Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 111

Temat: Odgłosy po wymianie przewodu wspomagania AR 159 1.8

  1. #71
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Zgłaszanie reklamacji celem wyłudzenia zwrotu bez odesłania towaru.
    Zwracałeś pieniądze bez otrzymania węża z powrotem?
    Te Twoje historie mocno naciągane, tak samo jak rzekoma ilość sprzedawanych przewodów do 159. Tak mi się wydaje.
    A najdziwniejsze jest to, że
    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Odesłałem bo pompa wyła po założeniu oryginału wszystko pracuje perfekt
    I to nie jedyna taka opinia.

    Robisz zamiennik, który jak się okazuje odbiega od oryginału. Ciekawe czy wymienionymi detalami, czy czymś jeszcze.

    - - - Updated - - -

    Poza tym unikasz prostych pytań (technicznych).
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #72
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Robisz zamiennik, który jak się okazuje odbiega od oryginału. Ciekawe czy wymienionymi detalami, czy czymś jeszcze.
    U mnie w Brerze przewód na tym odcinku sztywnym, stalowym odstaje od płaszczyzny silnika o jakieś minimum 5cm przez co wypycha do góry osłonę silnika a ta z kolei wycierała mi dziurę w macie wygłuszającej maskę silnika. Na szczęście w porę zdemontowałem i nie przetarło dziury na wylot. Ale to też przykład na to że zamienniki nie są idealnie spasowane a przewód pracuje pod naciskiem maski czyli nie jest ułożony luźno tylko maska go dociska. Może to też ma jakiś wpływ na jego pracę, nie wiem.

    A węże faktycznie są już tańsze! Przecena z 429zł na 299zł/szt, nic tylko kupować bo w dobie rosnącej inflacji taki spadek ceny to rzecz wręcz niespotykana !

    PS> Kiedy mniej więcej można spodziewać się tych wyników badań?

    PS 2> Te komentarze pozytywne to sam Pan sobie wystawia na Allegro?
    Dziwnym trafem 5 dni po moim negatywie pojawia klient zachwycony zakupem i w tak krótkim czasie jego komentarz ma już 3 lajki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	47.6 KB
ID:	284296
    Ostatnio edytowane przez flatbeet ; 29-06-2022 o 09:23

  3. #73
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Ahmh

    - - - Updated - - -
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BD15EF6C-6472-4EFA-AF52-893A4A1B96B6.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	126.9 KB
ID:	284299
    [QUOTE=carramba;2322739]Mi się nie udało zamontować twojego węża w obejmie, nie chciałem go złamać poza tym piszesz że dorabiałeś uchwyty. Dla twojej wiadomosci oryginalny wąż włożyłem paluszkami w uchwyt i za pomocą tych samych pslców go zapiąłem. U ciebie na filmie widać że bez żabki nie da rady.

    Faktycznie, użycie żabki to jest coś wyjątkowego. Aż dziw, że nauczyłem się używać prostych narzędzi. Rozumiem, że Ci się nie udało, gdyż po prostu się na tym nie znasz. Ot cała tajemnica. Piszę o sytuacji, gdy klient żąda zwrotu pieniędzy bez odsyłania towaru. Jeżeli nie prowadzisz sprzedaży online, to może Cię to dziwić. Na filmie montuję oryginalną obejmę. Później wydrukowałem dla klientów, którzy by potrzebowali również obejmy. Musiałeś montować obejmy na oryginalny wąż? Przecież oryginalny jest z obejmami? Coś kombinujesz koleżko Co do instrukcji. Ile razy mam to pisać? Wyjaśniłem dość prosto. Inaczej już nie potrafię.


    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zwracałeś pieniądze bez otrzymania węża z powrotem?
    Te Twoje historie mocno naciągane, tak samo jak rzekoma ilość sprzedawanych przewodów do 159. Tak mi się wydaje.
    A najdziwniejsze jest to, że

    I to nie jedyna taka opinia.

    Robisz zamiennik, który jak się okazuje odbiega od oryginału. Ciekawe czy wymienionymi detalami, czy czymś jeszcze.

    - - - Updated - - -

    Poza tym unikasz prostych pytań (technicznych).
    Po kolei:
    -Nie zwracałem
    -Masz rację, wydaje Ci się
    -„Carramba” nie potrafił założyć obejmy, więc moim zdaniem, jego wiedza techniczna jest na mizernym poziomie
    -Mój zamiennik nie ma czipa. No, ale może Ty jeszcze coś odkryłeś. Z chęcią się z tym zapoznam.
    -Na wszystkie pytania jest odpowiedź. Wystarczy uważnie przeczytać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    U mnie w Brerze przewód na tym odcinku sztywnym, stalowym odstaje od płaszczyzny silnika o jakieś minimum 5cm przez co wypycha do góry osłonę silnika a ta z kolei wycierała mi dziurę w macie wygłuszającej maskę silnika. Na szczęście w porę zdemontowałem i nie przetarło dziury na wylot. Ale to też przykład na to że zamienniki nie są idealnie spasowane a przewód pracuje pod naciskiem maski czyli nie jest ułożony luźno tylko maska go dociska. Może to też ma jakiś wpływ na jego pracę, nie wiem.

    A węże faktycznie są już tańsze! Przecena z 429zł na 299zł/szt, nic tylko kupować bo w dobie rosnącej inflacji taki spadek ceny to rzecz wręcz niespotykana !

    PS> Kiedy mniej więcej można spodziewać się tych wyników badań?

    PS 2> Te komentarze pozytywne to sam Pan sobie wystawia na Allegro?
    Dziwnym trafem 5 dni po moim negatywie pojawia klient zachwycony zakupem i w tak krótkim czasie jego komentarz ma już 3 lajki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	47.6 KB
ID:	284296
    Ad1. Zapraszam na montaż. Pokażę Ci jak to się robi. Dla mniej zaradnych mechaników, używam teraz bardziej elastycznego węża.
    Ad2. Wbrew pozorom, poza kosztami wdrożenia przewód nie posiada kosztownej, kosmicznej technologii.
    Ad3.Czekam również z niecierpliwością.
    Ad4.No dziwne, że po Twoim ktoś jeszcze kupuje. Powinni przecież przestać. Być może inni są bardziej techniczni? A może przeczytali Twój i mieli inne doświadczenia? A może to ten bardziej elastyczny wąż? Sam nie wiem.
    Zapewne teraz każdy pozytywny komentarz, będzie czymś dziwnym. Rozumiem, że te wszystkie od roku, to też nasze, bo wiedzieliśmy, że coś napiszesz? Litości i powagi trochę by się przydało. Muszę też przyznać, że jakoś wyjątkowo „zaangażowany” jesteś, albo Ci się nudzi.

    P.S
    Nadal czekam aż odeślesz wąż by potwierdzić, czy to co napisałeś ( „może to faktycznie wina oleju” )jest prawdą, czy wąż jest wadliwy.
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 29-06-2022 o 18:06

  4. #74
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    U mnie w Brerze przewód na tym odcinku sztywnym, stalowym odstaje od płaszczyzny silnika o jakieś minimum 5cm przez co wypycha do góry osłonę silnika a ta z kolei wycierała mi dziurę w macie wygłuszającej maskę silnika. Na szczęście w porę zdemontowałem i nie przetarło dziury na wylot. Ale to też przykład na to że zamienniki nie są idealnie spasowane a przewód pracuje pod naciskiem maski czyli nie jest ułożony luźno tylko maska go dociska. Może to też ma jakiś wpływ na jego pracę, nie wiem.
    Zdecydowanie, zwłaszcza że jeszcze mógł narobić szkód.
    Nie było możliwości zamontować go inaczej/lepiej?
    Szkoda że nikt nie zrobił fotografii z ori i zamiennikiem.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #75
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    FAST. Twoja wiedza techniczna jest na mizernym poziomie zresztą jak oferowany produkt. Zamiennik... czego bo na pewno nie oryginału. Czytanie ze zrozumieniem się kłania, ludzie piszą o problemach z twoim wężem a ty swoje. Dorabiasz też uchwyty, to napisz to na ofercie allegro z dopiskiem, że twój wąż nie pasuje w oryginalne uchwyty. Dopisz także, ze jeżeli nie pasuje , wystaje , obciera, nie działa prawidłowo to klient się nie zna i jest kombinatorem, ot taka filozofia firmy, albo daj linka do dyskusji na alfaholikach.
    Musiałeś montować obejmy na oryginalny wąż? Przecież oryginalny jest z obejmami? Coś kombinujesz koleżko Co do instrukcji. Ile razy mam to pisać? Wyjaśniłem dość prosto. Inaczej już nie potrafię. ??? Gościu, twój wąż nie pasuje w oryginalne obejmy, bo nie ma przetłoczeń jak oryginał. Zakupiony wąż OE pasuje idealnie - przeczytaj 100x. Oryginalny jest z obejmami ? Nie nie jest, bo i po co fabryka ma sprzedawać wąż plus obejmy ? Przecież oryginał pasuje bez problemu. Oryginalny też ma trzpienie ustalające właściwą pozycję - twój ich też nie ma.

    Czy twój wąż ma jakieś certyfikaty, homologację dopuszczające do obrotu w handlu ?
    Ostatnio edytowane przez carramba ; 29-06-2022 o 21:23

  6. #76
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zdecydowanie, zwłaszcza że jeszcze mógł narobić szkód.
    Nie było możliwości zamontować go inaczej/lepiej?
    Szkoda że nikt nie zrobił fotografii z ori i zamiennikiem.
    Mogę wszystko zamontować źle i zrobić zdjęcie Inni sobie radzą. Szkoda, że nikt nie przyjechał do nas i nie pozwolił nam sprawdzić swojej pracy. Gdybym coś montował i by mi nie pasowało, to od razu bym to reklamował a już na pewno ściągnął. W tym przypadku zakup nastąpił miesiąc przed opisaną tu usterką. Dziwne to zatem. dodatkowo wąż nadal do mnie nie dotarł, choć w opinii jest informacja o oczekiwaniu na zweryfikowanie.
    Może to jest wytłumaczenie:
    „ wynika z badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców, którzy usiłowali zmierzyć alfabetyzm Polaków, czyli stopień rozumienia czytanych przez nich tekstów i dokumentów użytku codziennego.
    Wyniki są przerażające - aż 58 procent pracujących zawodowo Polaków nigdy nie czyta instrukcji i przepisów, 69 procent nie korzysta ze schematów i wykresów, a 85 procent - z kosztorysów i specyfikacji”,” nowiutka pralka nadaje się do naprawy, bo właściciel nie odkręcił z niej śrub mocujących. Mimo że poinstruowano go o tym już na pierwszej stronie załączonej do pralki książeczki obsługi”.
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 29-06-2022 o 21:57

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    Ad1. Zapraszam na montaż. Pokażę Ci jak to się robi. Dla mniej zaradnych mechaników, używam teraz bardziej elastycznego węża.
    Powstała wersja nr. 2 z dopiskiem ,,dla mniej zaradnych mechaników''

  8. #78
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    FAST. Twoja wiedza techniczna jest na mizernym poziomie zresztą jak oferowany produkt. Zamiennik... czego bo na pewno nie oryginału. Czytanie ze zrozumieniem się kłania, ludzie piszą o problemach z twoim wężem a ty swoje. Dorabiasz też uchwyty, to napisz to na ofercie allegro z dopiskiem, że twój wąż nie pasuje w oryginalne uchwyty. Dopisz także, ze jeżeli nie pasuje , wystaje , obciera, nie działa prawidłowo to klient się nie zna i jest kombinatorem, ot taka filozofia firmy, albo daj linka do dyskusji na „
    No to jesteś jedynym któremu nie pasuje, gdyż jak pokazałem na filmie, pasuje bez problemu Ja nie piszę o innych. Piszę o Tobie. Napisałem, że zapraszam na diagnostykę jak ktoś ma problem. Meble z IKEA też wielu sprawiają problem Jak widzę po komentarzach innych klientów, to potrafią i im działa. Za wady biorę odpowiedzialność. Jak już napisałem, w ok. 5 szt. użyliśmy złej tulei, co doprowadziło do przewężenia. W tym odesłanym, w którym klient twierdził, że nie może założyć obejmy, wszystkie parametry są prawidłowe. Certyfikaty posiadają wszystkie komponenty które ich wymagają i produkowane są przez uznane firmy. Ja widzę, że oryginały posiadają obejmy. Mało tego, mam oryginał każdego przewodu i każdy dotarł z uchwytami. Twoja teoria o niemożliwości montażu świadczy tylko o tym, że powinieneś skorzystać z usług fachowca, albo celowo wypisujesz kłamstwa. Jeszcze raz zerknij jakie to proste. Narzędzi się używa. Po to są. Cenna to jednak uwaga, by spłaszczyć rurkę dla tych, którzy zawsze znajdą jakiś problem. Dzięki za radę. Po prostu nie wpadliśmy na to, że ktoś może sobie z tym nie poradzić.
    https://www.youtube.com/shorts/Y_MEtYB_yKU

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Powstała wersja nr. 2 z dopiskiem ,,dla mniej zaradnych mechaników''
    Ja zamontuję wersję nr. 1 z największą przyjemnością, a w gratisie założę Ci obejmy
    Ostatnio edytowane przez Fast ; 29-06-2022 o 21:55

  9. #79
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie było możliwości zamontować go inaczej/lepiej?
    Szkoda że nikt nie zrobił fotografii z ori i zamiennikiem.
    Niestety nie a próbowałem bo wkurzało mnie to wycieranie osłony. Odcinek od strony pompy jest bardzo sztywny i co prawda ma tam krótki element elastyczny ale mam wrażenie, że w oryginale zastosowano tam bardziej elastyczny wąż i jest on nieznacznie dłuższy dzięki czemu bardziej podatny na zginanie/dopasowanie. Ale przypuszczam że jest to też kwestia gięcia odcinka sztywnego.


    Cytat Napisał Fast Zobacz post
    W tym przypadku zakup nastąpił miesiąc przed opisaną tu usterką. Dziwne to zatem. dodatkowo wąż nadal do mnie nie dotarł, choć w opinii jest informacja o oczekiwaniu na zweryfikowanie.
    To prawda bo po zakupie (a przed wymianą) pojechałem na urlop a potem tydzień jeździłem z gumującym zamiennikiem bo czytałem na forum, że wąż po wymianie czasem musi pojeździć parę dni żeby sie dobrze odpowietrzył. Dlatego dałem mu szansę żeby nie reklamować od razu po montażu bo zaraz po montażu nie byłem jeszcze pewien czy wąż jest faktycznie temu winny. A dziś mam nauczkę że jak się coś kupuje to sie od razu montuje bo przy zakupach online mam 14 dni na zwrot bez podawania przyczyny. I nie byłoby całej tej afery.

    A wąż odeślę i liczę na rzetelną analizę. Mimo tych wszystkich gróźb i insynuacji, że jestem w zmowie z lokalnymi handlarzami oryginałów (bo jestem administratorem forum - taka logika) cały czas wierzę w Pańską uczciwość Na jaki adres odesłać?

  10. #80
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    Niestety nie a próbowałem bo wkurzało mnie to wycieranie osłony. Odcinek od strony pompy jest bardzo sztywny i co prawda ma tam krótki element elastyczny ale mam wrażenie, że w oryginale zastosowano tam bardziej elastyczny wąż i jest on nieznacznie dłuższy dzięki czemu bardziej podatny na zginanie/dopasowanie. Ale przypuszczam że jest to też kwestia gięcia odcinka sztywnego.
    Widzisz, to cudo nie ma ograniczników jak oryginał a służą one do zamontowania węża w określonej pozycji i wtedy wszystko pasuje i działa jak należy. Ci stwierdzili widocznie, że to ozdoba i dodatkowe koszty więc robią bez.

Podobne wątki

  1. [159] Demontaż przewodu wspomagania
    Utworzone przez krzychu0073 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2020, 19:10
  2. [159] Wymiana przewodu wspomagania.
    Utworzone przez krajos3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2020, 13:21
  3. wymiana przewodu wspomagania ar 147
    Utworzone przez amber24 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 17:35
  4. [164] Wymiana przewodu wspomagania 3.0 v6
    Utworzone przez Andy1970 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 19:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory