym podpiąc pod GW...może by uznali...może nie - w tej materii Ci nie doradzę. Ja miałem pakiet za free więc nie szkodziło mi próbować korzystać.

    - - - Updated - - -



    Ostatecznie zdecydowałem się na filtrona, kody po vinie (jakby ktoś kiedyś szukał):

    Paliwa - Filtron PP 966/3 (~ 80zł)
    Powietrza - Filtron AE 348/3 (~ 35zł)
    Oleju - Filtron OE 682/2 (~ 16zł)
    Kabinowy - Filtron K1189 (~ 19zł)
    Ostatnio edytowane przez Drathir ; 19-01-2022 o 01:11

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drathir Zobacz post
    Ostatecznie zdecydowałem się na filtrona, kody po vinie (jakby ktoś kiedyś szukał):

    Oleju - Filtron OE 682/2 (~ 16zł)
    tez taki kupilem do siebie (ale nie po vin) i niestety, nie pasował sa rozne, trzeba patrzec po VIN i tyle. Ja mialem inny typ, mianowicie HU 711/4X

  3. #13
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Ja mam oleju knehta
    Powietrza Man filtr
    Paliwa tez kneht czy jakoś tak
    Kabinowego jeszcze nie wymieniłem ale pewnie będzie filtron chociaż kabinowe filtry ro tak na prawdę jeden H. Może węglowe sa troche lepsze miałem i szczerze mówiąc nie widziałem różnicy.


    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159, 2.0 JTDm, 170 KM, 125 kW, 2010r
    Postów
    26

    Domyślnie

    Panowie, a wymieniał ktoś z was filtr paliwa? Ciężko się dostać?

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drathir Zobacz post
    Panowie, a wymieniał ktoś z was filtr paliwa? Ciężko się dostać?
    Wymiana banalnie prosta filtr jest na ścianie grodziowej silnika

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drathir Zobacz post
    Panowie, a wymieniał ktoś z was filtr paliwa? Ciężko się dostać?
    to nie benzyna, ze filtr paliwa jest kolo baku. tutaj jest widoczny zaraz po otwarciu maski, pod szybą. tylko dobrze przewody potem podepnij i zalej ropą, zanim odpalisz. wymiana max 5 minut.

  7. #17
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Zgadzam się z kolegą klucz nasadka 10 i jedziesz dosłownie 5 min No może 7 [emoji16]

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159, 2.0 JTDm, 170 KM, 125 kW, 2010r
    Postów
    26

    Domyślnie

    Super, dziękuję za pomoc

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 ti 2.0 jtdm
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cześć,
    W sumie minęło już pół roku od zakupu mojej pierwszej Alfy 159 w ti, tak jak w tym temacie także 2.o JTDm
    U siebie wymieniłem już uszczelkę smoka, przebieg mojej alfy to 195 tys i się zastanawiam czy oprócz tego są jeszcze jakieś bolączki tego modelu/silnika? No wiecie coś do czego można zajrzeć, sprawdzić czy nie jest już uszkodzone albo czemuś zapobiec? temat dobry, więc pytam co taki nowy nabywca powinien sprawdzić w swojej Alfie? co tam lubi szybko padać albo co można samemu w garażu podłubać, przeczyścić aby cieszyć się jak najdłuższą bezawaryjnością?

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krupson89 Zobacz post
    Cześć,
    W sumie minęło już pół roku od zakupu mojej pierwszej Alfy 159 w ti, tak jak w tym temacie także 2.o JTDm
    U siebie wymieniłem już uszczelkę smoka, przebieg mojej alfy to 195 tys i się zastanawiam czy oprócz tego są jeszcze jakieś bolączki tego modelu/silnika? No wiecie coś do czego można zajrzeć, sprawdzić czy nie jest już uszkodzone albo czemuś zapobiec? temat dobry, więc pytam co taki nowy nabywca powinien sprawdzić w swojej Alfie? co tam lubi szybko padać albo co można samemu w garażu podłubać, przeczyścić aby cieszyć się jak najdłuższą bezawaryjnością?
    tak w sumie, jesli poprzedni wlasciciel/poprzedni wlasciciele dbali o interwaly olejowe itp itd, nie dawali w pi....de na zimnym, to raczej nie ma sie o co bac. moj na niby 310k przebiegu - a ile faktycznie - tego nie wiem.

    nalezy zawsze pamietac o oleju co max 15k km, rozrzadzie i chyba tyle na dobry rozsadek. sa rzeczy, które psują sie po jakims czasie/od ilosci km, ale to sa rzeczy, ktore predzej czy pozniej i tak zawsze sie zepsuja/zuzyja (na przyklad turbo czy tez pompa wspomagania - przyklady na szybko). i to sa rzeczy, które tycza sie wielu aut, nie tylko tego konkretnego modelu z tym silnikiem. wiele zalezy od tego, jak auto uzywali poprzedni wlasciciele.

    to tyle jesli chodzi o silnik i osprzet, jesli o elektryke to czesto np w SW nie dzialająca klapa (wyrabiają sie przewody), czy tez we wszystkich modelach z H7 (ale tez i nie tylko w alfach, w innych autach tez) wypalone odblysniki w lampach, mozna wymienic samemu.

    na szczescie 2.0 to nie 2.4, zeby pekaly glowice, ponoc bardzo dobre silniki. sam mam 1.9jtdm od pol roku i na razie nie narzekam na nic, i mam nadzieje, że tak bedzie. jedynie aby rzeczy eksploatacyjne wymieniac i bede szczesliwy

Podobne wątki

  1. Szukam alfy proszę o rady
    Utworzone przez Zuberek w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 30-07-2013, 08:29
  2. Problem z elektryką, proszę of achowe rady.
    Utworzone przez ExO w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 19:17
  3. Alfa świeżo po dzwonie- proszę o porady
    Utworzone przez <si> w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 15:04
  4. Kontorlka wtryskiwaczy - Proszę o rady
    Utworzone przez mrutyś w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-10-2007, 08:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory