Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 110

Temat: Pomocy Maxs obroty i wszędzie olej !!!

  1. #61
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Jeśli masz turbo gareta to na pewno jie poskładają tego na gazeta częściach. Będziesz miał to samo co miałeś
    Przerabiałem temat. Garret nie produkuje już części zamiennych na sprzedaż "dla ludności" (tzn. produkuje, ale sprzedaje je przez swoich przedstawicieli tylko w turbinach przez siebie regenerowanych - trzeba oddać im swoje turbo), więc "dzikie" warsztaty wkładają chińskie zamienniki.
    Tylko turbina KKK moze być regenerowana oryginalnymi częściami KKK.

  2. #62
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    Przerabiałem temat. Garret nie produkuje już części zamiennych na sprzedaż "dla ludności" (tzn. produkuje, ale sprzedaje je przez swoich przedstawicieli tylko w turbinach przez siebie regenerowanych - trzeba oddać im swoje turbo), więc "dzikie" warsztaty wkładają chińskie zamienniki.
    Tylko turbina KKK moze być regenerowana oryginalnymi częściami KKK.
    Dokładnie. Zregenerowane turbiny garretta za 800 zł to niemal pewne utopienie kasy i późniejsze kłopoty. Zazwyczaj taka turbina nie trzyma parametrów a auto już nie osiąga seryjnej mocy, często też pada ponownie bardzo szybo albo już od samego początku są z nią problemy po takiej regeneracji. Jedynym wyjściem jest chyba garrett remann - ale chyba nie wszystkie modele też się kwalifikują. Moim zdaniem najlepsze wyjście to zainwestowanie w nową turbinę lub zrobienie hybrydy w profiturbo - z tego co wiem oni akurat nie wkładają chińczyków ale też sobie liczą. Można też wsadzić używkę ale tu nigdy nie masz pewności co do jej stanu i czy nie została już wcześniej fachowo "zregenerowana". Nie wiem jak do 1.9 ale do 2.4 turbo garretta to ciężki temat.

  3. #63
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    We wszystkich innych markach można regenerować Garreta ale oczywiście w Alfach nie, następna brednia i kamyczek do ogródka pod tytułem Alfa to syf. Bosch Pawlik regeneracja co prawda kosztuje 1600pln ale jest zrobiona naprawdę dobrze.

  4. #64
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    A jakie to inne marki można regenerować? Pytam z ciekawosci. 1600zl to chyba nie jest dużo jeśli jest zrobione jak ma być prawda?

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  5. #65
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    A jakie to inne marki można regenerować? Pytam z ciekawosci. 1600zl to chyba nie jest dużo jeśli jest zrobione jak ma być prawda?

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Audi,BMW tam też siedzi Garret i jakoś wszyscy regenerują co raczej jest normalne bo cena nowej jest zaporowa ja też mam zregenerowaną i jakoś działa.

  6. #66
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    To jak to wytłumaczyć że do alfy akurat garret nie daje czesci zamiennych a do innych daje. Czym się różnią turbiny w alfie od audi czy bmw

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  7. #67
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    To jak to wytłumaczyć że do alfy akurat garret nie daje czesci zamiennych a do innych daje. Czym się różnią turbiny w alfie od audi czy bmw

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    A kto twierdzi że daje? Niczego takiego nie napisałem po prostu regeneruje się te turbiny na zamiennikach i działają oczywiście zamiennik zamiennikowi nie równy tak samo jak serwis który wykonuje usługę regeneracji, nie mniej da się to dobrze zrobić i nie trzeba kupować nowej oryginalnej części która kosztuje zapewne tyle co połowa wartości auta.

  8. #68
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    To jak to wytłumaczyć że do alfy akurat garret nie daje czesci zamiennych a do innych daje. Czym się różnią turbiny w alfie od audi czy bmw

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    To we wszystkich 159 nie zależnie od silnika jest włożony Garret czy inne też były pakowane bo szukam czegoś co by było w miarę sprawdzone i żeby naprawdę zamknąć w 3.5 tys.

  9. #69
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    To we wszystkich 159 nie zależnie od silnika jest włożony Garret czy inne też były pakowane bo szukam czegoś co by było w miarę sprawdzone i żeby naprawdę zamknąć w 3.5 tys.
    O ile mi sie zdaje, to dobrze zregenerowana turbina w certyfikowanym serwisie powinna sie zamonac w kwocie kolo dwójko z oddaniem staregl korpusu. Ale jesli garrett reman już nie robi dla alf (co by się wydawalo dziwne), to chyba tylko nowa. Albo uzywka z rozbitka z niskim przebiegiem i modlić sie, żeby była sprawna.

  10. #70
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    To we wszystkich 159 nie zależnie od silnika jest włożony Garret czy inne też były pakowane
    2,4; 200 KM: KKK
    2,4; 210 KM: Garrett

    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    Ale jesli garrett reman już nie robi dla alf
    Skąd takie info? Napisałem: "sprzedaje je przez swoich przedstawicieli tylko w turbinach przez siebie regenerowanych [...] więc "dzikie" warsztaty wkładają chińskie zamienniki".
    Ostatnio edytowane przez jadzia ; 21-01-2022 o 20:38

Podobne wątki

  1. Pomocy obroty w mojej 2,5 v6
    Utworzone przez ToySoldier0 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 12:50
  2. [145] POMOCY nie równe obroty
    Utworzone przez mazi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 00:54
  3. pomocy!!!obroty!!!!
    Utworzone przez tomek w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 22:35
  4. Szalejące obroty!!!!!!!!!!!!!!!!!pomocy
    Utworzone przez Xercom w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 21:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory