Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 111

Temat: Odgłosy po wymianie przewodu wspomagania AR 159 1.8

  1. #31
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ja myślę, że te badania nie są potrzebne, bo zwykłemu użytkownikowi auta, który chce wymienić przewód - nie są do niczego potrzebne.
    Wystarczy objaśnienie prawidłowej instrukcji montażu.
    Rozumiem, że jako sprzedawca załączasz tą instrukcję lub wskazujesz jej miejsce?

    Celowo poruszyłem też zasadność wymiany zbiornika wyrównawczego, ponieważ w większości przypadków (poza jednym oczywistym i znanym przypadku w 1.9 JTDm, choć do tej pory podejrzewam że wszystkie jeżdżące egzemplarze mają już pozmianowe zbiorniczki) uważam to za naciąganie kosztów i słabe wytłumaczenie powodów hałasu czy gumowania.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.8
    Postów
    127

    Domyślnie

    Haha, dobry żart. Polecam jednak się dokształcić, zanim zaczniesz wytykać komuś błędy - skrót od doktor inżynier to dr inż. właśnie, nie dr. inż.
    Co do rysunku - może i nie UFO, ale świadczy to o kompletnym braku pojęcia o temacie, studenci lepsze robią niż Wasi inżynierowie. Świadczy to również o ignorancji w temacie mechaniki płynów, zagadnień z zakresu kawitacji - ale co ja tam mogę wiedzieć, przecież wcale się tym nie zajmuję zawodowo...

  3. #33
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    (...) inżynier, na mój koszt, specjalnie dla Was przeprowadza właśnie badania trzech przewodów. Zastosowane bedą dwa różne oleje. Trzy różne przewody. Oryginalny, naprawiany, zamiennik. Badania są prowadzone przez inżyniera z Politechniki. Będą statyczne, dynamiczne, w laboratorium i UWAGA, w Alfie 1,9 16V którą dysponujemy!! Będą to badania również akustyczne byście mogli zrozumieć działanie tłumików. Oprócz suchych faktów zostaną nagrane filmy i objaśnienia. dodatkowo gdy pojawią się jakieś problemy w którymkolwiek przewodzie, będą dokładnie opisane oraz to, jaki maja wpływ na działanie układu.
    Póki co przedstawię „suche fakty” i będziecie mogli się do nich odnieść bo przecież jesteście super fachowcami. Na koniec przedstawię wyjaśnienia dr. inż. z Politechniki.
    Też czekam na nie z niecierpliwością i mam nadzieje, że ktoś się pod nimi podpisze z imienia i nazwiska tak żeby można je było zweryfikować.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Ja robiłem rysunek i wszyscy którzy obsługują CNC, go zrozumieli. Masz rację, niewiele wiesz w porównaniu do Nich i nigdzie nie napisałem, że operator CNC to inżynier. Nie wiem czy czujesz się na siłach by się z Nim mierzyć. Człowiek obsługuje procesy automatyzacji np. w MAHLE. Co do reszty, to proszę przeczytaj co napisałem. "Na koniec przedstawię wyjaśnienia dr. inż. z Politechniki.” Każdy zrozumie, że to chodzi o wyniki badań, doktora inżynieria. W skrócie dra lub dr. Jeżeli nie wiesz jak używać skrótów, to również wątpię w Twoją praktyczną wiedzę dotyczącą zagadnień o których piszesz. Nadal uważasz, że to ja powinienem się dokształcić? Dodatkowo gdy poznasz nazwisko, może być Ci po prostu głupio.

    „ Zgodnie z ogólną zasadą w przypadku skrótów kończących się ostatnią literą danego wyrazu po skrócie nie stawiamy kropki: doktor – dr, biskup – bp, pułkownik – płk. Jeśli jednak skrótu używamy w przypadku innym niż mianownik, to konieczne jest zakończenie go kropką. ”

    - - - Updated - - -

    I to ktoś znany������

    - - - Updated - - -

    Mi są Każdy kupujący jakąkolwiek część jest zobowiązany do montażu przez wykwalifikowany personel. Wydaje mi się, że zmierzenie ciśnienia pozwala wyciągnąć sporo wniosków i nie generuje kosztów. Dziwi mnie fakt diagnozowania układu kierowniczego, bez zbadania tego parametru.
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 24-06-2022 o 20:39

  5. #35
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Każdy kupujący jakąkolwiek część jest zobowiązany do montażu przez wykwalifikowany personel
    O. A od kiedy?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    A od momentu zakupu.

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Mechanik musi być po Politechnice czy po zawodówce wystarczy ?

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Kopytko.

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Każdy kupujący jakąkolwiek część jest zobowiązany do montażu przez wykwalifikowany personel.
    Fakt, żeby wymienić przednią żarówkę pozycyjną w 159 trzeba mieć palce pianisty, albo zdjąć zderzak. Nie czuję się jakoś specjalnie wykwalifikowany, ale dam sobie z tym radę bez ASO. Uczeń w ASO jest bardziej kompetentny ode mnie? Samodzielna wymiana przewodu wspomagania to też nie rocket science. A do wymiany linek hamulcowych bałbym się oddać auto "wykwalifikowanemu personelowi" (mam beżowy alfatex w środku).
    Więc nie przesadzaj

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    Fakt, żeby wymienić przednią żarówkę pozycyjną w 159 trzeba mieć palce pianisty, albo zdjąć zderzak. Nie czuję się jakoś specjalnie wykwalifikowany, ale dam sobie z tym radę bez ASO. Uczeń w ASO jest bardziej kompetentny ode mnie? Samodzielna wymiana przewodu wspomagania to też nie rocket science. A do wymiany linek hamulcowych bałbym się oddać auto "wykwalifikowanemu personelowi" (mam beżowy alfatex w środku).
    Więc nie przesadzaj
    Jeżeli nie odpowiadają Ci warunki sklepu, to kupujesz gdzieś indziej. Inter Cars czy ASO wymaga tego samego. Jak widać, to „samodzielna wymiana” bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu diagnostycznego, to dla wielu „rocket science”. Może nawet masz dużą wiedzę, ale sprzedawca nie jest w stanie jej ocenić. Montaż pieca gazowego też nie jest niczym nadzwyczajnym, ale pieczątka montera być musi. Żarówka to element eksploatacyjny, podobnie jak płyn do spryskiwaczy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał xoxomaj Zobacz post
    O, to może być naprawdę ciekawe. Politechnikę Wrocławską kończyłem kilka lat temu, akurat na wydziale mechanicznym,.
    Wieloletnią współpracę z Panem Derlukiewiczem bardzo sobie cenię. Zwłaszcza za jego ogromną wiedzę i pomoc
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 24-06-2022 o 21:33

Podobne wątki

  1. [159] Demontaż przewodu wspomagania
    Utworzone przez krzychu0073 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2020, 19:10
  2. [159] Wymiana przewodu wspomagania.
    Utworzone przez krajos3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2020, 13:21
  3. wymiana przewodu wspomagania ar 147
    Utworzone przez amber24 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 17:35
  4. [164] Wymiana przewodu wspomagania 3.0 v6
    Utworzone przez Andy1970 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 19:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory