Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Tnie opony.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 150km
    Postów
    5

    Domyślnie Tnie opony.

    Witam, mam problem z oponami na przedniej osi. Chodzi o wewnętrzną stronę opon z lewej jak i prawej tnie mi opony. Kupiłem nowe opony zrobiłem okolo 20tys i opony do śmieci. Zbieżność robiona dwa razy , zawieszenie sprawdzone nie ma żadnych luzow wszystko w porządku. Jedyne co usłyszałem od Pana który robił zbieżność że jest za duży kąt nachylenia koła ale w alfie nie ma regulacji kątów. Czy ktoś miał podobny problem i co może być przyczyną?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    162

    Domyślnie

    Jeśli są za niskie sprężyny to koła będą lekko pochylone do wewnątrz. Sam mam w Brerze niskie czerwone Eibachy i koła mają około 2 stopnie pochylenia. Na geometrii nie dało się tego ustawić. Też miałem wyrobioną środkową krawędź w oponach, ale to po poprzednim właścicielu więc nie wiem w zasadzie co on tak porobił.

    Niedawno zmieniłem z tyłu na Sachsy i teraz tam zawieszenie jest trochę wyżej (podniosło o 4 cm), ale koła już są idealnie prosto.

    Koła na wahaczach nie pracują prosto góra-dół tylko lekko po łuku. Wysokość sprężyn ma znaczenie w którym momencie łuku ustawią się koła.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamAR159 Zobacz post
    zawieszenie sprawdzone nie ma żadnych luzow
    To, że nie ma luzów na spiętym zawieszeniu, to nie znaczy, że jest ok. u mnie też ścinało, luzów niby nie było, ale się uparłem, żeby rozpięli wahacze i sprawdzili. Jak wyciągnęli dolny wahacz, to tuleja wyleciała osobno bo była zupełnie zerwana. Dość wiarygodną metodą sprawdzenia zużycia zawieszenia jest jazda po koleinach. Jak ci ciągnie kierownicą i trzeba walczyć z autem bo pływa to znaczy, że na bank jest coś nie tak z zawieszeniem.
    poza tym polecam używać porządniejszych opon ze sztywną ścianą boczną - dużo wolniej postępuje degradacja wewnętrznej krawędzi opony.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 150km
    Postów
    5

    Domyślnie

    Tak też myślałem, że może to być wina dolnych wahaczy, a w kokeinach faktycznie ściąga, z tym że byłem pewny że to wina kół na ktorych jeżdżę a są to 19 .

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Może nie samych wahaczy a tylnich dużych tulei i ściąganie w koleinach to potwierdza. Im szersze laczki tym szybciej je zjada. Jak potrzebujesz regenerowane wahacze odezwij sie na PW

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamAR159 Zobacz post
    Zbieżność robiona
    Zbieżność to za mało, trzeba zrobić cała geometrię zawieszenia - jeśli zbieżność jest ok, to znaczy, że kąt pochylenia koła jest nieprawidłowy, a ta nieprawidłowość musi z czegoś wynikać, a więc jedź do fachowca, a nie do "badacza", który oprócz stwierdzenia problemu, będzie w stanie znaleźć jego przyczynę i problem rozwiązać.

    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    Jeśli są za niskie sprężyny to koła będą lekko pochylone do wewnątrz.
    Jeśli koła będą pochylone do wewnątrz, to będzie cięło zewnętrzną stronę opony.

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    poza tym polecam używać porządniejszych opon ze sztywną ścianą boczną - dużo wolniej postępuje degradacja wewnętrznej krawędzi opony.
    Innymi słowy, nie usuwać przyczyny, tylko leczyć objawy?

Podobne wątki

  1. 1.9 jtd, czy aby nie tnie przepływka? Logi.
    Utworzone przez Dron w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-08-2015, 11:23
  2. Tnie mi tylne opony od wewnątrz, możliwy zły kąt nachylenia
    Utworzone przez ~Safi~Alfa 166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 12:16
  3. Coś tnie pasek wielorowkowy
    Utworzone przez domelmen w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-05-2011, 12:47
  4. [159] Tnie mi lewą przednią oponę
    Utworzone przez sneer159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 11:10
  5. [146] Tnie oponę z tyłu i piszczą klocki
    Utworzone przez Krzyśko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 19:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory