Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 110

Temat: Odgłosy po wymianie przewodu wspomagania AR 159 1.8

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 159 1,9 jtdm '07 187KM by Cinsoft, Giulia 2,2 jtdm '17
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Te węże z allegro to szajs. Ja im oddałem choć dzwonił do mnie pan producent i przekonywał że wąż sprawdzał u siebie i jest hiper zajebisty i nie wie w czym problem. Pyta mnie o ciśnienia , potem wmawia że nieodpowietrzony układ że sprzedaje tego tysiące i w końcu padło magiczne ,, że tylko w Alfach jest problem" . Za cholere nie potrafił zatrybić że nie poto wydałem kolejne pieniądze na olej i na oryginalny wąż bo ten jego był OK. Generalnie ciężki typ ale udało się odzyskaç pieniądze.
    Dokładnie, potwierdzam powyższe. Mi też wmawiał, że to wina kawitacji, magla, zbiorniczka, zaworu, płynu, tylko nie jego przewodu. Ponoć je sprawdza, testuje i tylko w Polsce ma problemy, a sprzedaje też setki w DE i tam działają. Niestety w PL nie działają, bo u mnie cisza tylko na oryginale. Wystawiłem negatywną opinię na Aledrogo, ale cudownym sposobem komentarz zniknął....

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    alfa 159&147
    Postów
    30

    Domyślnie

    Ja przerobiłem z anglika, koszty 0 złoty

    Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    159 2.4 brera
    Postów
    11

    Domyślnie

    Czyli olej wymieniłeś dopiero z oryginałem?

    - - - Updated - - -

    Po waszych komentarzach przeszukałem ebay i tam faktycznie same pozytywne oceny o tych zamiennikach. Co w tych wężach jest nie tak?

    - - - Updated - - -

    Ja z nim rozmawiałem i powiedział, że problem jest tylko w alfach przed liftem. powiedziałem co piszą na forum. Wyśmiał teorię o magicznych właściwościach przewodów w alfie. Stwierdził,że podobna konstrukcja jest w renault, Audi i innych i problemy są tylko w alfach i tylko 1,9 oraz 2,4 przed liftem. Mówił, że sprzedają do benzyn które są tak samo zbudowane tylko że układ jest poprawiony i tam żadne problemy nie występują. Ponoć testują przewody na stole MSG Ms502M i MS606. Ktoś wie co to takiego?

    - - - Updated - - -

    Zapytałem go o ta kawitację i zapowietrzenie. Powiedziałem co piszą na forum i się uśmiał. To są Helli wytyczne która produkuje oryginały więc może coś w tym jest. Wysłał mi to i powiedział ze wszystkim klientom to wysyła. Dziwne ze nikt nie dodał na forum. Może faktycznie nie trzeba wymieniać przewodów a najpierw podjechać do kogos kto sie na tym zna.
    „ Alfa Romeo 159 - Odgłosy z układu wspomagania kierownicy | HELLA
    159
    Wszystkie modele
    Odgłosy z układu wspomagania kierownicy
    Jeżeli klient zgłosi opisany błąd, przyczyną może być powietrze, które przedostało się do układu kierowniczego. Odgłosy są spowodowane przez kawitację. Są słyszalne zwłaszcza podczas rozruchu na zimno. Z reguły problem można rozwiązać przez zastosowanie specjalnego oleju. W takim przypadku postępować w następujący sposób.
    - Wprowadzić pojazd na pomost i podnieść.
    - Spuścić olej serwopompy z układu kierowniczego.
    - W pojazdach z silnikami 1,9 JTD 16V i 3,2 JTS należy dodatkowo wymienić zasobnik oleju serwopompy.
    - Obrócić kierownicę pięciokrotnie do oporu w lewo i prawo.
    - Przepłukać układ kierowniczy nowym olejem (Tutela GI/R, ISO VG 22 zalecany przez Alfa Romeo)
    - Następnie napełnić instalację zalecaną ilością.
    - W celu odpowietrzenia układu uruchomić silnik i obrócić kierownicę pięciokrotnie do oporu w lewo i w prawo.
    - W razie potrzeby uzupełnić olej hydrauliczny.
    - Sprawdzić szczelność układu kierowniczego.”
    Nie mogę wstawić linku, ale wystarczy wpisać : alfa 159 odgłosy wspomagania Hella i to sa informacje z ich oficjalnej strony.
    Ostatnio edytowane przez Kamil159Alfa ; 21-06-2022 o 07:36

  4. #14
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Koledzy, macie okazję zadać pytanie producentowi tych zamienników bo użytkownik Kamil159Alfa to producent, z którym jestem właśnie w sporze

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 159 1,9 jtdm '07 187KM by Cinsoft, Giulia 2,2 jtdm '17
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    Koledzy, macie okazję zadać pytanie producentowi tych zamienników bo użytkownik Kamil159Alfa to producent, z którym jestem właśnie w sporze
    Potwierdzam. Słyszałem to samo przez telefon. Toczka w toczkę. Gość nie chce zrozumieć, że po wymianie jego zamiennika na oryginał ustają gumowania, skrzypienia, wycia pompy. Zaznaczam, wymianie wyłącznie przewodu.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    159 2.4 brera
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cóż za zbieg okoliczności, że Wam wszystkim w jednym czasie przytrafiła się ta sama usterka a na forum jesteście od kilkunastu lat. A jeszcze większe szczęście, że kupowaliście jeden po drugim choć pierwszemu nie działało. Co Wy jesteście masochiści? Czy jesteście tu na forum we trzech od kilkunastu lat, bo nie macie co robić? Coś tu Panowie zalatuje
    Tutaj „magiczny dławik” gdyby jednak któryś z forumowiczów Wam uwierzył, że nie da się tego ogarnąć Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	E90A4D90-2301-4B09-908B-BE85130D8AF9.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	65.6 KB
ID:	284208
    Zanim kupisz wąż, przeczytaj to i nie daj się nabijać na 1000 zł:
    „ „ Alfa Romeo 159 - Odgłosy z układu wspomagania kierownicy | HELLA
    159
    Wszystkie modele
    Odgłosy z układu wspomagania kierownicy
    Jeżeli klient zgłosi opisany błąd, przyczyną może być powietrze, które przedostało się do układu kierowniczego. Odgłosy są spowodowane przez kawitację. Są słyszalne zwłaszcza podczas rozruchu na zimno. Z reguły problem można rozwiązać przez zastosowanie specjalnego oleju. W takim przypadku postępować w następujący sposób.
    - Wprowadzić pojazd na pomost i podnieść.
    - Spuścić olej serwopompy z układu kierowniczego.
    - W pojazdach z silnikami 1,9 JTD 16V i 3,2 JTS należy dodatkowo wymienić zasobnik oleju serwopompy.
    - Obrócić kierownicę pięciokrotnie do oporu w lewo i prawo.
    - Przepłukać układ kierowniczy nowym olejem (Tutela GI/R, ISO VG 22 zalecany przez Alfa Romeo)
    - Następnie napełnić instalację zalecaną ilością.
    - W celu odpowietrzenia układu uruchomić silnik i obrócić kierownicę pięciokrotnie do oporu w lewo i w prawo.
    - W razie potrzeby uzupełnić olej hydrauliczny.
    - Sprawdzić szczelność układu kierowniczego.”
    Nie mogę wstawić linku, ale wystarczy wpisać : alfa 159 odgłosy wspomagania Hella i to sa informacje z ich oficjalnej strony.
    Ostatnio edytowane przez Kamil159Alfa ; 21-06-2022 o 23:01

  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Co chcesz wymieniać w 3.2 i po co?
    W dodatku napisałeś, że problem występuje w autach przed liftem, a wklejasz tutaj tekst o zalewaniu układu płynem GI/R, co jest niezgodne z instrukcją producenta pojazdu. W przypadku zastosowania oryginalnego przewodu problem nie występuje, więc to chyba daje do myślenia?

    Jak widać coś z tymi zamiennikami jest nie tak i nie są przystosowane do układu wspomagania w 159.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    159 2.4 brera
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Co chcesz wymieniać w 3.2 i po co?
    W dodatku napisałeś, że problem występuje w autach przed liftem, a wklejasz tutaj tekst o zalewaniu układu płynem GI/R, co jest niezgodne z instrukcją producenta pojazdu. W przypadku zastosowania oryginalnego przewodu problem nie występuje, więc to chyba daje do myślenia?

    Jak widać coś z tymi zamiennikami jest nie tak i nie są przystosowane do układu wspomagania w 159.
    Myslę, że podstawowa umiejetność czytania ze zrozumieniem pozwala zrozumieć instrukcję wprowadzoną przez Hella. Hella jest producentem oryginalnych przewodów i to Hella zaleca zmianę oleju oraz zbiorniczka w 1,9 oraz 3,2. Być może w Hella się nie znają i powinni tutaj pytać a nie coś kombinują. Sam nie wiem. Być może jest coś z nimi nie tak. Zdania są podzielone, ale wygląda na to, że jednak na ebay i allegro wiekszość jest zadowolonych a tutaj niezadowoleni są ludzie, powiązani z forum i czerpiący z tego korzyści. Również ci sami piszą negatywne opinie. Może przypadek Dziwne jest też to, że ponoć stosujecie się do instrukcji producenta a zaraz potem zmieniacie olej na niezalecane przez producenta.

    - - - Updated - - -

    „ Jak widać coś z tymi zamiennikami jest nie tak i nie są przystosowane do układu wspomagania w 159 Jak widać coś z tymi zamiennikami jest nie tak i nie są przystosowane do układu wspomagania w 159”

    Dokładnie!! Działają tylko u klientów nie czytających forum. Ja uważam, że oni sami kupują dziesiątki przewodów i wystawiają sobie pozytywne komentarze.

    - - - Updated - - -

    Ten krótki nie ma wpływu na działanie, chyba, że zmniejszono „światło” węża lub rury. ponoć mają się pojawić zestawy naprawcze składające się z poszczególnych elementów.

  9. #19
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil159Alfa Zobacz post
    Cóż za zbieg okoliczności, że Wam wszystkim w jednym czasie przytrafiła się ta sama usterka a na forum jesteście od kilkunastu lat. A jeszcze większe szczęście, że kupowaliście jeden po drugim choć pierwszemu nie działało. Co Wy jesteście masochiści?
    A może sie po prostu faktycznie nie znamy? Bo insynuacje, że się we trzech dobraliśmy bo jesteśmy tu na forum od wielu lat i celowo krytykujemy są kompletnie chybione. Co ma jedno z drugi wspólnego? Poza tym to nie tylko 3 osoby, temat na forum jest wałkowany od dłuższego czasu i z tego co mi wiadomo to było więcej osób niezadowolonych. I to nie jest tak że cały eBay jest zachwycony bo tam też są negatywne komentarze, m.in. dotyczące węża do AR 159/Brera. Sprawdzałem.

    Ja generalnie już olałem temat. Nie chce mi się dalej dyskutować z tym sprzedawcą. Tym bardziej że dziwnym zbiegiem okoliczności 20 min po tym jak wystawiłem mu negatywa na Allegro to ktoś kto podpisuje sie jako 'azx azx" wystawił mi negatywna na moim prywatnym profilu firmowym Google choć nigdy nic dla kogoś takiego nie projektowałem i nie miałem nigdy w życiu niezadowolonego klienta. To jest dopiero zbieg okoliczności Tyle w temacie. Szkoda nerwów.
    Ostatnio edytowane przez flatbeet ; 22-06-2022 o 08:42

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    159 2.4 brera
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    A może sie po prostu faktycznie nie znamy? Bo insynuacje, że się we trzech dobraliśmy bo jesteśmy tu na forum od wielu lat i celowo krytykujemy są kompletnie chybione. Co ma jedno z drugi wspólnego? Poza tym to nie tylko 3 osoby, temat na forum jest wałkowany od dłuższego czasu i z tego co mi wiadomo to było więcej osób niezadowolonych. I to nie jest tak że cały eBay jest zachwycony bo tam też są negatywne komentarze, m.in. dotyczące węża do AR 159/Brera. Sprawdzałem.

    Ja generalnie już olałem temat. Nie chce mi się dalej dyskutować z tym sprzedawcą. Tym bardziej że dziwnym zbiegiem okoliczności 20 min po tym jak wystawiłem mu negatywa na Allegro to ktoś kto podpisuje sie jako 'azx azx" wystawił mi negatywna na moim prywatnym profilu firmowym Google choć nigdy nic dla kogoś takiego nie projektowałem i nie miałem nigdy w życiu niezadowolonego klienta. To jest dopiero zbieg okoliczności Tyle w temacie. Szkoda nerwów.
    Pokaż te negatywne komentarze z Ebay proszę, choć jeden dotyczący przewodów do Alfy. Nie wiem czy wiesz, ale pomówienia są karalne.
    Współpraca nie oznacza, że cos dla kogos robisz a polega na tym, że wiąże Cię z kimś jakaś np. transakcja. Kupujący to również strona transakcji.
    - - - Updated - - -

    . „I to nie jest tak że cały eBay jest zachwycony bo tam też są negatywne komentarze, m.in. dotyczące węża do AR 159/Brera. Sprawdzałem.”
    Może sprawdzałeś tak jak zawór ciśnienia ?

    https://www.ebay.de/itm/334194083828

    https://www.ebay.de/usr/autotiplubin...75.m3561.l2559
    Ostatnio edytowane przez Kamil159Alfa ; 22-06-2022 o 16:28

Podobne wątki

  1. [159] Demontaż przewodu wspomagania
    Utworzone przez krzychu0073 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2020, 19:10
  2. [159] Wymiana przewodu wspomagania.
    Utworzone przez krajos3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2020, 13:21
  3. wymiana przewodu wspomagania ar 147
    Utworzone przez amber24 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 17:35
  4. [164] Wymiana przewodu wspomagania 3.0 v6
    Utworzone przez Andy1970 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 19:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory