Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [langtitle=en]Szarpanie/pukanie przy dodawaniu/odejmowaniu gazu[/langtitle]

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 1.9 8V 120
    Postów
    2

    Domyślnie [langtitle=en]Szarpanie/pukanie przy dodawaniu/odejmowaniu gazu[/langtitle]

    [lang=en]Witam. AR 1.9 Jtdm 8v. Po 2 latach zabrałem się za doprowadzenie do porządku irytującego szarpania napędu. Skracając całą opowieść.

    - Skrzynia po regeneracji, wszystkie nowe łożyska, reszta "niby" sprawdzona i według mechanika bez zastrzeżeń
    - nowe łożysko podpory półosi
    - nowe sprzęgło z dwumasą (poprzednia wytrzymała "tylko" 30k km, sprzęgło w połowie żywe, dwumas zmasakrowany
    - zregenerowane obie półosie
    - w zeszłym roku wymienione wszystkie 4 nowe poduszki (aktualnie dolna prawa minimalnie uszkodzona)

    W dalszym ciągu występują szarpnięcia ( w szczególności wyczuwalne przy odpuszczeniu gazu, czuć pierwszy moment hamowania silnikiem, zaraz po tym jest walnięcie/szarpnięcie budą, przy dodawaniu gazu praktycznie od razu jest walnięcie/puknięcie. Aktualnie po zrobieniu powyższych zabiegów, początkowo pierwsze 5-10 min jazdy jest prawie bardzo dobre, po tym szarpanie/pukanie nasila się. Na moje rozumowanie jest to zależne od temperatury oleju/skrzyni?. Poduszki raczej wykluczam ze względu na moc walnięcia/puknięcia, jak by za każdym razem strzelał ze sprzęgła. Podczas wypalania DPFu jest to już w postaci tragicznej, nawet nie da się delikatnie napiąć napędu poprzez lekkie dodanie gazu, tylko od razu jest "jeb". Jedynie co przychodzi mi na myśl, to chyba mechanizm różnicowy bo wszystko inne zostało wymienione. Ktoś ma jakiś pomysł, przerabiał temat, pozbył się tego? Czy klasycznie, ten typ tak ma? Na forum jest podobny temat ale tam temat nie został rozwiązany. Pozdrawiam.[/lang]

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Co prawda mam inną skrzynię, ale sytuacja identyczna.
    Przez pierwsze 5 minut jazdy jest ok.
    Potem jest stukanie przy odejmowaniu/dodawaniu gazu (szczególnie przy niższych obrotach).
    Jeśli koło zamachowe masz ok (teraz niestety ich jakość jest słaba, więc ciężko stwierdzić czy nowe jest ok i ile wytrzyma) to też bym stawiał na mechanizm różnicowy.

    Mnie aż tak to nie przeszkadza, aby się tym zająć.
    Wymieniłem jedynie poduszkę skrzyni, ale nic to nie zmieniło. Nie wiem na 100% czy to mechanizm różnicowy, więc tego nie ruszam, aby nie brnąć w koszty i ryzyko.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 1.9 8V 120
    Postów
    2

    Domyślnie

    Po wymianie każdej z powyższych elementów, była odczuwalna różnica. Każdy element poprawił odczuwanie szarpnięć. Tak więc skutki zostały wyeliminowane lecz przyczyna nie. We wtorek jestem umówiony do kolejnego mechanika, po 24.08 będę się kontaktować z pampikiem. Tak więc zobaczymy.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    AR159
    Postów
    12

    Domyślnie

    U mnie jest podobny efekt przy automacie ale odczuwalne jest tylko przy agresywnym dodawaniu/odejmowaniu gazu. I między 2 a 3 biegiem. Na wyższych nic się nie dzieje. Odczuwa to tylko kierowca. Na razie zostawiam to jak jest. Na zimę będę zmieniać olej to poproszę serwis o inspekcję stanu skrzyni.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Dźwięk przy dodawaniu / odejmowaniu gazu .
    Utworzone przez jlo1911 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2022, 06:49
  2. [Brera] Stuknięcie i szarpnięcie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
    Utworzone przez mcf1337 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2018, 23:26
  3. [159] Szarpanie przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez Mateusz_159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-09-2017, 22:45
  4. [159] Stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu. FILM.
    Utworzone przez kejml90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-03-2016, 21:16
  5. [159] Dziwne dźwięki przy dodawaniu/odejmowaniu gazu - film
    Utworzone przez darkghost w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-03-2015, 16:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory