Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 110

Temat: Odgłosy po wymianie przewodu wspomagania AR 159 1.8

  1. #21
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    OK poprawiam się, jest komentarz neutralny odnośnie przewodu do Alfy - "Ich äussere mich nicht zu der Qualität des Artikels!!!!!!!!" co google translator tłumaczy jako "Nie komentuję jakości przedmiotu!!!!!!!!", dla mnie ma to wydźwięk negatywny chociaż sam w sobie komentarz jest faktycznie oznaczony jako neutralny. Zwracam honor.

    Nie wiem czy wiesz ale wystawianie opinii o czyichś usługach, mimo że się z nich nie korzystało, też jest pomówieniem.

    Na prawdę to jest ostatni raz kiedy zabieram głos w tej dyskusji. My tu nie spamujemy.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    159 2.4 brera
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    OK poprawiam się, jest komentarz neutralny odnośnie przewodu do Alfy - "Ich äussere mich nicht zu der Qualität des Artikels!!!!!!!!" co google translator tłumaczy jako "Nie komentuję jakości przedmiotu!!!!!!!!", dla mnie ma to wydźwięk negatywny chociaż sam w sobie komentarz jest faktycznie oznaczony jako neutralny. Zwracam honor.

    Nie wiem czy wiesz ale wystawianie opinii o czyichś usługach, mimo że się z nich nie korzystało, też jest pomówieniem.

    Na prawdę to jest ostatni raz kiedy zabieram głos w tej dyskusji. My tu nie spamujemy.
    Współpraca to kupno-sprzedaż. Zdecydowanie odradzam współpracę i kontakt Można „ nie komentować jakości” bo np. nie pasuje obsługa lub np. malowanie. Wyciągnąć wniosek, że „nie działa” , to trzeba mieć już niezły odlot. Myślisz wciąż swoimi kategoriami i tezami. Nie ważne, że sprzedane kilkaset sztuk, ważne, że jeden neutralny. Bądź Pan poważny.Dziś rozmawiałem z wykładowcą Politechniki Wrocławskiej wydziału mechanicznego. Gdy usłyszał Wasze teorie, to nie dowierzał, co słyszy. Ja też już się pożegnam

  3. #23
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil159Alfa Zobacz post
    Myslę, że podstawowa umiejetność czytania ze zrozumieniem pozwala zrozumieć instrukcję wprowadzoną przez Hella. Hella jest producentem oryginalnych przewodów i to Hella zaleca zmianę oleju oraz zbiorniczka w 1,9 oraz 3,2. Być może w Hella się nie znają i powinni tutaj pytać a nie coś kombinują. Sam nie wiem. Być może jest coś z nimi nie tak.
    Skoro podjąłeś temat to chciałbym, abyś go kontynuował.
    Dla mnie ta instrukcja kupy się nie trzyma - zwyczajnie zawiera błędy. Czy wiesz jakie? Jeśli nie wiesz, to może faktycznie gdzieś jest ukryty jakiś babol.
    Czy porównywałeś wyprodukowany przez Ciebie przewód z oryginałem? Czy jest w 100% identyczny?
    A może ktoś, kto montował zamiennik ma możliwość porównania?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Skoro podjąłeś temat to chciałbym, abyś go kontynuował.
    Dla mnie ta instrukcja kupy się nie trzyma - zwyczajnie zawiera błędy. Czy wiesz jakie? Jeśli nie wiesz, to może faktycznie gdzieś jest ukryty jakiś babol.
    Czy porównywałeś wyprodukowany przez Ciebie przewód z oryginałem? Czy jest w 100% identyczny?
    A może ktoś, kto montował zamiennik ma możliwość porównania?
    Mam do porównania oryginały i mierzymy je z danym ciśnieniem na przepływ, dodatkowo impulsowo i produkujemy z zachowaniem wszystkich parametrów.
    Znamy rozwiązanie Waszych problemów, ale za to się płaci Stare przewody spokojnie można naprawiać w dobrych firmach, któ®e się na tym znają. Było tu wiele wpisów od naszych klientów, ale wszystkie zostały usunięte.
    Jeżeli masz ochotę sprawdzić budowę przewodów (od wewnątrz) i wymienić na nasz koszt w swoim aucie, to zapraszam.
    Zastanów się dlaczego Niemcy nie zgłaszają problemów i dlaczego tylko w niektórych silnikach problem występuje.


    Instrukcja pochodzi z oficjalnej strony Hella i jeżeli masz zastrzeżeni, to pisz do nich.
    Tak, zacisnęliśmy kilka dławików zbyt mocno. Pracownik użył niewłaściwej tulei. Problem wyeliminowano.
    Kilku zgłaszających problemy zaprosiłem na darmową diagnostykę, ale nikt nie skorzystał.
    Kazdy przewód sprawdzamy od ponad miesiąca a reklamacyjne, bardzo uważnie. Teraz już nie będziemy zwracać pieniędzy z dobrego serca. Liczcie się z tym.

    To już koniec gdyż komuś tu bardzo nie pasuje co napisałem, więc zablokował konto. Od teraz każdy problem trafi do rzeczoznawcy i prawnika. Co niektórzy mogą się mocno zdziwić. Życzę wszystkiego dobrego a każdego kogo stać, zapraszam do warsztatu na wymianę.

  5. #25
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Znamy rozwiązanie Waszych problemów, ale za to się płaci
    Sorry, ale ja tego nie łykam.
    Kupuję nowy przewód, montuje i muszę posiąść wiedzę tajemną, za którą mam dodatkowo zapłacić, żeby to dobrze działało?
    To chyba wolę kupić oryginał, plug & play i zero problemów.
    Z takim podejściem nie będziecie mieć tu klientów. Na straszeniu odpowiedzialnością cywilną nigdy dobrze się nie wychodzi. Skoro chcesz mieć dobre imię to na to zapracuj.
    A jeśli podpierasz się czyjąś instrukcją to weź za to odpowiedzialność i wytłumacz, a nie zrzucasz odpowiedzialność na Hellę.

    Z tym zbiorniczkiem to celowo zapytałem, ale widzę że chyba nie znasz tematu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Przeczytaj proszę uważnie. Nie szukam klientów na siłę gdyż nie mam ochoty być wypożyczalnią. Kolejno przeczytaj jakie są różnice przy wymianie zamiennika i oryginału i wniosek nasunie się sam. Od napraw są mechanicy i oni powinni wiedzieć jak co robić. Niech każdy zajmuje się tym, na czym najlepiej się zna. Wiedza, to mnóstwo pracy, czasu i pieniędzy i nie sądzę by ktoś rozsądny za darmo się nią dzielił. Jeżeli klient otrzymuje informacje co ma zrobić, to i tak je ignoruje. Nie ignoruje ich przy zakupie oryginału, gdyż wie, że reklamacji nie będzie gdyż nikt jej nie uzna bo "coś mi buczy" tylko zażąda FV z ASO na montaż. Nigdzie nie zrzuciłem na Hellę odpowiedzialności a przedstawiłem ich zalecenia. Jak masz pytania techniczne, to je napisz i z chęcią za 200zł/h nasz inżynier Ci wszystko opisze, wytłumaczy oraz przedstawi wyniki badań laboratoryjnych. Nie mam czasu na zajmowaniu się bzdurami, dlatego nie będę "taplał się w błocie". Od tego są ludzie którzy za to biorą pieniądze gdyż ja, najzwyczajniej mam dość polskiego cwaniactwa. To tyle. Żadne to straszenie. Takich tematów przy wprowadzaniu produktów które uderzały w interesy innych znam sporo i wiem jedno, to jedyna droga. Skoro nie było chętnego na przeprowadzenie diagnostyki na nasz koszt, to jakiś powód tego jest. Pozwolisz już zatem, że zakończę na tym. Pomocą z chęcią służę, za błędy biorę odpowiedzialność, ale cwaniactwa tolerować nie mam ochoty.

    W sumie, to wydajesz się być ok, zatem specjalnie dla Ciebie, wykładowca z Politechniki przeprowadzi badania z dwoma różnymi olejami.
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 23-06-2022 o 12:22

  7. #27
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cwaniactwo handlarza bije po oczach.
    Widzę, że nie masz nic ciekawego do wniesienia. Wygląda na to, że nie masz też większego pojęcia o tym co robisz - inaczej byłbyś w stanie podjąć merytoryczną dyskusję.
    I nie wyskakuj z bajkami o inżynierach po 200 zł/h, takiej stawki za klepanie węży z wyimaginowanej najwyraźniej instrukcji nikt nie wyciągnie.

    Powodzenia w sprzedaży tego produktu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cóż Ci stoi na przeszkodzie ,skoro na wszystkim się znasz? Kup maszyny, zaprogramuj, napisz program, zwymiaruj i działaj.
    Czy dalej piszesz o instrukcji ze strony Hella? Co Ci w niej nie pasuje? Że za 100 zł większość klientów, dzięki niej może rozwiązać swój problem i forumowi sprzedawcy nie sprzedadzą przewodu, wraz z olejem i zaworem który koniecznie zalecają wymienić za 1000 zł?
    Oj Panowie. Trzeba być skończonym debilem by nie zauważyć do czego zmierzają Wasze działania. Kilku z Was, założycieli, starych wyjadaczy, administratorów w jednej chwili ma tą samą usterkę i to samo rozwiązanie. Kup oryginał, olej, zawór i będziesz zadowolony. Ja piszę: sprawdź ciśnienie, przeczytaj instrukcję na stronie Hella(wpisz w Google -Alfa 159 Hella hałas wspomaganie), wymień olej, napraw przewód a jeżeli nie masz takiej możliwości , to kup nowy. Oczywiście zamienniki nie działają. Działają setkom tym, którzy na forum nie wchodzą. Ot, cała magia. Ten cały fleet, kupił przewód miesiąc przed problemem o którym napisał. Zapewne wiedział, że się rozszczelni.
    Również życzę powodzenia.

    PS.
    Czytaj proszę uważnie co piszę a nie wybiórczo. Napisałem, że inżynier, na mój koszt, specjalnie dla Was przeprowadza właśnie badania trzech przewodów. Zastosowane bedą dwa różne oleje. Trzy różne przewody. Oryginalny, naprawiany, zamiennik. Badania są prowadzone przez inżyniera z Politechniki. Będą statyczne, dynamiczne, w laboratorium i UWAGA, w Alfie 1,9 16V którą dysponujemy!! Będą to badania również akustyczne byście mogli zrozumieć działanie tłumików. Oprócz suchych faktów zostaną nagrane filmy i objaśnienia. dodatkowo gdy pojawią się jakieś problemy w którymkolwiek przewodzie, będą dokładnie opisane oraz to, jaki maja wpływ na działanie układu.
    Póki co przedstawię „suche fakty” i będziecie mogli się do nich odnieść bo przecież jesteście super fachowcami. Na koniec przedstawię wyjaśnienia dr. inż. z Politechniki.
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 24-06-2022 o 07:08

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.8
    Postów
    127

    Domyślnie

    O, to może być naprawdę ciekawe. Politechnikę Wrocławską kończyłem kilka lat temu, akurat na wydziale mechanicznym, zawodowo jestem inżynierem konstruktorem. Z chęcią się przyjrzę tym badaniom. Mam nadzieję, że będą na nieco lepszym poziomie, niż rysunek techniczny, który tutaj wrzuciłeś I na wszelki wypadek - w skrócie "dr" nie używamy kropki, bo Pan Doktor z Politechniki może być wrażliwy na tym punkcie.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Dziękuję za zwrócenie uwagi, ale nie sądzę by to dla kogoś, kto posiada ogromną wiedzę, miało jakiekolwiek znaczenie. Dodatkowo pouczając mnie, popełniłeś błąd, gdyż miałem na myśli doktora inż. Mam też przyjemność znać kilku Profesorów Co do rysunku, pamiętaj proszę, że to rysunek dławika a nie UFO. Zatem poczekajmy na wyniki...
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 24-06-2022 o 09:59

Podobne wątki

  1. [159] Demontaż przewodu wspomagania
    Utworzone przez krzychu0073 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2020, 19:10
  2. [159] Wymiana przewodu wspomagania.
    Utworzone przez krajos3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2020, 13:21
  3. wymiana przewodu wspomagania ar 147
    Utworzone przez amber24 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 17:35
  4. [164] Wymiana przewodu wspomagania 3.0 v6
    Utworzone przez Andy1970 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 19:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory