Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Brak mocy, brak już pomyslow, forum przejrzane...

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Donell44
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    Plymouth, UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD TI
    Postów
    11

    Domyślnie Brak mocy, brak już pomyslow, forum przejrzane...

    Witam
    Postaram sie byc spokojny, ale moja cierpliwosc juz dawno jest na rezerwie wobec tego gniota.
    Pokrotce: Mam ten samochod od pol roku i jeszcze ani razu on nie jezdzil normalnie, ciagle cos.
    1.9 JTDM 150KM, 2008 rocznik, 135 tys km przebiegu, rozrzad wymieniany przy 95tys km.
    Usuniete klapy wirowe przez mechanika, zadna z klap nie byla urwana, jedynie zablokowane. Oczywiscie uszczelka kolektora dolotowego wymieniona, kolektor dolotowy wyczyszczony przy usunieciu klap.. Dowiedzialem sie przy okazji, ze DPF wyglada na usuniety ( rowniez programowo), bo slady spawow od dolu i przy podlaczeniu do kompa poziom wypelnienia wynosi okolo 0 i brak mozliwosci wymuszenia regeraracji, blad dpfa nie wyskakuje na kompie. EGR zaslepiony z dwoch stron i usuniety programowo. Wszystkie rury do turbo sprawdzone, rura intercooler-turbo wymieniona. Przeplywomierz nowy Boscha , czujnik doladowania nowy Boscha, zawor N75 nowy Pierburga. Ostatnio uszczelka kolektora wylotowego wymieniona, katalizator od strony turbo byl zablokowany wiec zostal chwilowo przewiercony. Nowe zregenerowane turbo zamontowane razem z nowym kolektorem wylotowym i uszczelka. Olej wymieniony razem z filtrami przy wymianie turbo.
    Po wymianie turbo halas ze strony turbo i uszczelki kolektora wylotowego zniknal a i tak samochod w ogole nie ma mocy. Doladowanie osiaga zaledwie 0.3 zamiast 1.4-1.5. Samochod sie ledwo toczy, przy probie przyspieszenia silnik potwornie wolno wkreca sie na obroty, ma problem z osiagnieciem 2 tysiecy. Po podlaczeniu pod darmowy FES na biegu jalowym pobor powietrza jest ciagle dwukrotnie wyzszy od oczekiwanego przez komputer. Nie wiem , czy jakakolwiek mapa byla wgrywana przez poprzedniego wlasciciela. Korekty wtryskow sprawdzone: 2, 0.59, -1.07, -1.52. Podane wartosci na biegu jalowym. Samochod potwornie duzo pali, niewazne czy na trasie, czy w miescie, srednio 13 l/100km. Termostat sprawny, silnik trzyma temperature. Wszelkie nieszczelnosci do turbo juz sprawdzone, wyeliminowane, zadnych halasow sugerujacych uciekajace powietrze.
    Przy podlaczeniu pod darmowy FES nie jestem w stanie zczytac bledow, przy skanie nie wyskakuja zadne bledy, natomiast wiem, ze jest komunikacja, bo wszelkie zadane przeze mnie parametry pokazuje na zywo. Przy podlaczeniu do uniwersalnego skanera pokazuje bledy, teraz juz nie pamietam, jakie.
    Przepustnica/klapa gaszaca sprawdzona. Troche oleju bylo , ale wyglada na relatywnie czysta. Problem z polaczeniem?
    Pytanie: gdzie szukac dalej?
    Moze problem jest z czujnikiem polozenia pedalu gazu? Brak lacznosci? Niewazne, czy silnik zimny czy cieply, przy wdepnieciu pedalu gazu do dechy silnik wolniutko wkreca sie na obroty, doladowanie ledwo dochodzi do 0.3.
    Jakie logi dynamiczne mam zrobic, aby sprobowac zlokalizowac problem?
    Przepraszam za brak polskich znakow.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiedziałeś skoro turbo nie pompuje 1.6 tylko 0.3 to musi być popsute.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Donell44
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    Plymouth, UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD TI
    Postów
    11

    Domyślnie

    Wartosc 0.3 byla na starym turbo jak i na nowym jest wiec nie rozumiem odpowiedzi.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Dlaczego do tej pory nie przeprowadziłeś profesjonalnej diagnostyki, pełnym programem, tylko działasz "na macanta", darmowym FESem?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    To czemu wymieniałes skoro było według ciebie ok? Jak patrzysz na wskazówkę doładowania powinna iść do samego końca.

    Powiedz skąd jesteś to ci może doradzimy fachowca zamiast wyrzucać pieniądze i usuwać elementy na czuja.

    Gesendet von meinem Redmi Note 9 Pro mit Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Donell44
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    Plymouth, UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD TI
    Postów
    11

    Domyślnie

    Z tego co rozumiem, darmowy FES pozwala na zczytywanie dynamicznych logow wybranych parametrow jak rowniez kasowanie bledow. Problem na te chwile jest taki, ze nie rozumiem, dlaczego FES po skanie nie widzi zadnych kodow bledow, natomiast po skanie uniwersalnym pewne bledy sie pokazuja.

    - - - Updated - - -

    Mieszkam w Plymouth, UK i tutaj juz zweryfikowalem mechanikow, tzn katastrofa. Ostatni mechanik tak mi wymienil uszczelke kolektora wydechowego ze zapomnial dwoch srub i wyrwalo boczna jej czesc. Teraz po wymianie turbo nowa uszczelka siedzi prawidlowo i nie ma nieszczelnosci.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Darmowy, to darmowy, poza tym FES to staroć, od dłuższego czasu zastąpił go MES.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Donell44
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    Plymouth, UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD TI
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Darmowy, to darmowy, poza tym FES to staroć, od dłuższego czasu zastąpił go MES.
    No tak, sorry, moj blad. Posiadam darmowy MES.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Wygląda na skopaną mapę, z usuniętą tablica błędów. Ja bym zaczął od wgrania fabrycznego softu i dopiero wtedy można przywracać ten gruz do stanu używalności.

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkelmu Zobacz post
    Wygląda na skopaną mapę, z usuniętą tablica błędów. Ja bym zaczął od wgrania fabrycznego softu i dopiero wtedy można przywracać ten gruz do stanu używalności.

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
    Popieram kolegę, duże prawdopodobieństwo, że mapa została nie umiejętnie zmodyfikowana, bo jak mówisz wszystko co możliwe już sprawdziłeś i wymieniłeś,. Chyba, że któryś z czujników był fabrycznie wadliwy. Sprawdź jeszcze szczelność wężyków do zaworu Pierburga czy nie są popękane.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2021, 13:43
  2. 156 1.6 TS 2000 rok nie odpala :( brak pomyslow
    Utworzone przez FotoNotek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-11-2016, 12:22
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  4. [159] Kompletny brak kultury silnika 1.9JTDM: klepie, brak mocy
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:43
  5. [146] Brak mocy, brak prędkości, twarde hamulce, dyskoteka w tylnym lewym świetle
    Utworzone przez Larrond w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 17:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory