Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Brak mocy, brak już pomyslow, forum przejrzane...

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Czy sprawdzałeś wężyki od podciśnienia? Może masz gdzieś lekkie przetarcie i nie działa ssanie? Odpinales wężyk między pierburgiem a turbo? Sztanga turbiny działa prawidłowo, swobodnie się porusza?

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Odpowiedzi na te pytania, należy szukać w wiarygodnej diagnostyce, a nie wróżeniu z fusów.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Donell44
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    Plymouth, UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD TI
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał maroz Zobacz post
    Popieram kolegę, duże prawdopodobieństwo, że mapa została nie umiejętnie zmodyfikowana, bo jak mówisz wszystko co możliwe już sprawdziłeś i wymieniłeś,. Chyba, że któryś z czujników był fabrycznie wadliwy. Sprawdź jeszcze szczelność wężyków do zaworu Pierburga czy nie są popękane.
    Szczelnosc wezykow sprawdzona wielokrotnie. Dodam tylko, ze jakis czas temu , jak wymienilem przeplywomierz to auto jezdzilo dosc normalnie i doladowanie bylo ok , ale trwalo to moze tydzien i potem zaczal sie halas z uszczelki kolektora wydechowego i turbo i auto powoli tracilo moc i doladowanie. Od tego czasu i po wymianie turbo i uszczelki tylko halas zniknal a mocy i tak brak.
    Sprawdzalem MESem wskazania czujnika polozenia pedalu gazu na jalowym i wyglada ok, tzn w miare gazowania wartosc procentowa rosnie. Brak z kolei jakiejkolwiek wartosci wskazania sondy lambda.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    ja na twoim miejscu ( skoro ze strony mechanicznej ) jest ok , pojechalbym do tunera , powiedzial jaki jest problem i ten posprawdza wszystko w kompie , moze wgra oryginalna mape , i wtedy mozna cos wywnioskowac. Ja tez kiedys bawilem sie Mesem , ale jak ktos w tym nie siedzi to mozna sobie klikac pokolei i tak gowno z tego bedziesz wiedzial

    albo podmienic sterownik silnika z tego samego czyli 1.9 jtd , watpie zeby ktos usunal bledy bo to jest troche roboty i byle "Janek" tego nie zrobi , a nie jest to auto za 200 tys
    Ostatnio edytowane przez misiek15 ; 02-04-2022 o 11:18

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar SZOCIK5
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    LEGNICA
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD 110KM 2000r,159 1.9 jtdm 2007
    Postów
    53

    Domyślnie

    Ja nie miałem mocy turbo nie ładowało jak walnięty był czujnik podciśnienia w kolektorze ssącym ( ten sam silnik) błędów tez nie było .

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Donell44
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    Plymouth, UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD TI
    Postów
    11

    Domyślnie

    Panowie dziekuje za odpowiedzi.
    Wezyki od podcisnienia sprawdzone, wszystko ok, pompa podcisnieniowa dziala, po odpieciu wezyka od pompy czuc mocne ssanie. Czujnik doladowania na kolektorze dolotowym rowniez ok, wartosci zadane przez komputer pokrywaja sie z mierzonymi. Problem wydaje sie byc z poborem powietrza, tzn. po odpaleniu samochodu wartosc mierzona jest okolo 510mg/i, natomiast zadana przez ECU na jalowym powinna byc 360mg/i. Przy jezdzie wartosc mierzona nie zmienia sie , czyli pozostaje na poziomie okolo 510 natomiast zadana przez komputer odpowiednio wzrasta. Dodam, ze brakuje mi pierwszej rury dolotu powietrza do puszzki z filtrem powietrza, po prostu poprzedni wlasciciel zgubil. Metalowe klipsy opasajace przeplywomierz wymienione na nowe, nieoryginalne. Przeplywomierz nowy Boscha, problem z wartoscia mierzona powietrza byl rowniez na poprzednim przeplywomierzu, czyli ciagle mierzyl okolo 510, czy to na jalowym czy w trakcie jazdy, stad brak doladowania turbiny. Gruszka nowa z turbina i uszczelka kolektora wydechowego jak rowniez dolotowego. Filtr powietrza wymieniony.
    Pytania: spieprzona mapa przez poprzedniego wlasciciela czy po prostu nieszczelnosci na rurach dochodzacych do filtra powietrza i do przeplywomierza?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2022-04-04 084819.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	67.8 KB
ID:	283379  
    Ostatnio edytowane przez Donell44 ; 04-04-2022 o 08:49

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Borson
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 156 2.4 20v sw ti
    Postów
    20

    Domyślnie

    Upewnij sie, że wężyki podciśnienia wpięte są w odpowiednie króćce zaworu VGT.

    PS. Nie sugeruj się rzeczywistym i przewidywanym poborem powietrza na biegu jałowym. Przy zaślepionym EGR tak to właśnie wygląda w parametrach. Przynajmniej w moim 2.4 20v ze 156.

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Donell44
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    Plymouth, UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD TI
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Borson Zobacz post
    Upewnij sie, że wężyki podciśnienia wpięte są w odpowiednie króćce zaworu VGT.

    PS. Nie sugeruj się rzeczywistym i przewidywanym poborem powietrza na biegu jałowym. Przy zaślepionym EGR tak to właśnie wygląda w parametrach. Przynajmniej w moim 2.4 20v ze 156.
    Wezyk od pompy do krocca VAC zaworu VGT i od krocca OUT zaworu VGT do gruszki.
    Zalaczony wyzej wykres dotyczy obciazenia w trakcie jazdy, czyli rzeczywisty pobor powietrza pozostaje na nie zmienionym poziomie( okolo 510 mg/i) podczas gdy komputer oczywiscie zada wiecej w miare proby przyspieszania.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Sprawdziłeś dolot turbo/intercooler/przepustnica pod względem szczelności ? Druga rzecz, sztanga od turbo pracuje ?
    https://youtu.be/QYziV6PdlR0

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Borson
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 156 2.4 20v sw ti
    Postów
    20

    Domyślnie

    Sztanga gruszki powinna zostać zaciągnięta po odpaleniu silnika, sprawdz jej pozycje przed odpaleniem i po odpaleniu. Po zgaszeniu silnika powinna być jeszcze przez dłuższą chwilę wciągnięta. Jeżeli po zgaszeniu silnika, sztanga od razu zaczyna się wysuwać oznacza to nieszczelność układu podciśnienia. Spróbuj jeszcze odpiąć przepływomierz i przejedź się w trybie awaryjnym.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2021, 13:43
  2. 156 1.6 TS 2000 rok nie odpala :( brak pomyslow
    Utworzone przez FotoNotek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-11-2016, 12:22
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  4. [159] Kompletny brak kultury silnika 1.9JTDM: klepie, brak mocy
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:43
  5. [146] Brak mocy, brak prędkości, twarde hamulce, dyskoteka w tylnym lewym świetle
    Utworzone przez Larrond w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 17:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory