Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 110

Temat: Odgłosy po wymianie przewodu wspomagania AR 159 1.8

  1. #61
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    No chyba nie do końca, skoro stosujesz takie techniki.
    Zawsze warto stać frontem do klienta. Renomy ani szacunku sądami nie zdobędziesz.

    Jak sam wspomniałeś, zdarzało się źle wyprodukować. Nie ma co stać okoniem.
    Zawsze staram sie pomóc każdemu w rozwiązaniu problemu. Jednak ti nie chodzi o problemy a o zwyczajną nieuczciwość. W takich przypadkach, nie ma innej drogi.

    - - - Updated - - -

    - - - Updated - - -

    [QUOTE=Cubus00;2322612]
    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Czyli też byś sobie nie poradził ?


    taki detal w szkole sie wykonywało , wiec mi tu nie imputuj . a za tak wykonany rys. ni dostał bys celujacej oceny i było to ze 45 lat temu
    a oprócz tego ja jako jeden z niewielu mam zakuty waz ,prawie rok i nie narzekam i nie prowadze krucjat , kazdy robi jak uwaza
    Wydaje mi się, że przykładasz zbyt dużą wagę do nieistotnych bzdur. Nie robiłem rysunku na ocenę. Pan „Gienek” samouk, dał radę wykonać detal zgodnie z tym rysunkiem, a nie ma nawet zawodówki Czyli wbrew panującej opinii, że się nie da, Tobie się udało.
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 27-06-2022 o 08:09

  2. #62
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    [QUOTE=carramba;2322619]Dlaczego te wasze super węże nie mają ograniczników tak jak w oryginale ?


    Kolejna sprawa, waszych węży nie da się zamontować w zaczepach bo nie mają przetłoczeń.


    Bo są to zbędne elementy, które generują dodatkowe koszty. U Niemca nic nie trzeba. Niemiec robi to z rozsądku by nie wracać do tematu. Skoro Ty nie możesz poradzić sobie z montażem, to wpadnij. Z chęcią Ci pomożemy. Przesyłam "instrukcję" montażu uchwytu.Tak mnie zachęciłeś, że sprawdziłem czy "nie da się zamontować". Zajęło mi to 15 sekund.Dodatkowo dla potrzebujących, wydrukowałem taki na drukarce 3D (uchwyt) O działaniu zamiennika świadczą choćby zadowoleni klienci Ebay i Allegro. Piszesz o dodatkowych rzeczach wymagających wymiany, a wielokrotnie napisano tu, że sprzedawca oryginału zaleca wymianę oleju i zaworu. Ja dodatkowo zalecam wymianę uszczelnień za 5 zł. Faktycznie, to straszne. Pomijając fakt, że w cenie oryginalnego węża, można kupić zestaw zamiennika z nową pompą. Film do "niemożliwego" montażu. Różne rzeczy słyszałem, ale o tym, że nie da się tego założyć usłyszałem tylko od jednego klienta. Jemu nic kompletnie nie działało, a kierownica stała "dęba"

    https://www.youtube.com/shorts/Y_MEtYB_yKU
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 27-06-2022 o 08:58

  3. #63
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    Wydaje mi się, że przykładasz zbyt dużą wagę do nieistotnych bzdur. Nie robiłem rysunku na ocenę. Pan „Gienek” samouk, dał radę wykonać detal zgodnie z tym rysunkiem, a nie ma nawet zawodówki Czyli wbrew panującej opinii, że się nie da, Tobie się udało.
    czyli u Ciebie czarne jest tam gdzie chcesz zeby bylo , raz piszesz ze pracujesz ze specjalistami z obróbki CNC , a raz ze masz ludzi bez wykształcenia, ja daje sobie spokoj ,motaj sie dalej ,powodzenia

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Szkoda czasu, za 200zł więcej kupuje się oryginał i zamyka temat, wszystko pasuje i działa jak należy.

  5. #65
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Jedno wyklucza drugie? Tokarz musi być inżynierem? Zatrudniamy kilkanaście osób. Inżynierów również jak i operatorów na emeryturze. Coś w tym złego?

    - - - Updated - - -

    Czyli oryginał staniał dzięki zamiennikom. Kolejny plus. Zamienniki już niedługo po 249-299 zł, a może taniej. Czas pokaże. Czyli potwierdzasz, że nic skomplikowanego zamontować uchwyt?

  6. #66
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Zawsze staram sie pomóc każdemu w rozwiązaniu problemu. Jednak ti nie chodzi o problemy a o zwyczajną nieuczciwość. W takich przypadkach, nie ma innej drogi.
    Jaką nieuczciwość?
    Ktoś kupuje produkt, który nie spełnia jego oczekiwań, to jest nieuczciwy?

    Co powoduje, że nagle zamiennik tanieje o (jeśli dobrze pamiętam) 200 zł?

    - - - Updated - - -

    Z tymi Niemcami też się tak nie rozpędzaj, większość niemieckich 159 jest już w Polsce
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #67
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Niemieckich, Francuskich, Włoskich, są tego setki. Nieuczciwość polega na zakupie, w celu wiadomego komentarza. Zgłaszanie reklamacji celem wyłudzenia zwrotu bez odesłania towaru. Mnóstwo tego, długo by pisać. Co do ilości, to niezgodne się z Tobą. Np. populacja Brery do ogółu, to ok 3% w Polsce. Choćby trochę wyżej, o rzekomej niemożliwości montażu obejmy. Cena spada gdy zwracają się koszty wdrożenia do produkcji, spada cena oryginału czy choćby ze względu na nieuczciwą konkurencję. To zawsze najlepiej działa Zauważ, że spadła tylko w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 28-06-2022 o 09:56

  8. #68
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Na allegro czy eBay możesz zapomnieć o wyłudzeniach, nie te czasy. Uda się czasami na Ali Januszowi biznesu, ale allegro czy eBay, nie ma szans.

    Wracając do tematu, zawsze mówię że o podzespoły w samochodzie to nie filtr powietrza czy płyn do spryskiwaczy. Jak chcesz mieć tak jak powinno być w oryginale to nie kombinuj i kupuj oryginał.
    Pozdrawiam

  9. #69
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Ile kupiłeś oryginalnych części do swojej Alfy w ostanim czasie? Na jaką kwotę? Z tego co widzę, mieszkasz poza Polską, więc weź pod uwagę zasobność portfela Co do wyłudzeń, to chyba nie wiesz do czego zdolni są ludzie na tych portalach. Ebay trochę to ukrócił ograniczając płatności PayPal a Allegro wprowadzając POK, bardzo nieuczciwe praktyki rozbujało. Oczywiście, że mam swoje prawa i z nich korzystam, ale to często długo trwa.
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 28-06-2022 o 09:59

  10. #70
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Niemieckich, Francuskich, Włoskich, są tego setki. Nieuczciwość polega na zakupie, w celu wiadomego komentarza. Zgłaszanie reklamacji celem wyłudzenia zwrotu bez odesłania towaru. Mnóstwo tego, długo by pisać. Choćby trochę wyżej, o rzekomej niemożliwości montażu obejmy. Cena spada gdy zwracają się koszty wdrożenia do produkcji, spada cena oryginału czy choćby ze względu na nieuczciwą konkurencję. To zawsze najlepiej działa Zauważ, że spadła tylko w Polsce.
    Mi się nie udało zamontować twojego węża w obejmie, nie chciałem go złamać poza tym piszesz że dorabiałeś uchwyty. Dla twojej wiadomosci oryginalny wąż włożyłem paluszkami w uchwyt i za pomocą tych samych pslców go zapiąłem. U ciebie na filmie widać że bez żabki nie da rady.
    W oryginalnym wężu z aso sa ograniczniczniki które blokują końcówki podczas dokręcania wy ich nie stosujecie więc wasz wąż obraca się podczas dokręcania śruby. Odesłałem bo pompa wyła po założeniu oryginału wszystko pracuje perfekt. po raz trzeci pytam o instrukcję montażu waszego węża i dalej nic. O jakim wyłudzeniu gościu piszesz, chyba żeby uznać reklamację to zawsze należy zwrócić towar, chyba że te polaczki takie ,,cfane" tylko a u niemca to wszystko na tip top. Pokazałeś tu taką ,,profeskę" że raczej nikt tu nie będzie miał wątpliwości czy wybrać produkt OEM Alfa Romeo.

Podobne wątki

  1. [159] Demontaż przewodu wspomagania
    Utworzone przez krzychu0073 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2020, 19:10
  2. [159] Wymiana przewodu wspomagania.
    Utworzone przez krajos3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2020, 13:21
  3. wymiana przewodu wspomagania ar 147
    Utworzone przez amber24 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 17:35
  4. [164] Wymiana przewodu wspomagania 3.0 v6
    Utworzone przez Andy1970 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 19:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory